Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 47


Recommended Posts

Cred ca piciu imi face febra :((((

e fff fierbinte la maini, dar abea ce a adormit nu vreau sa-l trezesc ca nu mai pot sa-l culc

Ce face piciu'? E bine? A facut febra? [pup]

 

Gina de unde ai luat mici? Carnea cum ai facut.o? La gratar in curte sau afara? Eu ma gandeam sa fac frigarui!

Legat de sucuri nici la noi nu se beau si voi cumpara putine! Eu voi avea 20 pers cu tot cu copii

Mici de la Lidl, vita-porc, ca eu nu mananc oaie, chiar ii spuneam nasei ca oaia pentru mine este animal de companie :))))

La gratar in curte, s-au ocupat barbatii.

Frigaruile pe ce sa le faci? La cuptor?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asa nu suport retetele astea cu faina cat cuprinde...niciodata nu imi ies..

Exact ce spuneam mai sus :)))))

Deci trebuie neaparat sa incerc sa aproximez faina consumata si sa trec in reteta :)

Iar la torturi nu ma bag, nu ma pricep. Stiu sa coc un blat si sa fac o crema, dar sa nu ma pui sa il montez si sa il ornez. Nu imi place si nici nu ma pricep. Eu nici salata de boeuf nu o ornez..

Am un singur tort pe care il fac, de portocale si ala imi iese tot timpul, iar de ornat nu e nevoie ca arata fain cand il rastorn, imbracat in felii de portocale.

Mai e o varianta cu rasturnata cu zahar ars si fructe de care vrei, o poti face in forma rotunda si ramane frumoasa cand o intorci. O poti orna si cu un strop de frisca, daca va place.

Sau diplomat, daca mancati. Eu niciodata nu-l ornez, doar ca pe fundul oalei/formei in care-l fac asez frumos fructe (rondele etc), iar cand il intorc, e deja ornat.

 

Deea, facem bine, mersi de intrebare :*

Ne pregătim sufleteste pt prima aniversare. Tortul il cumpărăm, facem niste aperitive și grătar. Prea multa mâncare strica. :))))

Ai dreptate: prea multa mancare strica, mie mi-a stricat munca de 2 saptamani :((

Dar o iau de la capat [aerob] , iar de ziua lui Mihai, pe 10, o sa fac un tort minuscul, dintr-un ou :))))

Ai dreptate si cu pregatirea sufleteasca: brusc am realizat ca nu mai am un bebelus, e deja domnisoara [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey, normal ca nu v-am uitat. Citesc aproape zilnic. Doar ca nu am nimic interesant de spus :).

 

Deea, nu stiu ce sa zic. E mai pretentios acum. In masina nu prea are rabdare, se plictisește dupa maxim o ora, daca ii e somn, plange ca vrea pe burta in pătuț etc. Are niste tabieturi bine înrădăcinate :).

Barbat adevarat, care stie ce vrea [pk] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nuuuu

dar a fost f ciufut nu stiu ce-a avut, nu-si gasea locul

Uhh, bine ca e bine :)

Au si ei perioade mai negre, ce sa zic. Sau ceva ii deranjeaza si inca nu pot spune............

A mea plangea de zor aseara si nu pricepeam de ce, era schimbata, curata, hranita......... cand imi trece prin tartacuta sa ma uit totusi in pampersul proaspat schimbat....... facuse un kk mic, dar acid, care o inrosise la fundulet....... de-aia plangea, mitititca [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Culmea e ca nu mirosea nimic, de-aia nici nu m-am gandit imediat sa-i verific fundul.

Am spalat-o, am lasat-o mult la aer, am cremuit-o si apoi si-a recapatat vioiciunea.Normal ca am avut mustrari de constiinta [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...