Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Geuta , facem botezul la restaurant Tiara in centru langa Central. Voiam neaparat sa fie si hotel sa am camera pt fata dar si sa gazduim rude care vin din Iasi. referitor la vaccin stiu ca cel de la 6 luni se va face la 11 luni.
l

 

:) la Tiara am facut si eu, sala a aratat bine si mi-a convenit faza cu camerele :)

Doar o sugestie am, daca mi permiti!

Cafeaua nu e cafea, e ness... si mie si mai multora ne este rau de la ness, agitatie... asa ca am facut frumos rugamintea sa ia niste bani, aa cumpere cafea si sa aduca oamenilor cafea , macar ca era facura in oala !! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor voi mai puneti bebelusii sa dea aerul? Eu seara cand o culc nu o mai pun sa dea aerul dar, doarme intr-o parte. Are deja 4 luni si nu cred ca mai e chiar ca la inceput. Voi cum faceti?

 

O tin mereu sa dea aer, ca am observat ca daca insist chiar da mult ( ca un purcelus :))) ) si mereu ma hucur ca nu am lasat-o cu bula aia in burtica, deși uneroi sunt convinsa ca nici nu a inghitit... dar mereu ma susprinde !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!In sfarsit reusesc sa ma loghez.Am luat o pauza de gatit.Puiu meu maraie dar nici ca ar adormi.Am fost la plimbare azi si a dormit in carut cam o ora,probabil nu mai reuseste sa prinda somnul.A fost f vesel azi,am sarbatorit 5 lunite numai in rasete.Dar ce vrei,mai oboseste omul si el de regula seara e mai marait.Eu il bat tot timpul pe spate dupa masa,ragaie si da afara laptic.Dar asta e veche la noi.Noaptea nu mai papa dar chiar si atunci procedam la fel.Geuta,chiar ati avut o forma mai severa a bolii dar e bine ca e pe sfarsite!Azi i-am dat pt prima data supica lui bb,a inghitit ceva dar printre strambaturi.Oricum,pt prima data e bine.Va pup si seara linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! :) mai am o intrebare (parca doar una!!!) Ce culoare au ochii bebelusilor vostri? A mea ii are albastri, are 4 luni.... eu si tati ii avem caprui, tatal meu ii are albaștri... e probabil sa se mai schimbe in caprui? Teoretic stiu ca e, dar..... ii are acelasi albastru deschis de la naștere. ... [balo]

post-134094-357762_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

Simonika ma bucur ca ai reusit sa ne mai scrii.

Anda- fata mea cea mare are ochii albastrii desi sotul meu ii are caprui iar eu un verde mai inchis. Seamana cu bunica. Acum si cea mica are o nuanta de albastru dar parca mai inchisa. Sa vedem cum vor fi pana la urma.

P.S. Simpatica foc galusca ta. [flo2]

Pitica mea de vreo sapt - cam de cand cu varicela asta are un somn tare rau- se trezeste mult mai des decat o facea inainte, dar macar adoarme repede la loc. Cred ca o doare si burtica- trage parturi. Sper ca isi va reintra in normal.

Va pup si o zi frumoasa. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici!

Ce mai faceti? La noi e o vreme superba si noi inca suntem pedepsite in casa. Cea mica de abia sapt viitoare are voie sa iasa.

Acum suntem in proces de dezvatare a mai dormi infasata. A inceput fata sa se roteasca si imi este teama. E cam greu avand in vedere ca tresara din cauza manutelor dar pana la urma ne obisnuim noi.

Si cred ca suntem in puseu pentru ca nu mai avem masa ca lumea ziua, se distreaza de la san, mananca 5 min, apoi iar foame, Somn nici atat ziua. Nu mai inteleg nimic. Si noaptea se trezeste mai des sa manance, dar la capitolul achizitii avem destule.

Va pup si va astept si pe voi sa mai scrieti. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!La noi e urata vremea,frig si innourat,stam la dos si asteptam caldura.Suntem la a 5-a zi de la diversificare.Am inceput cu supa crema de radacinoase.Azi i-am adaugat si putina ceapa,sa vedem daca ii place.Incepe usor usor sa-i placa,ieri a papat putin mai mult.Mai avem de lucru insa.S-a mai reglat si cu greutatea sapt asta, a luat 300 g. La achizitii am ramas la stadiul de intoarceri,acum se chinuie sa-i iasa si pe dreapta,doar pe stanga reuseste. Geuta,i-ai infasat si manutele pana acum? El a dormit in sac pana mai ieri,am inceput sa il invelesc cu o paturica dar se cam dezveleste.Cat are pitica ta? Mai exista puseu pana la 6 luni? Sanatate si pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...