Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Geuta sper ca sunteti ok incontinuare, si sa nu luati varsast de can't.

Baam draguta de time, esti o mama eroina.

Al meu are 4 luni si o sapt, are 7000 gr si 64 cm, mananca 5 mese pe zi de 200 ml fiecare approx, si are o masa cu lapte de san, noaptea se trezeste o data sa manance. Pe zi doarme intre 5-7 ore in rerprize. Tetine si noi am folosit cele mai mici pana tarziu si greu am trecut la mai mare, dar e mult mai ok cu tranzitul cu tetine potrivite varstei lui,totusi sa nu sari peste nivele.

Tare mult ne-ar placea sa vedem si poze cu piticii.

Baietelul cum mai este? Povesteste putin de eu ca temperament daca ai timp :)

Pupam eroina si piticii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici!

Nu am mai scris zilele astea pt ca mi s-a parut f pustiu forumul si mi-a dat o stare de tristete.

Geuta,ma bucur ca nu ati luat si voi virusul,Doamne ajuta nici de-acum incolo!

Baam,si pt tine ma bucur ca poti alapta in continuare si ca esti o optimista!Eu in camera am 22 grade permanent si la baie 24-25.Mi se pare potrivit atat,mai mult cred ca mi-ar dauna si mie si lui mai ales pe timpul noptii.Tetinele nu le-am schimbat nici eu,bb trage destul de repede si din astea,parca acum termina mai repede biberonul.Darius are 7 kg la 4 luni iar pediatra a zis ca e bine pt ca si-a dublat greutatea de la nastere,bine o depaseste cu 500 g.Dar ai tai puiuti se satura numai cu 120 ml?La cate ore ii alaptezi.Eu ii dau 180 ml la 3 ore,noaptea nu-i mai dau.Nu ai cont de facebook Baam?Cand prinzi o clipa libera poate pui si tu niste pozici sa-ti vedem bebicii.

Noi azi am facut vaccinul de 4 luni.Nu a plans bb,doar a tipat.E intradevar mai plin de mofturi in seara asta,febra n-a facut inca,mai urmaresc la noapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar am scris degeaba offff

vroiam sa vă întreb dacă şi la bebeii udă mai puţin pamparsul spre deloc noaptea ai mei aşa fac baiatul mai ales nu prea face pisu noaptea

dr a zis că e ok 120 ml dar eu le dau sânul dr la fetiţă că a stat în burtica pe dr şi stâng la băieţel că a stat pe stânga şi nu vor sa pape din sânul celuilat şi apoi completare 60 şi uneori nu mai vor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Am reusit sa ajung si eu la zi cu cititul.

Geuta, sa stii ca ti-am urmat sfatul si cam la 2 ore o pun la somn pe pitica ziua si surpriza...adoarme si nu mai e asa scandal seara. Multumesc! :*

Baam, nici a mea nu prea mai uda pampers noaptea. am observat asta 2-3 nopti la rand si de atunci nici nu am mai schimbat-o noaptea, ca oricum urla de trezeam tot blocul. Acum e f bine, se foieste, san, somn :)

Sa va zic ce am patit :( la sanul stang acum vreo 3 zile a aparut o usturime in timp ce sugea pitica si nici nu se mai golea. Am vorbit cu o mamica ce a trecut prin aceeasi problema si am decoperit o "perla de lapte" pe care am atacat-o cu un ac steril. s-a spart si apoi s-a golit sanul la urmatorul supt. Problema este ca de atunci, de cate ori o puneam pe Alesia la san si mai rau ma ustura, pana ieri, cand am observat dupa supt si o bobita rosie, ca a dat si putin sange pe unde fusese perla. de atunci ma mult la stangul si ii dau din biberon. Oare trece de la sine sau trebuie sa fac ceva? :( mentionez ca galme nu mai am si sanul se goleste, deci nu imi dau seama ce o fi :(

 

Geuta, cum sunteti?

Pupam! La multe luni sanatoase Eva, Edy! :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de gandurile bune tuturor  [flo2]

Ce ma bucur ca am avut de cititi. [pk]

Kudija- ma bucur ca te-a ajutat sfatl meu, iar pentru rana incearca Garmastan. La mine a facut minuni.

Baam-eu nu stiu cate grade am in camera, dar fetita sta imbracata doar intr-un body si o pereche de pantalonasi. Seara ii pun salopeta si caciulita. Daca suge rar si a mea are dimineata pampersul mai gol.

Simonika- ca sa nu te mai simti trista scrie aici. Eu intru zilnic in timpul saptamanii si dau refresh la pagina de multe ori.

Va pup pe toate  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...