Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 47


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

      Multumesc pentru reteta si pt raspunsul rapid, Gina! Si eu pun hartie de copt, dar probabil conteaza si calitatea ei. Eu am dat 2 lei si ceva pe ea, cred ca voi lua una mai scumpa. Altfel, nu stiu de ce nu imi ies blaturile, dar o sa mai incerc, pana imi vor iesi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andrei de Sim! Sa fii sanatos!

Gina deci eu nu voi face decat ceva aperitive,frigarui si tort! Poate si ceva placinta usoara!Ceva idei impresi? Ce s.a mancat ,ce nu?

Cam asa am avut si eu, Monica: aperitive ("clasice": legume proaspete, ceva mezeluri, cascaval, branza, masline) pe doua platouri, fiecare a servit ce a vrut, gratar cu pui, porc si mici (ca la romani :))) cu salata verde -  prea multa carne [batcap]

Prajituri la discretie, cozonac, iar tortul la final.

Singura greseala a fost cu evaluarea cantitatii de carne pentru gratar.

Paine facuta de mine, una chiar duminica, a fost gata aproape de pranz.

Sucuri nu prea s-au baut, am avut la cutie, cumparate, iar musafirii mei (majoritatea) nu-s consumatori de sucuri.

Mie mi-a placut, sper ca si musafirilor [:)] , iar faptul ca nu am "gatit" decat dulce a fost foarte o, mai putin de munca pentru mine.

Reversul medaliei: cantarul s-a suparat rau pe mine [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [fri] [fri] [fri] [fri] [fri] , i-am promis ca mai stam de vorba dupa cel putin o saptamana de oarece regim [alcool]

O fata are mama si o data-n viata implineste si ea un an, cand trece de la stadiul de bebelus la cel de copil. Deci gata cu bebeluseala [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

      Multumesc pentru reteta si pt raspunsul rapid, Gina! Si eu pun hartie de copt, dar probabil conteaza si calitatea ei. Eu am dat 2 lei si ceva pe ea, cred ca voi lua una mai scumpa. Altfel, nu stiu de ce nu imi ies blaturile, dar o sa mai incerc, pana imi vor iesi. 

Crezi ca eu iau hartie scumpa? As da faliment, la cat de multa consum :)

Hartie sa fie. In ultima vreme iau de la Lidl, dar am avut una la un moment dat, nu mai stiu de unde, era maro si groasa, foarte enervanta.

De ce spui ca nu iti ies? Adica, mai patesc si altceva, in afara de faptul ca se ard pe margini? Chestia cu arsul e de la aragaz, nu poti da vina pe tine :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina ai facut in casa? Sau afara?

Am uitat sa-ti raspund [batcap]  In casa.

 

Deea, noi suntem bine. Acasa toata ziua. Ne pregatim de Botezul finutei noastre, pe 28 martie. O sa fie o intreaga peripetie :) . Iar drum cu masina, dormit in casa nou, sper sa fie o peripetie plăcută si nu stresanta pentru Ac :).

In Ro?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...