Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 47


Recommended Posts

Bună dimineața

Bravo Sara pt petrecere, bine ca v-ați distrat :)

Eu mi-am cumpărat ieri o sacoșa mare de verdeturi (salata, ștevie, spanac, loboda, urzici) si, apoi, am stat toată ziua sa le spăl si sa le curăț. Si, în final, m-am ales cu o mână de mâncare :)

cunosc.Si eu am luat urzici si nu am avut rabdare sa le curat I le.am dat mamei.Nici nu am vrut sa mananc ca mi se luase de ele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bucataria mea e la fel de mica-12.6 mp .Mie mi se pare ingramadita pt 4 persoane.Si n.am masa pe mijloc ca aia liosea.Am masa pe o parte sub peretele de corpuri suspendate.

Poca nu mai am unde sa fac corpuri fiindca am bucatarie deschisa iar pe o parte am si usa care da pe terasa.

Eu am mai dat cadouri chestii de bucatarie pe care le.am primit si nu ne sunt utile sau pe care le.am cumparat si nu ne plac.

De acord, e mica pentru 4 oameni. Noi nu prea am avut de ales.......

Sotul visa o bucatarie mare, mare, unde sa tina insirate toate sculele, sa nu caute-n dulap cand are nevoie de un blender samd (de parca ar si sta prin bucatarie......).

Mie nu-mi place sa le tin pe toate insirate, mai ales pe cele pe care le folosesc mai rar, cum e masina de tocat, de exemplu.

 

Gata petrecerea! A iesit neasteptat de bine. Sara a fost asa cuminte si sociabila...a stat la toata lumea in brate, a ras cu toti, a dansat. I.am taiat si un varf de mot si a ales si de pe tava un piepten, oglinda si bani. Deci o fac pitzi de pitzi. :)).

I.a adus nasa 2 sacose mari de hainute si pt acum si mai mari...iar eu i.am luat masinuta. E super incantata de ea.

Felicitari! Manechin o faci, nu pitzi :)

 

neata! eu sunt lesinata de somn, cei mici s-au trezit de la 6.15....vreau sa dorm

Nici mie nu mi s-a terminat somnul, ca toata noaptea s-a trezit Maria, iar de dimineata pe la 7 era in picioare.......... iar acum deja isi face primul somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Si Iustin este la primul somn deja. Mi-a dat trezirea ca de obicei la 7. Hmmm...trebuie sa ii explic ce inseamna duminica.

Am vorbit zilele trecute cu o fosta prietena din copilarie. Era are tripleti, cu cateva luni mai mici decat ghioceii nostrii si nu se plangea deloc, a ramas greu insarcinata si a tinut greu sarcina. Mi-a dat putin de gandit. Mai am momente cand mi se pare ca nu mai pot, rare, dar sunt. Sunt altii in situatii mai grele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea felicitari pt pary! Ce ai pregatit? Felicitari pt alegerea Sarei!

Pai am avut aperitiv: cascaval, muschi, salam, rosii , castraveti, masline, carnaciori, chiftelute, salata boeuf; sarmalute ca soacra'mea nu s.a abtinut sa nu faca, friptura de porc/pui cu cartofi la cuptor si muraturi si 3 feluri de prajituri+tort.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...