Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 47


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu as merge pe zinnat...

Mulțumesc pentru răspuns, când vin în Cluj musai să ne întâlnim, să facă cunoștință piticii :) Rămân datoare :)

Biana, multă sănătate și vouă! Să știi că eu m-am gândit să îi dau valeriană Ana Mariei, dar după ce îmi vine ideea, mă simt ca naiba :( Dar e așa de greu când nu doarme...şi e rău pentru ea, mereu o văd cât e de obosită și nu vrea să doarmă, de parcă somnul ar fi ceva rău :( Alaltăseară era să leșine de somn, a adormit în 30 de sec în pat. Aseară a adormit la 18:30 și a dormit până la 7:30, îţi dai seama câtă nevoie de somn a avut corpul ei...şi, coincidență sau nu, azi nu a mai făcut febră. Deci după un somn odihnitor s-a refăcut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Celenna incearca sa ii dai bucati ca e deja destul de mare. De la 8 luni se face trecerea la pasat grosier si apoi bucati. Poti incepe cu banana, ca e moale, o lasi pe ea sa muste. Si daca tot ii plac fructele poti sa ii dai fructele moi sub forma de felii sa le ia singura. O sa manance mai putin decat ar manca piure, dar trebuie sa se invete. Poti sa ii dai asa mar copt/la abur, para la abur sau compot, piersica, pruna, pepene, kiwi fara seminte. Apoi dupa ce se obisnuieste cat de cat cu bucati poti sa ii dai si legume. Ii faci la abur sau la cuptor cartof dulce, dovlecel, ca sunt mai dulci si ii pui pe masuta in fata ei bucati, pe langa poti sa ii dai si piureul facut de tine, dar din ce in ce mai grosier pasat (fa.l la furculita).

Incearca sa ii faci briose de legume in care sa ii pui si carnita tocata marunt. Incearca budinci din pseudocereale la cuptor indulcite cu fructe.

Eu cascaval i.am luat hochland, dupa ce am comparat cu raraul si delaco, are cea mai putina sare. Dar cascavalul se introduce dupa un an.

Nu stiu ce iti mai zic, intreaba.ma ce crezi ca te.ar mai ajuta, ca sunt toba de informatii despre diversificare. V.am zis ca m.a obsedat asta la maxim.

Deea am sa iti urmez sfaturile,mersi :*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...