Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maine mergem la dr de familie sa vedem cum mai suntem ca si kg, inaltime si sa vedem daca putem face vaccinul de 2 luni, aseara a avut probleme sa respire pe nasuc dar i-am facut aerosoli si a fost ok apoi. Pana dimineata la 6 cand de la colici si de la chirceala si agitatie iar se chinuia sa respire pe nasuc. Fetelor daca bebe e putin racit si ii face vaccinul ce se poate intampla rau?

 

Camicos bine ai venit la noi in grup, sa fie sanatoasa fetita. Scrie repede 10 mesaje ca sa poti posta apoi mai repede si sa vedem in timp real ce ne scrii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralbog, sa iti traiasca micutul crestin, sa creasca frumos si sanatos!

 

Lory, eu iau Cerazette, mi le-a recomandat ginecologul pt 2 luni fara pauza intre folii ca sa revina uterul la dimensiunile normale. Ca si reactii adverse, am avut dureri de cap vreo 2-3 zile, pofta de mancare parca mi-a scazut, la fel si libidoul  [soricel] si am avut sangerari asemanatoare cu menstruatia la vreo 2 zile dupa ce am inceput adminsitrarea, dar inca sper ca nu a fost menstruatie, ci doar s-a eliminat ce/ daca mai era pe acolo :)

Ne-a propus si noua sterilet pana ne hotaram sa il facem pe bebe nr 2, dar tind spre prezervative totusi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sii..dupa ce am luat si noi o pauza cat a fost mama in vizita si ne-am gasit de lucru pe aici, sa va povestesc ce am mai facut :)

Alesia mea este foarte vioaie, rade la oricine vorbeste cu ea si da din manute si picioruse intr-o veselie. Inca nu a invatat sa apuce, dar lucram la asta.

Am fost azi la controlul de 2 luni si vaccin, insa vaccinul l-am amanat cateva zile (este tati racit si ne asiguram ca nu e si ea cumva racita). Daca toate merg bine, facem Vineri Infanrix-ul.

Ea are 5.050 si 63 cm. Cu kg puteam sta mai bine, dar pediatra nu s-a aratat nemultumita. Sper sa mai recuperam luna viitoare :)

In rest ne-am plimbat si noi cam o ora in parc si a fost f frumos. Bebe a dormit si eu am facut miscare :) (bine, recunosc ca am servit o punga de chipsuri pe o banca in parc  [:I] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...