Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Postul pastelui


Recommended Posts

Aici se gaseste pe la magazinele bio lapte de migdale si lapte de orez ... poate merge. Eu am mai incercat fulgii cu ceai si parca era mai ok. Desi sunt de gen adepta mancatului disociat (destul de aproape de Monti), cam de 10 ani de cand am avut probleme cu ficatul, lactatele de capra/oaie imi sunt permise. Asa ca pruncul baga in we lapte de capra cu cereale, spre strambatul din nas al prietenilor cu care mai are din cand in cand nopti de joaca ... cica miroase, noi nici nu mai simtit aroma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!

Ieri am mincat la restaurant ,totul de post ,foarte bun ,desi ,nu cum maninc eu ,adica light. Azi noapte am simtit sarmalele alea ,fiecare gurita. Buna Rau cind le-am mincat ,dar greu de digerat.

  Au avut niste prajituri de post,jurai ca-s normake dupa aspect. Sa traiasca afinatorii si chimuia. Ce-ot fi micat,n-am nici cea mai vaga idee. Acum mi-am propus sa nu maninc nimic pina diseara,cind merg la alta petrecere ,tot pt 8 martie  si apoi miine la prinz ,tot restaurant. Sper sa supravietuiesc acestor mese,ca simt o migrena in atmosfera  .

 O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a venit primavara, am fost in parc, la fotbal si m-am intors si cu o punga de urzici tinere :). Si cu mana dreapta usor nefolosibila pe fro 3 degete, dar cica intepatura de urzica e antireumatica :).

Deci, ieri urzici cu cartofi prajiti

Azi bors de fasola boabe cu tarhon si mancare de cartofi. Si maine la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...