Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sotie..sau menajera?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

...., fac mancare la 3 zile, spalat de 2 ori pe saptamana, curatenie generala (o fac singura, normal) doar sambata, in rest dau cu o matura in fiecare zi, trebuie asta. In rest, ce nu-i convine, i-am zis clar ca nu fac, sunt obosita, sa faca.

dar faci ceva....nu prea inteleg partea cu matura zilnica, sau curatenia generala...cat e de generala...si cat e de necesara, daca tot esti cu matura in mana zilnic. am mai crezut ca matura a fost eradicata, cand a aparut aspiratorul. dar vad ca m-am inselat.

eu cred ca dai prea multa importanta la treburile casnice. care nu se termina niciodata. e un lantz din care nu iesi niciodata. oricat de ritmic le-ai face. asa ca relaxeaza-te si ai grija de familia ta, petrece timp cu ei....si comanda o pizza. sari si tu odata curatenia de sambata si du-te intr-un parc, sau un film cu ai tai.....si lasa ca tot acolo sunt treburile. relaxaza-te!! viata mai e si altceva decat cine si cand face curat si cu ce frecventa speli rufele...daca nu speli odata o saptamana ce se intampla>?  si alegi sa faci altceva in schimb?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil matura o foloseste de ex. in bucatarie, pe gresie.

Si eu mai fac asa, mai matur tac-pac cu matura firimituri de mai cad pe sub masa de exemplu. Pt atata lucru, nu am chef sa scot aspiratorul, scap mai repede dand cu matura. Asta tot apropo de timpul pierdut pt treburile casnice, timp pe care eu, una, il reduc cum pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil matura o foloseste de ex. in bucatarie, pe gresie.

Si eu mai fac asa, mai matur tac-pac cu matura firimituri de mai cad pe sub masa de exemplu. Pt atata lucru, nu am chef sa scot aspiratorul, scap mai repede dand cu matura. Asta tot apropo de timpul pierdut pt treburile casnice, timp pe care eu, una, il reduc cum pot.

Eu am un aspirator de ala mic de mina pentru firmituri ce cad pe sub masa si pe masa. E foarte util, I love it.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Eu nu am matura. Aspirator o data pe saptamana (exceptie daca se intampla vre-un pocinog). Praful o data pe saptamana. Mancare fac in weekend si mai completez in timpul saptamanii cand se termina (adica mai fac o oala de supa sau o cratita de mancare).

  Curatenia - in general o face barbatu-meu. Mancarea si spalatul -eu. Daca se intampla ceva ne mai completam.

  Casa nu-i musai sa fie bibelou. Copiii mai arunca hainele pe te-miri-unde, pisica fura sosete si manusi, le piteste si apar dupa cateva zile cand tot ea le aduce trofeu... ce conteaza? La putinul timp pe care il petrecem impreuna seara, in timpul saptamanii, cum ar fi sa ne mai apucam de smotruit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha...pai daca m as potrivi....eu cu fata intru in casa la opt noua seara...sotul si el atunci...vase nu lasam de seara pe dimuneata...si atat.unde scrie ca trebuie sa faci non stop?al meu a flamanzit pana isi face singur acum...copilul mananca la gradi...si cu totii salata seara.si ce crezi ca ne mai crizam. Ca nu e perfect aranjata casa...hai ca dam in sf uri...sambata vine cineva sau mai fac eu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...