Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tur cu masina prin Ro


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Selene multumesc! Sa vedem cum hotărâm, stâng informații acum.

 

Rufus, pe Valea Jiului an vrut de ani de zile sa ajungem, mereu era in construcție :(((. Tismana, Lainici suna tare bine! Tg Jiu n-am văzut, pun pe lista daca ajungem in zona.

 

Multumesc, foarte utile informații! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dacă pui pe listă Peștera Muierii și Polovragi, pune și Horezu, sunt relativ aproape. Puteți vedea ateliere tradiționale unde se fac obiecte de ceramică. Noi am plecat cu o gramadă de strachini de acolo  [:)] .

 

Dacă vă hotărâți pentru Gura Portiței știu că există transport de la Jurilovca. La ducere sau la întoarcere puteți să vedeți cetatea Enisala (cam 15 km de Jurilovca) apoi puteți să o luați spre litoral. Ca să ajungeți la Jurilovca, dacă veniți dinspre Moldova, puteți trece cu bacul la Brăila (Smârdan) și apoi spre Măcin, vedeți și munții Măcinului. Toată Dobrogea e foarte frumoasă, are zone unde ai impresia că te-ai întors în timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina multumesc, citit, răspuns :).

 

Daniela, super informații, mersi!

 

Râșnov si Bran am văzut. Rucar-Bran nu, multumesc.

 

Suna frumos Dobrogea!

 

Of atâtea ar fi de văzut dar cred ca in 10-14 zile nu putem înghesui :((. Vrem pe litoral si in Delta cam o săptămana, Moldova si ea ne va lua câteva zile, intru in panica ca nu putem vedea mai nimic :((.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai dezbatem cu soțul, ca vrem plaja din aia adevarata, românească :)). Stam 2-3 zile, o sa rezistam :). Da, ne e dor, au trecut 10 ani de cand n-am mai fost acolo.

 

2 mai si Vama Veche nu ne spun nimic, n-am fost niciunul acolo :). Dar Mamaia...:)), Neptun, Jupiter nah. Astea vrem :).

 

M-am uitat pe net, mersi Selene ca mi-ai zis ca deja sunt oferte...dar putine hoteluri au piscina, putine din cele de 4 stele vreau sa zic...fata noastră vrea piscina, vrea si mare dar si piscina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...