Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Neata mamici!

Simona,si eu iti zic sa nu te mai stresezi cu greutatea.Cu siguranta asta e ritmul lui de crestere.Eu te incurajez pe tine dar si eu am fost stresata la randul meu cu greutatea lui.Insa in urma incurajarilor pediatrei cum ca e in grafic m-am mai linistit.Eu zic ca nu-i bine nici prea grasi sa ni-i dorim,mai bine mai siluetici dar sa fie sanatosi.Mai ales ca il alaptezi exclusiv eu zic ca nu ai nici un motiv de stres.

La multe lunite frumoase si sanatoase Vladut!

Darius e mai somnoros azi,cred il influenteaza vremea.Aici lapoviteaza si e f frig.E al doilea somn de azi dim la el.L-am pus in patut la 11,sunt curioasa cat dureaza odihna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simona te inteleg perfect in legatura cu greutatea. Si eu am avut stresul asta dupa ce i-am scos completarea. Nu a mai luat la fel de bine in greutate de atunci. Dar nu ma las. Nu mai am de gand sa-i dau lp.

Atata timp cat copilul uda pampersi , e vesel si activ nu ma mai gandesc la greutate.

Pediatra mea zice ca daca ia cel putin 150g pe sapt e multumitor. Deci daca faci media intre cele 3 sapt e ok.

Hai, capu' sus! Ca bebe e bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Noi am avut o noapte cam agitata...De la 10 pana la 2 aseara a mancat fata din ora in ora...si eu eram franta, dar m-am conformat :( ! La 2 a adormit si s-a trezit la 5 cu pofta de papa si de ras! Pe la 6 jumate s-a culcat la loc..si s-a trezit la 8 jumate!

Acum a reusit sa adoarma de jumate de ora(se pare ca s-a trezit :( )..Chiar speram sa mai doarma inca putin sa termin mancarea de pe foc! \

Cred ca ne apropiem de puseul de 3 luni....si imi da de stire !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La naiba am gresit, eu i-am dat cateva lingurite de luni de mar copt am vazut ca e bine acum ama juns la o masa de mar copt cu f putin biscuite ras fara gluten si a mancat tot... nu am reusit s ajung la doctor... sa vedem ce zice... am facut si eu ce mi-a zis mama, cum m-a crescut desi informatiile pe net sunt cu nemiluita.. In fine pana acum e ok...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory te cred ca e greu dar de regula puseuri sle dureaza cateva zile sau o sapt. Noi am avut o sapt cu treziri mai dese. Apoi a revenit la programul obisnuit cu o singura trezire.

Simonika asa este sacul de dormit e cea mai buna solutie.

Geuta ce mai fac piticii? Sprer ca sunteti bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetelor ce mai faceţi? Eu sunt la dermatologie aştept din păcate psoriazisul meu s a extins şi a cuprins aproape tot corpul îmi doresc enorm sa mai pot alapta Sunt f tristă bebeii sunt bine încerc sa i alaptez cât pot de mult le am făcut şi vaccinul de 2 luni i a durut şi au plâns până suspinau mai ales băieţelul am intrat pe facebook dar încă nu vă văd

Voi vă decalotati bebeluşii? Medicul de fam i a tras baietelului de putica deşi noi nu vroiam şi a zis sa l decalotam însă nu am făcut o până acum

îi puneţi sprijiniţi în fundulet? Ai mei se incovoaie şi se ridică sunt adorabilii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...