Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Laptop - TV Smart - WiFi, cum?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Send content from your device to your BRAVIA: 

Using Windows Media Player

  1. Open Windows Media Player
  2. Click the Stream tab and check that [Automatically allow devices to play my media...] is enabled
  3. Select the content you want to play. Right click and select [Play to] -> [bRAVIA]
  4. Press Play when the player appears. The content will now play on your BRAVIA 
     

Using Windows Explorer

  1. Open Windows Explorer
  2. Open the folder that contains the movies, pictures or music you want to share. Select the file or folder - or hold control and select multiple files for a slideshow - you want to share and select [Play to] -> [bRAVIA]
  3. Press Play when the player appears. The content will now play on your BRAVIA 

====================

Cu using Windows media player a mers perfect. Mersi, mersi, mersi

 

Using Windows Explorer nu prea am inteles.

La ce se refera open the folder that contains the movies?

 

In fapt eu vreau ca serialele ce le urmaresc pe fsplay, sa zicem, sa le vad la TV.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate spun o enormitate.

dar daca ai smart tv, poti vedea direct pe el filme de pe net, nu din laptop. asa am vazut de ex avatar in 3d (l-am convertit noi), de pe smart, direct de pe net. si prometeus.

am inteles totusi ca laptopul are placa de retea mai-nu-stiu-cum, fapt ce-i permite sa descarce si sa ruleze filmele, fara sa se intzepeneasca precum face uneori smartul. probabil tine de memorie sau alte caracteristici tehnice care ma depasesc total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate ma insel eu, stiu ca la momentul cand am cumparat noi smartul, anumite modele nu aveau posibilitatea de acces pe net direct de pe tv. nu stiu cum se numeste functia/device-ul care asigura acest lucru.

deci la un moment dat existau smarturi dar pe care nu puteai naviga pe net in mod direct, ca sa zic asa. acum poate au toate aceasta facilitate, nu stiu, nu ma pricep.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In fapt eu vreau ca serialele ce le urmaresc pe fsplay, sa zicem, sa le vad la TV.

 

 

Viviana, daca vrei sa deschizi pagini de net de pe TV, vezi ca nu stiu Flash. au sisteme de operare incipiente inca. de exemplu, daca vrei sa vezi direct din browserul de internet un site - de exemplu 990.ro, sau filmehd net, nu se poate. trebuie sa le deschizi de pe calculator, care sa fie legat la TV.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, daca vrei sa deschizi pagini de net de pe TV, vezi ca nu stiu Flash. au sisteme de operare incipiente inca. de exemplu, daca vrei sa vezi direct din browserul de internet un site - de exemplu 990.ro, sau filmehd net, nu se poate. trebuie sa le deschizi de pe calculator, care sa fie legat la TV.

 

La TV meu (Samsung) se pot urmari filmele direct de pe net (de obicei ma uit pe filmehd). Daca-mi amintesc diseara o sa incerc sa vad daca merge si fsplay...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va raspund pe rand:

 

- are browser de internet Opera. E cam rudimentar. Pot accesa direct de pe TV, 990 sau fsplay dar:

- este foarte greu sa cauti cu sagetile telecomenzii, pana ajungi la filmul dorit..., sa  scrii pe tastatura de pe ecran miscandu-te cu sagetile din litera in litera

- browserul asta nu are adblock pentru reclame si taburi cu reclame

- cand deschizi filmul se deschid si 3-4 taburi cu reclame - browserul permite numai 4 taburi si capoteaza

- TV-ul are HTML 5 si fsplay-ul are deci nu am nevoie de flash player.

 

Nu am incercat cu filmehd direct  din televizor.

 

Dar sunt multumita ca Oana mi-a dat linkul acela si pot vedea filme cu Windows Media Player pe tv.

 

Internetul meu are 200 mega.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...