Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Geuta,grupul se numeste mamici de decembrie 2014 dar e un grup inchis si tre sa o cauti intai pe kudija-Claudia Iancu ca sa ni te alaturi.

Noi nu am mai iesit azi. :( La noi s-a stricat vremea,ploua mocaneste si e ceata.Pacat,asa poate ar mai fi dormit si Darius in dupa amiaza asta.Tot ma chinui cu el si ca de obicei nu doarme decat cate un sfert de ora si se trezeste.Si are numai mataieli.Uff,eu in locul lui sa fi fost sa fiu dadacita atat..bine mai era.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceţi dragelor? Vă pup pe toate tare îmi e dor de voi, am adormit şi eu bebeii din păcate nu mai am timpul de altă dată dar e superb bebeii mei sunt diferiţi şi mă bucur de ei zilnic

o sa întru şi eu când am timp pe facebook

vineri facem şi noi vaccinul de la 2 luni sper sa fie ok vroiam sa vă întreb dacă aţi făcut şi vaccinul de rotavirus şi cât costă de unde l aţi luat au avut reacţii adverse?

voi îi spălaţi la fundulet după fiecare schimbare de pampars că mie îmi e destul de greu şi îi spăl decât dimineaţa şi seara

abia aştept şi eu botezul mai e puţin

uneori vreau sa evadez sa dorm sau sa mă duc la un masaj dar o sa am timp acum traiasc doar pt ei

vă pup că s a trezit fetiţă oooo şi baiatul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam,draga de tine, scuza-ma dar imi esti f simpatica cum inchei tu de fiecare data msjle cu: s-a trezit baiatul sau fetita. :)) Nu mi-o lua in nume de rau,eu mereu am admirat gemenii si mai ales mamicile de gemeni dar nu pot sa nu mi te imaginez prin casa mereu in alerta,cand cu unul,cand cu altul. Eu rad dar trebuie sa fie tare dificil,noi ne plangem cu unul,tu ce sa mai zici? Dar lasa ca se fac ei mari si sa vezi ce mandra vei merge pe strada tinandu-i pe fiecare de manute. Te pup si bafta la doctor,sa nu aiba reactii adverse bebeii!

Darius doarme de o ora jumate si eu tre sa-l trezesc sa-i fac baita. Uff..mi-e groaza pt momentul de dupa baie cand urla ca-n jungla.Nu stiu cum sa fac sa stea si el potolit la masaj si imbracat. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna si de la noi: in noaptea asta mai am o tura de aerosoli acum si inca doua la 6 dimineata, apoi inca una simpla la 14:00 si-am terminat tratamentul. Mie-mi doarme pispirica in pat, langa mine, ca oricum o trezesc iar (la 22 are tot 2 serii de aerosoli cu pauza de 20 minute intre ele). Dar de maine sper a dormim si noi normal. 

Secretii n-am, dar cum ma apropii de cel de-al treilea ciclu, nici nu cred ca voi avea.

Despre somnul de pe zi: eu o adorm pe pitica, fiindca stiu de la baiat cat de crunt e sa ai un copil nedormit. Am invatat-o sa doarma pe burta. O las sa motaie la san, in brate, pe vreo bucata de "carne de om" si cand o vad ca i se inchid ochii, o intorc pe burtica, o mangai pe cap, daca vrea sa-si suga mainile, ii dau suzeta si adoarme de cele mai multe ori. Dar nu opresc tv-ul, vorbesc la tel, frate-sau ii mai urla in cap...adica activitatile se desfasoara normal in preajma ei.

Oricum, sa stiti ca vine caldura si piticii vor dormi foarte bine in carut, afara. Ia r pe la 6 luni deja se va contura programul de somn de 3 ore pe zi, apoi de 2 si, pe la 1 an, o singura repriza de somn.

 

P.S. Sa nu incercati sa lasati piticii sa doarma pe burta noaptea, ci doar cand ii puteti supraveghea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Si eu intru mereu si peforum, desi e mult mai simplu sa verific fb, nu renuntam.

In legatura cu dormitul pe timp de zi, la noi e ciudat, pentru ca bebica mea se trezeste cel mai devreme la 11:30 :)) pot sa trag de ea cat vreau ca nu am nici o sansa. Si dupa max 1 ora i se face un sooomn, dar nu adoarme decat cu aer de afara. De obicei atunci iesim afara si foarme minim 1 ora, dar in ultimul timp doarme 2-3 ore. Apoi nu prea mai doarme legat, doar asa cate juma de ora maxim. In total pe zi doarme 12 ore jumate de cateva zile. Si o simt obosita rau, dar trage de ea si nu vrea sa doarma de ajunge prea obosita sa doarma :( si cu somnul de noapte..cand credeam si eu ca ne-am mai reglat un pic, ca adormea la 12:30 -1.. de 2 nopti adoarme numai dupa 2:30-3 :(

Si eu am avut secretii vreo 3 saptamani, dupa care mi-a venit. Si vreo 2 saptamani inainte m-a tot incercat durere de burta asa surda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam, ce ma bucur ca ai apucat sa mai intri. eu nu o spal la fundulet la fiecare schimbare,dar ea nici nu prea face cacuta. La inceput asa aceam de gand, sa o spal mereu, dar am renuntat. O spal doar la baita si cand face cacuta.

Noi am facut rotavirusul odata cu cel de 2 luni si a facut febra doar, dar cu paracetamol supozitor i-a trecut. In ziua aia a dormit mai mult si a mancat mai putin.

 

Ari, ce mult ma bucur ca terminati tratamentul. Va doresc sa aveti de acum numai sanatate!!

Pupici piticilor si mamicilor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

Nici eu nu vreau sa renunt la acest grup, imi e tare drag. Pe fb e mai usor de intrat de pe telefon.

Baam esti o supermamica din punctul meu de verere ;)

Secretii abundente nu am inca, absorband zilnic la mine e by default.

Cu dormitul ziua noi nu avem probleme asa ca nu stiu daca ce fac eu va ajuta, eu daca vreau sa adoarma nu mai fac galagie si nu il plimb in brate, in pun in pat sau perna sau landou si il mangai pe cap pana se linisteste si adoarme. De multa ori face scandal cand il las din brate dar intr-un final se linisteste.

Mai nou al meu isi studiaza mainile, le baga in gura apoi se uita f atent la ele apoi iar in gura, de parca se uita de unde sa rontaie.

Pup mamici de pitici frumosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...