Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Fetelor, ce ziceam eu ca Eric nu e incantat de pumnisor? Isi suge degetele pe rand, acum roade la unul dintre ele. Speram sa amanam momentul mai mult. Ca acum nu o sa mai stiu când plange de colici, când de gingii, când de faptul ca taman si-a tras o unghie pe cerul gurii si il doare!!!

Loredana, poate intri si tu mai des, asa când mai atipeste bebita, sa ne spui si noua cum e viata la 4 luni, ce progrese a mai facut, la ce sa ne asteptam! Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara fetelor. Noi azi am fost pe drumuri, ne-am plimbat cu tati.

Bine ca am iesit asa ca la ce vreme a fost sigur nu-l scoteam azi deloc.

Erika la fel si al meu cu pumnii, ii analizeaza, ii baga in gurita, iar ii analizeaza. Tare dulce mai este.

Azi l-am vazut interesat si de un elefanteĺ de plus, il mangaia mititelul si radea la el .

Am mancat in sfarsit cartofi prajiti azi, mi-am facut pofta, bebe deja e aproape adormit dupa baita si sper sa ramana adormit cateva ore ca sa ma odihnesc si eu un pic. Momentan suntem la san, ne luam cina :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik si Camicos ma bucur ca bebeii sunt bine.

Kudija spor la invatat.

Mie mi-a traznit alta de ceva timp iar sotul ma sustine asa ca s-ar putea s-o fac. Ma bate un gand de facut medicina din toamna. Imi place asta, ma atrage,:sunt oarecum legata de medicina prin natura job-ului asa ca ma tenteaza din ce in ce mai mult. Ba chiar s-a oferit al meu sot sa se intereseze ce trebuie sa invat si sa-mi aduca totul mura-n gura. Voi ce ziceti, m-am prostit la batranete?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seafa mamici!

Kudjia, bafta multa la examenul ACCA si spor la invatat!!

Monik, felicitari pt bebe care a adormit singurel. Poate reuseste si astazi aceasta performanta si devine o obisnuinta :)

Camicos, ma bucur ca ati trecut cu bine peste ziua de ieri si astazi. Poate tot raul inspre bine..ma refer la febra... pentru ca daca a facut febra presupun ca a inghitit mare parte din vaccin si de aceea a facut febra... daca il vomita pe tot nu cred ca mai avea nici o reactie la el...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, cat de buna esti la chimie ori fizica? Pe langa biologie-Anatomie, mai ai si optional de fizica sau chimie. Intrebarile sunt grila, 60 bio-40 chimie/fizica. E destul de greu sa faci pregatierea pana in vara, mai ales cu bebe mic, mai amana un an, sa ai timp daca te apuci de pe acum.Daca vrei materiale, da-mi un mesaj pe Facebook, am toate culegerile de prin 2008 pana azi, inclusiv manuale, toate in format electronic, am si varianta pe hartie, daca vrei neaparat, plus o faimoasa culegere a marelui Leon Zagrean.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor,

 

N-am mai scris aici de ceva timp, e mai usor sa intru pe fb.

Noi am facut ieri 3 luni si sunt un pic îngrijorata, nu-i place sa stea pe burtica, si când il pun își tine doar câteva sec capul după care se baga cu năsucul in păturică si se screme, se enervează si in final plange,. In plus nici de întors nu se întoarce.

Dar daca il iau in brațe își tine capitul si inspectează împrejurimile.

Poate nu e el precoce sau o avea vreo problema

 

P.S: Scuzati paranoia de mămică la primul bebe

 

Pupici la mămici si pitici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, si eu am o problema cu treaba asta. Bebica mea isi tinea foarte bine capsorul cand o puneam pe burtica, inca de la o luna, si chiar se impingea foarte frumos si in manute. Dar in ultima perioada nu mai vrea deloc pe burtica. Face cum zici si tu, isi baga nasucul in paturica si se enerveaza rau. Asa in brate isi tine capsorul foarte bine, si-l misca intr-o parte si alta. Chiar si culcata isi miaca capsorul dintr-o parte in alta, dar sa nuauda de burtica. E asa cum zice Erika, o sa aiba destule achizitii lunile viitoare cu siguranta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac mamicile?

V-a molesit vremea de afara?

La ploiesti e urat rau de tot. Eu ma chinui de 3 ore sa o fac pe gaza sa doarma, are colici. Acum a adormit, sper sa doarma ceva. A fost ceva de vis- ea urla de colici si cea mare avea crize de personalitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...