Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Andaghe eu stiu ca daca e alimentat la san poti amana diversificarea pana pe la 6 luni iar daca e alimentat artificial LP poti incepe de pe la 4 luni, depinde de cat de pregatit este si bebe sa accepte alimentele solide. Eu de exemplu am incercat de cum a implinit 4 luni  dar fara niciun rezultat pozitiv( tot ce-i dadeam scuipa, chiar si impartasania de la preot mi-a scuipat-o pe maneca; era tare haioasa)  . I-am dat doar cereale in biberon. Acum de vreo saptamana adica 4 luni jumate a inceput sa pape si chiar ii place. Papam mar ras, ba chiat si putina banana, piure de morcov iar cerealele nu i le mai pun in bibe le papa cu lingurita. Este greu la inceput , o mare parte din mancare ajunge pe ea , se moscolesye la gurita de-ti vine sa o papi dar cu timpul dupa ce simte gustul mancarii se regleaza. Trebuie sa-i dai 3,4 zile din ceva nou sa vezi daca nu cumva face alergie apoi mai introduci alt aliment. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonika 300 g intr-o saptamana e super . Franturica mea nu a luat 300 g nici in prima luna. Bravo! Sa o tineti tot asa. Geuta si mie mi-a zis in maternitate de infasat ca ar fi bine dar Teo de pe la 1 luna jumate protesta cand o legam si tragea de maini de ne auzea si vecinul de la et.4 ( noi stam la parter) asa ca am renuntat repede la legat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Andaghe,eu am inceput diversificarea la 5 luni la recomandarea dr pt ca e alimentat cu lp si are reflux.Tu daca alaptezi te sfstuiesc sa astepti pana dupa 6 luni,sa inceapa sa stea in funfulet si sa para interesata de mancarea solida.E greu intradevar pt inceput pana de gustul mancarii dar pt asta ne-a inzestrat Dzeu cu atata rabdare pe noi mamicile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda si eu stiu ca Alis-alaptat exclusiv poti incepr doversificarea de la 6 luni. Daca  primeste formula de la 4 luni, 4 luni jumatate poti incepe diversificarea.

Alis operatiunea drsfasatul a esuat. Se trezea f f des,asa ca am aigurat-o mai bine i  pernele antirostogolire-adica sa doarma doar pe o parte si acum se odih.rste f bine printesa. Inca nu este pregatita-amanam nu-i nicio problema.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...