Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor :)

Azi a fost o zi asa ciudata. Cred ca am simtit eu asa pt ca m-a durut capul si burta raaau. Cred ca imi vine iar. Teoretic azi trebuia, dar vad ca nu. Voua v-a venit regulat? Sau poate sa mai intarzie asa?

desi nu am avut chef, am luat-o la pas si am ajuns in parc, asa pacalindu-ma ca mai merg inca putin :)) ca la copii.

Camicos, au unii din bebelusii nostri 6 7 kg, dar s-au si nascut mai maricei. Eva are undeva la 7 kg la 4 luni, dar s'a nascut cu 3400, deci eu zic ca e ok. Si eu imi mai fac griji ca nu mi se pare ca mai mananca destul, dar o vad ca nu a slabit asa din ochi, si e vioaie, uda pampersi. Azi am incercat sa ma mulg si abia am strans 50 ml, dar se mai intampla.. cred ca e si pt ca nu am mai baut apa. E ffff importanta hidratarea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Camicos pentru fetita! [flo2]

Multumim de intrebare. Fata cea mare e bine, incep sa se stranga crustele. Maine ar fi a 10 a zi. sa vedem daca ne apar si noua. Doamne ajuta sa nu. [fri]

Oricum va tin la curent.

Restul fetelor ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite dulci Camicos!

Multa sanatate in continuare Geuta!

Noi suntem prizonieri in casa,bate vantul urat. :(

Si piticul asta al meu are acelasi program de somn de zi.15 min dupa care am senzatia ca vreun omulet invizibil ii gadila nasucul in somn si brusc se trezeste frecandu-l cu pumnisorii.

Are cateva zile de cand a facut caca in fiecare zi ceea ce la el e maare lucru,in sfarsit poate s-a reglat si el la burtica.

Loredana,cum e cu diversificarea?Ce-i mai dai fetitei acum?

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Noi am avut o perioada mai grea, cu o raceala care ne-a dat batai de cap, dar incepe sa isi revina gaza mica! Azi am iesit afara la plimbare...si oricat am ferit-o de soare tot i s-a inrosit fata(e foarte sensibila fetita asta a mea :D )!

In rest, ne trezim de mai multe ori noaptea pt papa si mancam mai des ziua, ceea ce mie nu prea imi mai convine! Daca inainte manca cam la 4-5 ore noaptea....acum se trezeste cam la 2-3 ore! O fi puseul de 3 luni...sau nu se mai satura asa de mult doar cu lapticul meu...cu toate ca ziua daca suntem ocupate manacam cam la 3-4 ore...in conditiile in care inainte mancam cam la 2 ore! Deci a reusit cumva performanta sa inverseze ziua cu noaptea!

Despre achizitii ce sa spun..nu se intoarce... nu tine jucarii in mana... Dar oricum mi se pare ca e foarte atenta in jur, si nu pare sa aiba probleme de adaptare! O sa vina si ele achizitiile astea! Azi de bine de rau a stat cate un pic pe burtica cu capul ridicat(dar asta face de la o luna jumate), si nu a plans la fel de mult ca in ultimele zile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonika si noi suntem astazi prizonieri in casa. Ploua si bate vantul de zici ca vine toamna. Si pitica mea la fel face cu somnul de zi, insa daca e cald afara doarme in carucior. Uite acum am imbracat-o mai fosut, i-am pus caciula pe cap si am deschis geamul. Doarme de vreo 30 de min. Sa vedem cat tine minunea. 

LoryAndre- fiecare bebelus are ritmul lui- trebuie luati treptat si in niciun caz comparati. Daca zici ca a stat pe burtica fara sa planga deja e un mare plus. Restul or sa vina de la sine.

Eu acum am o problema. La sanul stang mi s-a inflamat mamelonul si doareeeeeee cand pun fata la san de ma urc pe pereti. Ma gandeam sa pun niste varza si sa iau un paracetamol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sa fie Geruta, ce mai faci tu, pitica? Fata cea mare cum mai e cu boala? Ziceai ultima oara ca te doarme sanul stang, eu de cate ori avem cate o galma ma mulgeam manual dar mamelonul nu l-am avut niciodata umflat.... Simt ca te-am parasit pt ca nu am mai scris aici dar nu intru de pe PC si mai greu cu postatul, dar citesc zilnic si forumul.

Si noi vrem sa iesim azi putin daca nu e vant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur ca ai scris Lili!  [flo2]

Chiar aveam impresia ca fac monolog [fri]

Fata cea mare e pe vindecate, suntem in a 13 a zi si noi inca suntem bine. Doamne ajuta sa fie bine pana la capat.

Legat de problema cu sanul-sunt la fel. Ba chiar ma si doare si am o pata rosie pe el.

Am incercat de toate- garmastan, varza, paracetamol.Vad ca e mai bine cu crema de galbenele.

Cand mai poti, mai scrie te rog.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...