Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

 

 

Andaghe cred ca te-a costat o gramada de bani la Lotus. Eu am avut o experienta neplacuta din cauza lor(a trebuit sa fac amniocenteza) si nu mai vreau sa aud de ei. Si pe o cunostinta au mintit-o ca e copilul mare peste 4 kg si ca trebuie sa faca cezariana si cand a nascut avea 3200 g si au chinuit- o la operatie a intepat- o de 9 ori, a facut febra. Nu prea sunt seriosi vor doar sa te jupoaie de bani. La tine a fost totul ok?

 

Buna! :) a fost destul de scump dar a foat oj. M .am înțeles foarte bine cu doctorita si am mers pe mana ei... 

Din alte experiente ( nu asta cu nasterea) am aflat ca desi unele clinici sunt scumpe, serviciile medicale sunt execrabile, dar de data asta am avut noroc si a fost in regula...

Eu si sunt extrem de fricoasa de ace, chestii... si aici, fiind mai colorat si mai scump, mi-am permis sa mai fac si fite, am si plans, am refuzat medicamente... ma rog, un pacient didicil cred, si banuiesc ca la maternitate nu imi cantau in struna ( asa am crezut eu)

Dar oricum, principalul motiv a fost ca mi a placut dr. Si daca opera in alta parte m-as fi dus dupa ea 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetele! Nu am mai scris de cev vreme dar mereu am citit macar cand alaptam.

 Geuta, inca nu ati scapat de varicela? Inseamna ca ati avut o forma mai severa. Oricum bine ca a facut acum si o sa stai linistita la gradi. Cea mare a mea a facut toate bolile copilariei afara de oreion. 

Am avut un Paste f agitat pt ca cea mare a facut febra in vinerea mare si sambata 39.5-40. Am fost cu ea la Podeanu si a zis ca e viroza sa o tinem pe antitermice. Dar nu -i scadea febra la 3 ore facea iara. Ada ca duminica seara a plecat sotul cu ea la Buc la MeaLife. A stat internata pana marti. Nu a iesit nimic l analize nici la exudat dar a fost o viroza f rea si nu am scapat fara antibiotic intai pe branula si acum pastile. Dar macar e mai bine. Febra a cedat imediat cu antibiotic. Asta e. Chiar ziceam ca cu mai luase medicam cam de un an. 

Micuta e bine am incercat sa le tin separat sper sa nu ia ceva ca urmeaza vaccin de 4 luni si apoi botezul pe 9 mai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda asa e e f important sa ai incredere in dr tau. La prima nastere am avut incredere oarba in dr care m-a abandonat in glorie. Norocul  meu a fost ca seful sectiei m-a consultat si a hotarat cezariana de urgenta pt ca fetita era in suferinta fetala. Asa ca el a ramas dr meu si acum la a doua nastere a fost muuult mai bine stiind ca am medicul alaturi de mine.

Cami da a fost mai rau. Inca n-au cazut toate bubele. Imi pare rau de fetita cea mare. Ma bucur ca este mai bine. Sanatate multa si bafta cu pregatirile de botez. Unde il faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Cami-am reluat alaptatul exclusiv dupa ce am chinuit-o vreo 3 zile si cu formula pt ca aveam multe bube pe sani.

Acum e mult mai bine.

Aprppo de vaccin-noi l-am amanat pe motiv de varicela dar dr de fam zicea ca sw schimba iarasi schema de vaccinare. Voi ce stiti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...