Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Bine ai venit Alis!

Eu nu i-am dat absolut nimic piticei pana acum. Pentru ca este alaptata exclusiv o sa aman diversificarea pana spre 5 luni si jumatate. Cel putin asa imi propun.

La tine e posibil sa ceara mai mult pentru ca o fi la vreun puseu. Cere des si ziua si noaptea?

La mine noapte suge la3,5-4 ore iar ziua 2h-2h si jumatate.

Erika felicitari  [pk] .Ma bucur ca ati scapat de colici. Noi mai avem dar rar.

Aristica imi plac mult mesajele tale. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alis bine ai venit!

La multi ani bebeilor sarbatoriti ai zilei! Erika ma bucur enorm ca nu mai aveti colici. Nici al meu nu a mai plans de burtica de vreo saptamana, sper sa fie si la noi minunea ca ne apropiem de 3 luni.

Mamici eu de cand ii dau lui Vladut debridat si suc de portocale ( 10 ml ) am observat ca si-a reglat scaunele, sper sa fi gasit leacul. E asa comic cand ii dau suculetul, inghite, scoate limba si se stramba scotand sunete amuzante, iar apoi deschide gura sa ii mai dau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralbog, sucul de portocale regleaza scaunul. Eu la fetita cea mare de cate ori e constipata ii fac suc de potocale (se mai intampla sa nu bea chiar in fiecare zi) si imediat se rezolva problema. Stiu ca si Debridatul ajuta, dar totusi este un medicament. Si vezi ca are valabilitate scurta- parca 21 de zile dupa preparare. Trebuie sa ai stoc in casa ca sa zic asa. Pe cea mare daca o doare burtica mai serios o data pe luna, deja trebuie sa cumpar altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici! Si Eric face figuri la mancare, cred ca e vreo criza de personalitate, nu cred ca se grabesc sa fie diversificati. Cu rabdare reusesc sa ii fau tot biberonyl, asta dupa ce il impinge de 1000 de pri cu limba, zambeste si se mai si joaca cu o jucarie. Ziua daca face asta sunt mai relaxata, noaptea nu mi se pare simpatic. Cred ca o sa incerc sa maresc eu cantitatea si sa micsorez numarul meselor, am observat ca daca au trecut 4 ore de la ultima masa, a mancat mao repede si dintr-o bucata. Plus ca a descoperit ca are voce si poate sa vocalizeZe, sa tipe la mine, asa ca jumate de zi numai gura lui se aude!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Erika,al meu daca au trecut 3 ore si nu a mancat nu ai cu cine te intelege.Si daca apuca sa planga pana ii dau biberonul trebuie intai sa il calmez ca altfel plange si in timp ce mananca.Si la noi toata ziua se aud tipetele lui,uneori de bucurie,alteori tipat nervos de somn.

Noi am descoperit o joaca noua.Cand se trezeste din somn dimineata incepe sa gangureasca cu caruselul,face vocalize,incearca sa scoata tot felul de sunete.Eu il aud si incep si strig la el din pat.Devine f atent apoi imi raspunde la fiecare strigat al meu.E asa de dulce!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil o fi la puseu ca si ziua papa mai des decat inainte si de aceea aveam impresia ca nu se mai satura doar cu laptic. Acum a adormit singurica , s-a certat cu jucarioarele de la patut pana a obosit. Sa vedeti ce ochi mari , ce atenta si cum se priveste in oglinda. Imi vine sa o pap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Geuta ca m-ai atentionat, e important acest lucru si de fiecare data am grija sa citesc pe fiecare medicament ce si cum, dar e bine sa iti mai reaminteasca si altcineva. Aaaa si de fiecare data cand ii dau un medicament intai il gust eu sa stiu ce ii dau baiatului...:)).

Noi in fiecare dimineata de pe la 7.30 pana la 8 avem ora de vb, apoi papa, apoi carusel si pe la 9 plans ca ii e somn. Cel putin si-a facut acest program, asteptam sa isi faca si programul de noapte, sa il vad ca doarme legat 7-8 ore...si uite asa visez si ma incurajez zilnic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...