Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tur cu masina prin Ro


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da ,Perla e un hotel si MJestic e altul , mai in nordul statiunii. Dar parca aveau si apartamente , tot in nord. Nu ai gasit?  Sau cauta apartament Mamaia in regim hotelier. In nordul statiunii sunt blocuri noi, multi proprietari nu stau acolo,  sunt doar pt inchiriat.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb cum se cazaeaza cei cu doi copii ? Nu numai in Rom, in Europa in general. Totuși, 2 copii nu e asa de iesit din norma ...

 

Aici toate hotelurile au 2 paturi duble in camera.

 

Noi, 2 adulti si 3 copii, am gasit doar la Phoenicia in Navodari apartament cu 2 dormitoare mari plus un living mare in care se putea dormi pe canapea. Alta varianta nu am gasit cautand pe net.

 

Iar anul acesta vreau sa schimb locatia si nu gasesc nimic similar.

 

Edit: Avem singura varianta casa de inchiriat in Danemarca si sa mergem la parcuri acvatice cu masina, deci frecus pe drumuri. Iar ca si cost e dublu fata de Romania, numai casa e minim 2000 de euro 2 saptamani. Si totusi multi spun ca in Ro e foarte scump.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai este,  in plin sezon 100 de euro camera single la un hotel ok, nu de 4 stele.  Dar , cum scria si Mihaela la banii astia ori nu ai AC, ori mic dejunul nu e inclus, deci se ofera  mai putine decat  in alte parti. Pt o famile cu doi copii sa dai pe o noapte 300 de euro pt doua camere si sa suporti si galagie sau sa nu ai AC , da, mi se pare scump si prost. Uite exemplul tau, cu 153 de euro pe noapte ai o casa intreaga la dispozitie , ei doar o camera.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun site-ul turistinfo.ro, am cautat si apartamente, dar tot catre un hotel sau pensiune ma trage ata :). Acum sunt in Delta :)).

 

Unde recomandati? Ca sunt atatea localitati...si nu stiu care e mai recomandata. 

 

Da Otilia, asa e si la noi pe insula de ex. Noi plecam de acasa si daca am inchiria casa, am lua 900-1000 euro pe saptamana. Dar nu vrem asta, dar uite ce de bani am scoate :). 4 saptamani plecam in fiecare vara. Ah, vara asta ramane Diana acasa, nu mai putem :)). Dar am pierdut asa 7 ani :). Insa ai toate conditiile. Bine, aer conditionat nu e cazul, ca nu e atat de cald. Dar in rest, absolut tot confortul. Putin cam departe de plaja, dar ce e aproape e si mai scump :). 

 

Dar daca socotesc in Ro, uite un hotel ce nu are conditiile de mai sus, e sa zicem 200 euro pe noapte, pentru trei persoane. pentru 14 zile, ajunge la peste 2000 de euro. 

Iar in casa mea pot sa stea lejer 5-6 persoane, pentru aceeasi suma. Luat la gros, e la jumate de pret. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delta ma intereseaza si pe mine pt ca 3 nopti. Cum noi nu vom avea madina, va trebui sa ajumgem din Buc in Tulcea si de acolo...habar nu am cum mai departe. Eu as vrea sa vada Bianca rezervatii naturale, padurea Letea, sa ne plimbam pe canale...dar nu singure...n-as avea curaj...ci in excursii... Acum 12 ani am stat la gazda in Sf Ghe...horor cazarea...fara baie...departe de plaja (3 km)... A fompensat putin cu mancarea extraordinara facura de gazda si cu ceva plimbari cu barca. Dar parca nu as mai vrea tot acolo, sau daca e, nu la gazda ci la o pensiune. Ca recomandari? Perioada ar fi cam din 7-10 august...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, sotul meu nu vrea deloc, parca nici pe mine nu ma incanta ideea...trebuie sa golim casa ca sa putem sa o inchiriem, ce sa fac cu toate hainele, unde sa le pun? Plus parca nu ma simt ok sa stiu straini in casa, noi plecati...nu stiu...

 

Dar stiu si eu care fac asta, se muta de ex. vara intr-o cabana ce o au pe insula si inchiriaza casa din oras. :) Au o casa mare, ca au 4 copii. 

 

jenn, daca as face ceva in sensul asta, ai fi prima care ar afla  [flo2] . 

 

Asa ceva as vrea si eu Helbi, sa ne plimbam prin Delta cu vaporas/barca. 

Am primit recomandare de la cineva la resortul Puflene, poate te ajuta Helbi. De acolo se fac plimbari cu vaporas pe dunare. 

 

In rest sunt curioasa si eu daca cineva are alte idei, recomandari.

 

Asteptam si de le jenn daca au prietenii ei ceva, cu drag. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...