Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu i-am facut ecografie.Dr i-a pus diagnosticul dupa simptome si anume voma in jet dupa masa si agitatie,stare de de plans in timpul mesei.Dar nu la fiecare masa face asa,uneori vomita mai mult,alteori mai putin.Si pt ca ia bine in greutate dr a zis ca e o forma usoara si se va regla cu timpul.A ta vomita mult?De ce o suspectezi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna dimineata ,                                               Simonika fetita mea nu da afara in jet dar refuza categoric sa pape , o hranesc mai mult in somn. De venit ii vine si ei inapoi mai mereu in gurita laptic si un alt simtom despre care am citit ca apare frecvent in reflux este arcuirea pe spate.De luat in greutate a luat dar nu satisfacator din punctul meu de vedere. Eu nu as vrea sa-i dau pastile pt reflux mai ales ca am inteles ca au foarte multe reactii adverse. Am mai citit pe un site de un tratament homeopat dar astept sa-mi confirme maine pefiatrul daca intradevar refuzul laptelui se pune pe seama tefluxului. In rest ea e tot o veselie, nu a facut niciodata febra, nici macar mucisori nu a avut de cand am venit acasa cu toate ca noi am fost toti raciti si nu o data, a fost foarte rezistenta. Se rostogoleste, se ridica de cap cand ma prinde cu manutele si cel mai dragut lucru pe care-l face este sa cante. Tipa iar daca o imit sa vezi ce faricita este incepe sa faca iar mai tare si rade de-ti vine sa o papi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna dimineata ,                                               Simonika fetita mea nu da afara in jet dar refuza categoric sa pape , o hranesc mai mult in somn. De venit ii vine si ei inapoi mai mereu in gurita laptic si un alt simtom despre care am citit ca apare frecvent in reflux este arcuirea pe spate.De luat in greutate a luat dar nu satisfacator din punctul meu de vedere. Eu nu as vrea sa-i dau pastile pt reflux mai ales ca am inteles ca au foarte multe reactii adverse. Am mai citit pe un site de un tratament homeopat dar astept sa-mi confirme maine pefiatrul daca intradevar refuzul laptelui se pune pe seama tefluxului. In rest ea e tot o veselie, nu a facut niciodata febra, nici macar mucisori nu a avut de cand am venit acasa cu toate ca noi am fost toti raciti si nu o data, a fost foarte rezistenta. Se rostogoleste, se ridica de cap cand ma prinde cu manutele si cel mai dragut lucru pe care-l face este sa cante. Tipa iar daca o imit sa vezi ce faricita este incepe sa faca iar mai tare si rade de-ti vine sa o papi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alis,din ce-mi spui eu trag concluzia ca nu e vorba de reflux la fata.Principalul simptom ar trebui sa fie regurgitarile dese si in cantitati mari,in genersl in jet.La formele mai grave apare deshidratarea si scaderea in greutate.Ai incercat ceaiuri pt lactatie,pastile gen galafor? Poate mai are colici,o fi la vreun puseu.Cate luni si ce greutate are?Acum singurul care iti poate da raspunsuri clare e pediatrul,eu imi dau doar cu parerea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Simonika fetita papa lp nu san. Face 5 luni pe 1 , este nascuta pe 1 decembrie a avut la nastere 3700 g ,a scazut la 3520 g iar acum are 6350. A luat cam 630 g pe luna. Mie mi se pare cam putin. Ca e si lunguta avea la inceputul lynii 68 cm si mi sr pare slabuta. Maine avem programare la pediatru abia asyept sa vedem ce zice. Doamne ajuta sa nu ma puna sa-i fac analize ca sotul nici nu vrea sa auda sa intep copilul sa-i ia sange. Va tin la curent. Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...