Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut mamici! La multi ani bebelusilor!! sa fiti sanatosi, dulci si cuminti!

 

Am avut o noapte si dimineata grea! La ora 1,azi-noapte, gaza mea plangea cu tipete de nu am stiut ce sa-i mai fac, sa o potolesc! Nu s-a mai intamplat de mult sa nu doarma pana la 1 si sa mai si planga in halul asta. Iar acum o ora a inceput iar din senin, abia acum s-a linistit in carut.Sper sa fie doar niste momente proaste, cum mai avem si noi. Pe deasupra mi-a venit si menstruatia si imi este f rau:(

 

Despre pumni in gura, eu o las, pt ca asa isi cunoaste corpul, este un semn de dezvoltare cognitiva normala, uneori ii mai distrag atentia daca devine insistenta. Ce-i drept parca o mananca gingiile rau, este posibil sa se pregateasca pt dintisori??? ea face 4 luni. Stiu ca ar trebui sa iasa mult mai tarziu, dar o cunostinta spunea ca la 4 luni jumate i-a iesit o maseluta baietelului ei.

 

Despre forum, sper sa srieti aici, pt ca eu nu am facebook (deci nu exist :))))

 

Va pup mamici si bebelusi frumosi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana, pai daca face 4 luni, la unii bebelusi le dau dintisorii la 4 luni. Cei din fata fie sus sau jos. Maselele dau mult mai tarziu.

La fetita mea cea mare balutele au aparut pe la 4 luni si dintisorii i-au dat dupa 8 luni. Schimbam multe haine pe zi si bavetele pentru ca le uda foarte tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Buna ! Ma puteti primi si pe mine in casuta voastra? Sunt o mamica norocoasa de decembrie 2014. Bebelina mea ,Teodora s-a nascut pe 01 decembrie ora 5 dimineata , 3700 grame si 52 cm . Va citesc in fiecare zi inca de la odisee dar abia acum mi-am facut curaj sa intru . Eu mai am o fetita de 12 ani dar se pare ca a trecut o vesnicie de cand a fost mica , sunt multe lucruri pe care nu mi le mai aduc aminte si mi se pare totul atat de diferit .... Geuta si eu tot din Ploiesti zona Mihai Bravu sunt . Va multumesc .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Alis! Sa-ti traiasca bebelina si sa fie sanatoasa!Eu nu i-am nimic papica pana acum lui bb si pe 16 face 4 luni.Intentionez sa-i introduc mai intai suc de morcovi apoi progresiv mar si pe la 5 luni sa incep cu piureurile de legume.Deocamdata nu da semne ca nu s-ar satura cu lp.Chiar imi da de furca in ultimul timp cand papa,parca s-ar juca cu biberonul.Isi foieste capul dintr-o parte in alta,rade la mine,loveste sticla cu manutele,distractie mare,ce mai!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Alis, o sa te trecem in listuta zilele astea. Sper sa iti placa sa vorbesti cu noi.

Geuta, exact cum ziceam, tre sa fie rau inainte sa fie bine. AM SCAPAT DE COLICI!

Acum bazaim de plictiseala, de somn, de foame. Dar nu mai plange tare, nu se mai inroseste, doar bazaiala!

Ultima bucurie e ca se chinuie sa inainteze pe burta, a inceput sa ii placa sa stea asq tot mai mult, ca poate sa isi exerseZe mersul de rama.

Scurgerile alea le am si eu, tot asa m/am gandit sa nu fie ovulayia, desi acum nu mai cred in asta, probabil sunt tot ceva gen lohii.

Va pup, o seara buna fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc. Simonika spun asta pt ca inainte se trezea de 2 ori pe noapte sa pape , iar de 2 zile papa din 3 in 3 ore. Si ea este nervoasa la biberon , plange , loveste sticla mai ales dupa amiaza. As vrea sa incep diversificarea pt ca oricum ea nu a mancat mult niciodata , nici acum la 3 luni jumate nu depaseste 110 ml la o masa . Va doresc nopti linistite si bebici sanatosi! Pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casian sa cresti mareee!

Pup mamicile si piticii draguti!

Stiti, eu incerc sa nu ma gandesc la perioadele rele, cu boli,ci sa le depasesc si sa incerc sa ma bucur de perioadele frumoase. 

Azi am iesit cu sotul si cu ambii copii, ne-am plimbat, apoi a iesit baiatul cu bona, ne-am dragalit, ne-am bucurat de soare. L-am tras pe pitic cu saniuta pe gazon :)

In fiecare seara, cand ma rog pentru prichindeii astia, incep prin a multumi pentru ei, apoi pentru sanatatea lor. Am impresia ca sta in puterea noastra, a parintilor, sa-i vindecam de toti virusii astia ce nu le dau pace, sa-i ocrotim de tot ce-i urat in lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...