Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Ce este aici fetelor?? Parca eram optimiste. Unele lucruri nu au explicatie. Nici macar oamenii de stiinta nu reusesc mereu. Si nici nu are rost sa ne macinam atat ptr ca asta afecteaza grav bebelitul [batcap] . Parerea mea este ca ar trebui o ieseala pe undeva sau o activitate noua ca sa ne mai luam putin gandul. Este dovedit faptul ca stresul este dusmanul nr 1 in cazul conceperii unui bebe. Eu zic sa avem incredere ca o sa fie bine. DD are plan de rezerva ptr fiecare. Eu am facut 2 teste ce i drep de ovulatie ca le aveam prin casa si nimc. Poate e prea devreme mi a intarziat doar o zi si sa vedem azi. Am doar mici intepeturi si ma cam taie spatele. In rest  Poate doar am racit. Vom vedea.nimic.  Nu prea am somn. Sunt treaza de la 4 am . Va urez BAFTA si astept vesti bune..Hai Elena..sa dea dd sa fie cu noroc si nu ma supar daca sunt gemeni. Va pup.. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Neataa ,

Kykyss ,aștept vești si de la tine :))) dacă sunt gemeni nici eu nu m aș supăra ...sper sa fie cu noroc luna asta .intradevar stresul e principala cauza trebuie să facem cumva să nu ne mai gandim . greu !!!

Azi chefuiesc la nunta și mâine bebelesc în zori ca am ovulația :)))) weekend fain să aveți 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.  Kykyss lamureste-ma care e faza cu testul de ovulatie. ? Eu stiu ca detecteaza doar LH pe cand  doar cel de sarcina detectează HCG . Nu?  Eu zic sa faci unul de sarcina, mai ales dacă ai întârziere deja. Sigur te lamuresti. Bafta multa si sa ne dai vestea cea buna.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana,la trompe te -ai gândit să le verifici ,? Să știica si alea pot fi o problema chiar dacă ai.rămas odată însărcinată ...se pot înfunda f ușor după pierderi de sarcină ,anexite ,răceli de care poate nici nu.știm ... Spermograma soțului e importanta ..și eu am reușit din a treia lună să rămân spermograma era bună iar acum după un an era modificata fara sa aiba alte probleme

Iti doresc succes 

Nu am verificat trompele :( Insa probabil urmeaza.. Vom vedea si cu spermograma daca nu reusim luna asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianavasile, din pacate cred ca sarcina ai pierdut-o din cauza ecografiei efectuate cu o zi inainte! Mai stiu multe cazuri, de aceea nici nu prea ar trebui sa se umble "pe acolo" , nici cu eco, nici pentru recoltari secretii si paptest! Un medic bun iti va spune asta, altii...!

Nu cred varianta asta! Cum am spus, am istoric in familie care e identic... Sora-mea tocmai a pierdut si ea o sarcina si asta fara eco endovaginal. A fost finut doctorul si neinvaziv, chiar daca in ziua in care am pierdut sarcina nu a fost prea saritor... Nu stiu cauza, dar nu cred ca a fost ecografia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...