Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Aveti dreptate fetelor cu caruciorul. Eu nu stiu pt ca cea mare nu a stat in carucior.

Cu sanul sunt un pic mai bine- am cumparat mameoane de silicon si e muuult mai bine. Acum sper sa se vindece.

Nu iesim azi-am bagat perdelele la spalat ca bate si aici vantul si le usuca numai indecat. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Nici noi nu am iesit azi,e aceeasi vreme si aici.Am profitat si am mai facut ceva curatenie prin casa,sa le apropiem pt Paste.

Mai toata lumea e racita in perioada asta,circula tot felul de virusi.Pe noi ne-a ferit Dumnezeu panaacum,speram si de acum incolo.

Ma intreb cum am sa fac eu mancarea de Paste cu nazdravanul asta a meu care nu doarme ziua.Si sotu vine seara acasa.Trebuie totul printre firimituri sa-mi reuseasca.

Dupa amiaza placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi!

Geuta, imi pare rau sa aud ca ai si tu probleme cu sanul :( cum mai esti?

Eu am anulat pana la urma vizita pe care urma sa mi-o faca consultantul pt ca m-a sunat cu 15 min inainte de ora la care trebuia sa vina sa imi spuna ca are o urgenta si vine peste vreo 4 ore si m-am suparat  [:)]  adica eu o tot sunam ca fac febra, ca am frisoane si ea spune ca are o urgenta...in fine :) una peste alta am aplicat urmatoarele care desi nu m-au scapat de galma, m-au scapat de durere, mai ales de aceea cand o puneam pe pititca la san, de imi venea sa plang cu ea acolo...

- dupa fiecare alaptat m-am dat cu lanolina

- dus fierbinte si masaj pe galma

- masaj pe galma in timpul alaptarii

- lecitina 4/zi 3 zile (maine ar fi a 3-a)

- varza zdrobita pe san intre alaptari (asta am facut-o doar de vreo 3 ori, recunosc)

- incerc sa incep cu sanul problema cand alaptez, ca trage mai cu putere pitica si poate, poate se desfunda...altfel, locul inca doare cand palpez, dar as zice ca incepe sa cedeze

- pt febra, frisoane, dureri de cap daca ai, desi sper sa nu fi ajuns chiar pana aici...eu am luat la recomandarea ginecologului algocalmin si eferalgan. azi nu am mai facut febra, deci sper ca sunt pe drumul cel bun  [iartama]

Cu varicela cum stati? daca nu e niciun semn pana acum, inseamna ca ati scapat de ea

Va pupam! Nu veniti si voi pe facebook?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salutam si noi!!

Desi nu am mai scris demult va citesc zilnic :)

Geuta, sper ca sunteti bine!!

Si la noi bate tare vantul si nu am putut iesi afara, insa l-am imbracat mai gros pe pitic si am deschis balconul...l-am lasat asa 2 ore (la noi in dormitor bate tot timpul soarele si erau 20 de grade pe termostat) si a dormit iepurasul 3 ore spre bucuria mea... am reusit sa imi fac ordine in dulapuri :)..

Parca nu imi vine sa cred ca vin Pastile..numai cand asteptam Craciunul :).. ma uit la el si nu imi vine sa cred ca e asa mare...ma uitam peste pozele de la Craciun si imi dau seama cat de mult s-a schimbat si a crescut..parca zboara timopul.. :)

Va pup si o noapte linistita sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor. In sfarsit am reusit  ma loghez...de 3 zile incerc si imi dadea eroare.

Geuta imi pare rau cu sanul si cu raceala. Sper ca esti mai bine. Bate vantul si azi...m-am saturat de vant si frig...week-end-ul se anunta cu ploaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

Se pare ca raceala mea a fost preludiul la................. varicela [smulgpar]

Azi noapte mi-a fost foarte rau, am schimbat 2 tricouri de transpiratie si azi de dimineata surprize: am vazut primele bube. Am sunat pediatra si mi-a zis ca am voie sa alaptez in continuare.

Kudija pe mine m-au ajutat enorm mameloanele de silicon. Dar eu nu am facut febra. Si eu tot asa o pun intai la sanul cu probleme. Nu am facebook, cred ca o sa-mi fac dar sa treaca perioada asta critica.

Simonika- si la mine sta tota ziua in brate-dar 80% am terminat curatenia de Paste.

Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, deci ai facut varsat de vant! Si pitica?  Va face si ea sau ia anticorpi de la tine?

Elena, da trece timpul fara sa ne intrebe. Mie mi-e groaza ca acusi vine Octombrie si ma duc la munca!

 

 Vladutul meu a facut bronsiolita. Am primit diagnosticul marti. Dr mi-a scris imediat antibiotic pe retea, dar a zis sa mai asteptam 2 zile. Si bine am facut.

Se pare ca suntem mai bine doar cu eurespal si esberitox. Si aerosoli. Deja respira mai bine.

Nu i-am mai facut baie in cadita de luni :( . Doar l-am sters cu vata inmuiata in apa calda.  Dar cred ca maine seara il bag si il inmoi bine bine.

Va pup fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa Monica pt Vladut!!

Foarte bine ca ai asteptat cu antibioticele... eu din pacate si din lipsa de experienta fiind la primul copil, m-am speriat cand am fost la dr de familie sa ne faca vaccinul  si a spus ca nu il face pt ca are Tudor rosu ingat... i-am dat 2 zile panadol si pt ca nu a trecut  mi-a spus dr  sa ii dau antibiotic sa nu faca complicatii si sa ajunga la febra...iar eu am ascultat si dupa aceea imi dadeam pumni in cap de ce fraiera am fost.... avea doar 2 luni si jumatate copilul si era un simplu rosu ingat...nu avea febra, nu tusea, nu era infundat la nas, nu vomita...si cu toate astea hop cu antibioticul imediat... :(

Dar asta este, din greseli se invata...imi este doar ciuda ca am chinuit copilul degeaba cred eu..data viitoare sa imi fie invatatura de minte si sa consult doctorul pediatru..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...