Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Anda, ii dai cu bepanthene la gurita? este ok? intreb pt ca nu scrie nimic pe prospect ca s.ar putea aplica pe fata. Mie mi se irita pe la gat, are gusita, transpira si ii mai si curge laptic; acolo ii dau cu bepanthene.

 

[fal] pai..... i-am dat pe barbita ca avea bubite... i-au trecut dar nu as vrea sa apelez mereu la bpantene. .. sper ca nu am facut ceva rau :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andaghe cred ca te-a costat o gramada de bani la Lotus. Eu am avut o experienta neplacuta din cauza lor(a trebuit sa fac amniocenteza) si nu mai vreau sa aud de ei. Si pe o cunostinta au mintit-o ca e copilul mare peste 4 kg si ca trebuie sa faca cezariana si cand a nascut avea 3200 g si au chinuit- o la operatie a intepat- o de 9  ori, a facut febra. Nu prea sunt seriosi vor doar sa te jupoaie de bani. La tine a fost totul ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Da Geuta eu am nascut la maternitatea din Ploiesti . La Campina mergeam la pediatru cu fetita cea mare. Mie mi-a urmarit sarcina dr.Topolog dar cand am nascut nu am avut nevoie de dr.am nascut cu moasa.Totul s-a intamplat foooarte repede noroc ca stam aproape de maternitate ca daca mai intarziam putin nasteam acasa.Tot travaliul a durat cam o ora jumatate.La prima nastere au inceput contractiile la 1 noaptea si am nascut la 9.20 si acum stateam linistita avand acea experienta . Doar cand mi s-a rupt apa mi-am zis ca se ingroasa gluma si am pkecat la spital. Acolo nici nu mi-a mai facut foaia de internare la camera de garda ca m-au dus la et 1 la sala de nasteri si imediat a venit Teo pe lume . Nu m-am gandit deloc la nastere ;mi-a fost frica sa nu nasc prematur . Prima fetita am nascut-o la 36 de saptamani. Bibicu e bine e cam scarandiva la mancare . tot ce-i dau cu lingurita scuipa, cerealele vad ca-i plac.Voi ce faceti, sunteti bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot la maternitatea din Ploiesti am nascut cu dr Popescu M.

Mie chiar nu mi s-a parut nimic infricosator aici la maternitate. Cel putin la terapie Intensiva f f draguti cu totii si nu asteptau nimic.

Pitica este bine. Deja a 11a zi de la varicela. Am avut o mare cumpana cu ea dar ne-a ajutat Dumnezeu si am scapat cu bine.

Ce diferenta este intre fetele tale?

Restul fetelor sunteti bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...