Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 47


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Supeba balerina!

 

Maine avem petrecere!!!!! Pregătesc lapte prajit ;)

Cred ca de luni ma bag la dukan. N am inteles prea bine cum sta treaba si de ce imi interzice nenea asta sa mănânc cireșe, dar something must be done.

Juli petrecere frumoasa!

Am o prietena care a slabit cu Dukan 22 de kg in vreo 4-5 luni. Dar de la 1 ianuarie a renuntat la ea si a pus inapoi 25!!! Plus ca stiu de la ea ca facea analize periodic sa vada cum sta ca sunt ff multe proteine si avea probleme cu ficatul..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiu o tipa care a slabit 20 kg in 3 luni cu Dukan dar n.a pus la loc repede.Dar ea mananca la o masa cat mananc eu toata ziua .A pus intr.un an la loc mancand ca vaca. Sunt vorbele ei.

Si mai stiu o tipa care a slabit 12 kg intr.o luna.Nu m.am mai intalnit cu ea.O sa ma intalnesc ca mi.e vecina si va spun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine imi da si mie reteta de pate de casa?  [help]  o am notata in calculatorul ramas la vechea locuinta... [smulgpar]

Cam tarziu raspund [batcap]

500g ficat spalat , 3 cepe potrivite, 1 capatana usturoi, , 3linguri ulei, 2 morcovi, condiment(turmeric, un amestec gen "vegeta"pe care-l fac in casa)se trag la tigaie(mai adaugi din cand in cand apa sa fiarba morcovul); cand "scade" zeama se adauga un pahar de vin alb, se lasa iar sa scada (eu mai pun niste dulceata de visine sau doar visinata in loc de vin). Se blenduieste tot impreuna cu jumatate de pachet de unt; pentru a nu oxida ii pun unt topit pe deasupra.

 

Eu am incercat reteta de mai sus, salvata de aici (am uitat cine a postat-o), dar ..... nu prea mi-a placut. Mergeau extraordinar ficatei facuti asa, sunt bestiali, dar nu pate. Nu mi-a placut aromaa d evin si ca au fost trasi la tigaie.

Dar ca atare, repet, sunt grozavi. Trebuie sa gasesc o garnitura potrivita pentru ei.

 

Fetelor, primesc si cafea, si nurofen, si paxeladine. Ma doare gatul de mor, cred ca am febra, am ramas fara mancare -mai aveam 2 feliute subtiri de vita, mi le-am prajit in unt ca simteam ca lesin de foame si niste mere care nu ajuta sa treaca starea de sfarseala. Si nu am pic de cafea. Trebuie musai sa merg la cump. Rau e sa fii bolnav si singur.

Ce faci? Esti mai bine?

Ti-as fi dat cu draga inima, de-as fi putut :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafea și nurofen și aici, am aflat de la ce mă durea capul. De la febră. Și Andrei a făcut 39.1 azi noapte.

Cum sunteti? Mai bine, sper [fri]

 

Eu ii dau pace sa se joace singur, e tare fain sa il vad cum isi face strategii, deschide portbagajul masinii, baga jucarii, inchide, deschide, le scoate, si tot asa. Sau c incearca sa puna o sticla de apa in pat, si cauta mai multe metode sa-i iasa ( inca nu a reusit), si tot asa. Impreuna facem tiuic la degetele, cucu bau, si fugit dupa el. Si ne dragalim.

Si mie imi place sa o vad singura in actiune, chiar daca muncesc pe urma sa strang dupa ea. Impreuna ne jucam cu masinute, mingi, colectia de animalute (ea le scoate din sertarul noptierei, iar eu trebuie sa le asez frumos si sa behai, cotcodacesc, macan, zbier, latru samd :))). Ne uitam pe carti, adica incerc sa-i arat si altele, ca m-am saturat eu de favorita ei.

Avem si doua papusi, dar nu pare prea interesata de ele.

 

Sunt f fericita!!!!!.In sfarsit am coborat sub pragul meu psihologic.Aici tb sa raman.Bine mai am de dat 5 kg jos.

Felicitari! [flo2]

Citisem undeva, demult tare, ca greutatea ideala pentru o persoana se afla scazand 10 din numarul de cm (numai cm), adica eu am 1.72 cm, deci ar trebui sa "atarn" 62 kg (vise, taica [smulgpar] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, petrecere frumoasa, am uitat [batcap]

Vioo si voua petrecere faina!
Monica sanatate fetei!
Gina tu cum te mai simti?
Easy tu? Ai reusit sa iesi la cumparaturi?

Parca mai bine, sarumana.

Am si gatit azi. Dulce am zis ca nu mai fac pana luni, cand pregatesc un tort pentru Mihai, insa nu m-a rabdat inima (sau burta? [smulgpar] ) si am facut fursecuri cu seminte si ovaz. Nu mai facusem de foarte multa vreme, data trecuta tot de pe LaLena m-am inspirat, insa nu mi-au iesit la fel. Au fost foarte buni si primii, sunt foarte buni si acestia, dar as fi vrut sa stiu exact ce si cat am pus, ca eu mai am prostul obicei sa modific retete, dar uit sa notez [batcap]

 

Oricum, sunt periculos de bune [fri]

Cu ocazia asta mi-am probat roata cu forme de fursecuri, merge fain.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...