Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Noi am fost la petrecere si a fost bine. A fost cuminte tare. A stat in carut,a supt si s-a plimbat in brate.

Doar ca am ajuns acasa mai tarziu decat ora lui de somn. Desi adormise in masina s-a trezit, a papat dar inca nu a adormit. Tot suzeteaza. Cred ca a fost un pic prea multa galagie pt el.

Dar per total a fost ok. Ne-a prins bine iesirea la toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata mamici.

Lory Andre si noi tot cu prezervativ. Mie mi-a recomandat doctora sterilet dar mi-e frica.

Mi-a facut David in noaptea asta o bucurie de imi vine sa strig in gura mare. A adormit la 22:30, s-a trezit la 00:00 dar a adormit repede inapoi si s-a mai trezit abia acum la 5:00. Deeeeci ne laudam cu 5 ore legate de somn, nu-mi vine sa cred. Sper sa ne reglam si noi de acum inainte si sa nu mai avem atatea treziri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi!

E asa urat afara nu putem sa iesim nicaieri. [fri]

De dimineata am avut o super conversatie cu mandra mea:mama mama ce chef de vorba avea. M-a topit efectiv.

Tocmai am aflat ca la fata cea mare sunt 2 cazuri de varicela la gradi. Simt ca o iau razna [batcap] . Ma urmareste boala asta ceva de speriat. Inainte sa nasc tot asa intrase in contact cu o fetita cu varicela, noroc ca n-a luat ca nici eu n-am facut si-mi era teama pt ca stiu ca nu era  bine sa o fac cu 2-3 zile inainte si dupa nastere Acum ce-o fi o fi. Asta imi lipseste cu varicela.

Si eu raman tot pe forum fetelor, numai ca in weekend imi e aproape imposibil sa intru.

O zi frumoasa sa avem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Va citesc cu mult drag de cateva saptamani. Sunt mamica de Ilinca nascuta pe 26.12.2014 si Patricia - 20.03.2006. Astept cu nerabdare in fiecare zi sa vad ce ati mai facut,. Este uimitor dar mereu gasesc raspunsuri la intrebarile si nelinistile mele aici. Nu am avut curaj sa va scriu pana acum .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o bebelina cuminte suge la san si doarme. Colici nu avem deocamdata dar am auzit ca unii copii au colici si dupa 3 luni. Voi stiti ceva, e posibil? In curand facem si noi 2 luni si mergem la vaccin. Am mari emotii pt ca vom face si rotarixul. Ma tem de reactii adverse.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele am revenit dupa 4 zile de lipsa. Ati avut ceva activitate si ma bucur sa va gasesc iñ capitol nou. Sa va spun evenimentele din ultimele zile. De joi a venit soacra si m-a ajutat foarte mult cu bebelul si asa am reusit sa terminam cu pregatirile pentru botez. Sambata am avut o zi superba, slujba a fost foarte frumoasa, corul a cantat dumnezeieste, bebe nu a plans mai deloc, a fost cumintel si era atent la tot ce se intampla in jurul lui. Mami si tati cu emotii imense, sunt atat de fericita ca mi-am crestinat copilul. Petrecerea a fost la inaltime, toata lumea s-a simtit minunat iar ideea de a inchiria un animator timp de 5 ore a fost inspirata. Copii si-au lasat parintii sa se distreze, au avut masa lor unde au stat si meniu special pentru ei. Singurul inconvenient a fost ca dupa ce am ajuns la local Vladut a fost foarte agitat si l-am dus acasa impreuna cu soacra si nu am mai facut poze cu el la tort, insa avem foarte multe poze de pe parcursul zilei. Imediat cum o sa intru in posesia lor o sa vi le impartasesc si voua.

 

Aaa si cea mai tare intamplare...Vladut a fost obisnuit de buni sa doarma singur in patut fara sa fie leganat pe picioare, papa si apoi ne jucam putin, ii imobilizez manutele intr-o paturica si il pun in patutul lui atunci cand vad ca incepe sa picoteasca. Azi am reusit sa bag la spalat, sa intind rufele, sa strang putin prin casa, si sa va citesc si pe voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...