Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Citisem mai de mult ca ajuta la nasuc înfundat lăpticul matern dar abia acum am încercat. De vreo săptămână ii pun o data sau de doua ori cu pipeta lăptic muls in nas. Il țin pe bebe pe o parte si pun in nara de deasupra si il țin câteva secunde, cat reușesc sa il păcălesc. Apoi repet operațiunea la nara cealaltă. Este muuult mai bun decât picăturile saline de la farmacie, are efect cam 24 de ore. Bebe nu e răcit dar din cauza aerului uscat, toată iarna a fornăit pe năsuc si avea mucușori uscați care il împiedicau sa respire bine. Daca inca mai are mucușorii după jumate de ora de când i-am pus lăpticul, sunt oricum foarte înmuiați. Cu un q tip înmuiat in apă ii scot usurel. Respira infinit mai bine decat cand foloseam picaturi saline desi ii puneam de multe ori si de doua ori pe zi.

 

Ce super ca ai laptic!

Eu nu mai am :( si nu cred ca laptele praf e bun pt nasuc.

Pe mine m-a nvatat doctorita in maternitate sa fac un fitil de vata rasucita, inmuiata cu ser si sa- l "insurubez" in nasuc pe fiecare nara, apoi sa trag de el si scoate mucisorii uscati... dar asta doar cand are ceva care se vede,  in nari... ca Tamara haraie ubdeva spre gat.... nu in piept! Ca am fost la doctor si a tot ascultat-o

Pentru aerul uscat am folosit cu succes un umidificator,  face o ceata ca in videoclipuri ca ma amuz cu sotul (daca il dam tare) si am simtit pe "nasul" nostru diferenta 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hristos a inviat mamici! Ce mai faceti voi? Noi acum suntem mai bine dar tot consemnate la domiciliu. La pitica azi e a 10a zi. Anda vad ca esti tot din Ploiesti. Ai nascut aici? Va pup [flo2]

 

Da, la lotus!

Eu nu vad orasul... cred ca din cauza telefonului :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...