Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Baam. Nu inca in fundulet. De la 5 luni jumate intre perne. Asa recomanda dr. Eu am ridicat carutul la 30-45 grade cand avea fata 4 luni jumate si m-a certat tot parcul. Dar fata era foarte curioasa sa vada. Pana atunci plimbam carutul cu o mana si fata o tineam in cealalta. Nu a suportat sa stea la orizontala. Baiatul e invers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Baam. Nu inca in fundulet. De la 5 luni jumate intre perne. Asa recomanda dr. Eu am ridicat carutul la 30-45 grade cand avea fata 4 luni jumate si m-a certat tot parcul. Dar fata era foarte curioasa sa vada. Pana atunci plimbam carutul cu o mana si fata o tineam in cealalta. Nu a suportat sa stea la orizontala. Baiatul e invers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam. Nu inca in fundulet. De la 5 luni jumate intre perne. Asa recomanda dr. Eu am ridicat carutul la 30-45 grade cand avea fata 4 luni jumate si m-a certat tot parcul. Dar fata era foarte curioasa sa vada. Pana atunci plimbam carutul cu o mana si fata o tineam in cealalta. Nu a suportat sa stea la orizontala. Baiatul e invers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam. Nu inca in fundulet. De la 5 luni jumate intre perne. Asa recomanda dr. Eu am ridicat carutul la 30-45 grade cand avea fata 4 luni jumate si m-a certat tot parcul. Dar fata era foarte curioasa sa vada. Pana atunci plimbam carutul cu o mana si fata o tineam in cealalta. Nu a suportat sa stea la orizontala. Baiatul e invers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam,imi pare rau ca treci prin asa clipe grele.Dar trebuie sa fii puternica pt puii tai,ei sunt cei mai de pret!Nu te descuraja,incredere in bunul Dumnezeu si o sa reusesti sa-i alaptezi cat mai mult!Multa multa sanatate!Si al meu se ridica de spate dar nu l-am pus rezemat pana acum.Il mai ridic cand vad ca insista si il tin cu mainile eu.

Monica,asa voi face,tre sa ma interesez de un sac de dormit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari dragelor, sanatate si puiutilor vostrii. Azi am fost la dr. Avem 6550 gr si 65 cm este foarte multumita de noi.

Simona si eu aveam aceeasi problema, Vladut a luat doar 600 gr intr-o luna, mai ales ca la fel si eu am reusit si il alaptez exclusiv. Am avut perioade cand ii dadeam ambii sani si apoi ii dadeam si lp si el nu mai vroia. Faceam asta doar ca sa ma asigur ca e satul. La fel mi-a sp si dr, daca e vioi, uda scutecul, papa si nu plange mult si des, atunci e foarte multumitor. Chiar daca a luat asa de putin dupa calculele ei, el este cu un kg peste limita. Concluzia, fi calma, urmareste-l sa fie vioi si sa ii lasam in ritmul lor sa creasca. Poate luna viitoare ne vor surprinde placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baam multa sanatate iti doresc si eu am psoriazis si mi s-a extins pe ambele maini, am cateodata rani sangerande la incheieturi la degete, acum vad ca au inceput sa sape. Mi s-a extins si pe picioare, pe un san si intr-o zi am vazut un inceput si pe pleoapa dar s-a retras. Tu iti faci vreun tratament? Eu stiam ca nu putem face nimic atata timp cat alaptam, dar daca ma poti ajuta cu ceva sfaturi, te rog, le accept cu mare drag.

In ceea ce priveste decalotarea si noi o facem, tot la indemnul pediatrului si a dr de familie, mi-au spus ca mai bine o fac eu incetincet decat sa il duc la dr si sa traga tare el, apoi bebe va suferii mai mult ca il va durea cateva zile cand va face pipi. Acum parerile sunt impartite, unii fac decalotare altii nu o recomanda deloc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...