Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce poti cumpara / dona de 10 lei ?!


Recommended Posts

E vorba de un proiect local prin care mai multe fete aduna cutii cu mancare neperisabila.

M-am gandit sa va itnreb si pe voi, ce puteti cumpara dintr o suma modica , de 10 lei.

 

Astept idei, nu intrati la banuieli ca as cersi din nou  [clo]

 

 

Voi pune link, nu stiu daca e sau nu permis pe DC, e vorba de locul unde vor merge aceste cutii :

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

pai ar trebui alimente de baza : ulei, orez, faina, malai, conserve, paste fainoase, biscuiti simpli, pasta tomate, ceva condimente.

ca idee, fie cumparati din supermarket produse cu sigla "marca proprie" - sunt mai ieftine decat cele similare, dar produse de firme cunoscute; sau, in functie de cantitati si produse, puteti cumpara totul dintr-un selgros sau metro, la bax, si in acest caz pretul/bucata iese mai mic decat in supermarket.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, uite ca uitai de fasole boabe.

Iar la Billa, ca tot veni vorba de magazine cu marcile lor, sunt preturi ok la mazarea la borcan si la fasolea pastai.

Si am uitat si de paste, astea le gasesc la pungi de 1 kg aici in zona mea si sunt ok ca si calitate.

 

[flo]

 

la metro si selgros se gasesc si in ambalaj "mai mare" , sunt pentru hoteluri, restaurante, cantine (HORECA), intelegi tu, unde se gatesc cantitati mari dintr-un anumit tip de mancare/produs.

tot in gama produselor HORECA se gasesc detergenti, dezinfectante, sapun lichid - ambalate in pungi/bidoane, in cantitati mai mari decat pentru o gospodarie obisnuita.

presupun ca pe langa mancare, au nevoie si de asa ceva, materiale/produse pentru curatenie, spalat rufe, ingrijire personala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Corina, dar asa la cantitati mari nu prea ne permitem, intelegi tu [flo]

Adica fiecare va lua ce si cum poate, am sa transmit ideile voastre sa ne inspiram.

Ma gandeam sa ne adunam si sa luam, dar ... nu mai depinde de mine, nu eu sunt organizatoarea principala.

 

 

Ca produse de igiena, acum in Kaufland sapunul lichid e la pret fff mic, asa ca sigur voi cumpara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...