Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, fetelor! [:)]  Eu sunt destul de ametita azi, ca am de invatat pentru un examen pe care trebuie sa il dau maine si mie imi sta gandul la ce o sa aflu la ecografie  [batcap] ... Oricum, sunt mai relaxata decat saptamana trecuta, insa am avut o luna ciudata. Cand mi-a venit mi-a intarziat 2 zile, apoi menstruatia a fost mai scurta cu alte 2 zile.. Oricum ar fi, noi speram iar si iar!! 

 

Kykyss, eu zic ca trebuia sa apara pe test sigur pana acum... Mie mi-a iesit inca din ziua in care trebuia sa imi vina. Stiu ca difera de la o femeie la alta, dar cred ca ar fi trebuit sa depisteze testul ceva. Tu ai facut ceva tratament? Ma gandesc ca e posibila vreo dereglare, sau pur si simplu e o intarziere.. 

 

Oricum, e nasoala asteptarea asta! Va pup..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kykyss și eu zic ca testul ar fi detectat deja mai ales ca zici ca nu îți întârzie de obicei .mie mi-a ieșit cu 3zile inainte test pozitiv. 

Fetelor ,nu se pierde sarcina de la ecograf !!! Probabil a fost vreo anomalie daca nu exista trombofilie si corpul a respins sarcina...din pacate se intampla. Vorba medicului ,selectie naturala nu avem ce face 

Eu de azi iau dupaston ziua 11 sunt. Am avut ovulatia si sper sa fie cu noroc .

Va pup 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kykyss și eu zic ca testul ar fi detectat deja mai ales ca zici ca nu îți întârzie de obicei .mie mi-a ieșit cu 3zile inainte test pozitiv. 

Fetelor ,nu se pierde sarcina de la ecograf !!! Probabil a fost vreo anomalie daca nu exista trombofilie si corpul a respins sarcina...din pacate se intampla. Vorba medicului ,selectie naturala nu avem ce face 

Eu de azi iau dupaston ziua 11 sunt. Am avut ovulatia si sper sa fie cu noroc .

Va pup 

Ce repede ai ovulat! :D Eu sunt in ziua 13, maine o sa fac injectia cu Ovitrelle, deci cam la 36 de ore dupa astept ovulatia.. De obicei o simt, iar acum cu stimularea, cu atat mai mult. Luna trecuta eram la o nunta. Mergeam ca o rata! Deci la noi marti e ziua cu sansele cele mai mari..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde..de test poate nu l am facut cum trebuie si cand trebuie..spune sa nu bei multe lichide inainte cea ce eu asta am facut si era mai bine sa l fac dimineata..ultima data asa am facut dar dupa 5 zile ..si a iesit pozitiv. Am mai auzit persoane care erau insarcinate si nu le a iesit testul decat dupa cateva zile bune. Acum cum o fi..vedem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde..de test poate nu l am facut cum trebuie si cand trebuie..spune sa nu bei multe lichide inainte cea ce eu asta am facut si era mai bine sa l fac dimineata..ultima data asa am facut dar dupa 5 zile ..si a iesit pozitiv. Am mai auzit persoane care erau insarcinate si nu le a iesit testul decat dupa cateva zile bune. Acum cum o fi..vedem

In general, toate testele detecteaza dupa prima zi de intarziere.. Eu eram in ziua in care trebuia sa imi vina si am facut testul la miezul zilei. E drept ca nu e musai sa apara cea de-a doua linie f evidenta, dar cred ca ar trebui sa fie, macar asa, mai firava. De auzit, am auzit si eu, dar nu cunosc pe nimeni caruia sa nu ii fi aparut pe test dupa intarzierea menstruatiei! Poate ca esti tu norocoasa  [pk] Dar oricum, ca sa te lamuresti, fa un beta-hcg. Nu costa atat de mult, primesti rezultatul in aceeasi zi si e mai sigur decat testele de urina, mai ales dupa intarzierea menstruatiei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...