Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 4


Recommended Posts

Si noi facem.azi 3 lunisoare

am fost azi la vaccin...i-am facut rotarix si hexa nu știu cum :)....pana acum nu a făcut febra si nici piciorul nu s-a umflat la.locul intepaturii....este doar puțin mai agitat dar nu exagerat de tare.......nici mai somnoros nu a fost..sa speram ca nu face febra deloc pana maine dimineață

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 617
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am zis ca o sa ii fac si eu piticului proba suptului ca am si eu un stres, mi se pare ca nu mananca suficient desi el mititelul vad ca ia in greutate. Il cantaresc saptamanal si ia cam 200- 250 gr / saptamana.

Totusi parca sta putin la san si am impresia ca nu mananca suficient. Mama nebuna dar trebuie sa-mi fac damblaua ca sa stau linistita .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea tinem pumnii sa nu aiba reactii la vaccin.

Erika nu stiu ce sa zic, se pare ca trebuie sa gasesti activitati noi pentru bebe.

Am vazut in jumbo niste saltelute de activitati mai complexe, poate sunt de interes.

Incearca sa-i dai ceva jucarii cateva zile, le dai deoparte si ii dai altele, dupa aia le scoti iar pe primele si tot asa! Pare ca e ceva nou mereu si s-ar putea sa functioneze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Erika imi pare rau sa aud si al meu la fel se uita la carusel si se joaca dar periodic se uita langa patut ,fara spectatori nu mai are farmec. Si la fel se plictiseste repede, cred ca vad si disting mai bine.

Andreea la multe luni lui Edy!!! Si noaptea usoara, mie mi-a zis sa ii pun gheata pe picior daca il doare, asa ca ai grija la piciorus.

Simona nu chinui copilul ai incredere ca mananca atunci cand ii e foame, doar asta stiu sa faca cel mai bine.

Oana nu ai mai scris, ce iti face printesa?

Baam, Mango de cate ori simt ca nu mai pot ma gandesc la voi ca va descurcati cu doi, ce mai faceti? Veniti si pe FB , tare mult as vrea sa vad poze cu piticii vostri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunisoare Andreea!!

Simonika, ma bucur ca bebe este bine si ca ai scapat de stres...

Erika..asta sa fie cea mai mare problema :)..dar cred ca va trebui sa ne obisnuim sa ne maimutarim mai tot timpul ... probabil ne va scadea iq-ul anul acesta ..noroc cu forumul care poate ne mai mentine in forma :)..cred ca toti piticii se plictisesc f repede spre disperarea mamicilor :)

Simona, daca ia 200-250 de gr este foarte bine..nici nu mai conteaza cat mananca la o masa..

si eu ma gandeam la Oana ca nu a mai scris nimic de multicel..la fel si KLD..sper ca sunt bine cu totii!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deeeeci am constatat in seara asta ca deja neuronii mei imi joaca feste. Eram agitata si stresata ca nu mananca bebe suficient, am zis deja ca el imi ia de obicei 200-250 gr saptamanal si in ultimele 2 sapt a luat 135 gr, respectv 160. Ei bine in seara asta cand l-am cantarit am vazut ca a luat 300 gr. Probabil a avut o perioada ca vad ca acum s-a dat pe brazda.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ne apropiem cu pasi repezi de un an de la conceptie, la mine data ultimei menstre a fost 3.03 si pe Vladut l-am plamadit pe 17 sau 21 martie. Trece timpul si pui cresc, s-a scurs deja in sfert din timpul petrecut cu bebe pana ma intorc la munca.... Cred ca imi voi plange in pumni ca nu am ales 2 ani dar ma consolez ca il voi lasa cu buni si nu un strain.

Ce ganduri am la ora asta cu puiul pe umar la scos are....

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...