Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Foarte tare video-ul! Am ametit [dan]  [deziuata]

[alcool]  cam asa ceva... Pfai, nu am decat 2 urechi, ce m-as face cu 4 copii? Dar nu ma tem, ca sigur nu reusesc asa multi sa fac. Macar de s-ar prinde unul!!! [bib]  Uf, eu asa nu am chef sa fac nimic astazi, parca numai sa pierd timpul am chef. As mai avea si alte lucruri de facut, dar azi am stat toata ziua la laptop, am butonat pe facebook si pe forum si am scris vreo 2 articole pe blog.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu m-am uitat acum pe internet si am vazut ca scrie despre grosimea endometrului ca ar trebui sa fie peste 7 mm, cel mai bine chiar peste 9. Al meu e de 6.8 mm si ma intreb daca nu cumva asta impiedica producerea conceptiei... Voi ce stiti despre asta? Nu mi-a mentionat nimic medicul despre endometru si nu mi-a dat de inteles ca ar fi o problema. Ovitrelle-ul il mai ingroasa ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu m-am uitat acum pe internet si am vazut ca scrie despre grosimea endometrului ca ar trebui sa fie peste 7 mm, cel mai bine chiar peste 9. Al meu e de 6.8 mm si ma intreb daca nu cumva asta impiedica producerea conceptiei... Voi ce stiti despre asta? Nu mi-a mentionat nimic medicul despre endometru si nu mi-a dat de inteles ca ar fi o problema. Ovitrelle-ul il mai ingroasa ?

Eu nu am habar de endometru...foliculi .. etc ...sunt novice...incercam de ceva timp ce-i drept...insa am tot schimbat medicii si nici unul nu mi-a solicitat analize amanuntite..noul doctor se bazeaza foarte mult pe stimulare...si mi-a zis ca incercam asa primele 3 luni iar apoi vom investiga...daca Doamne fereste nu se intampla... [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu am.rămas gravidă prima dată cu closty zilele 5-9cate 2 tb ,din luna 3. Și am avut endomentrul undeva la 8.

Iti tin pumnii sa fie  cu ochisori

Luna asta eu am facut mai.repede pregnylul in ziua 9 seara ! Aveam folicul de 24mm si endometrul de 9 .deci ovulatia a avut loc in ziua 10  spre 11 :))) 

Doamne ajuta sa avem macar un puiut.apoi daca se leaga 2-3 nu-i bai:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]  De maine si eu voi face cam acelasi lucru...+  [pathot] ...avem concediu 3 zile :P

Ooo, dar sunteti pusi pe treaba, nu gluma :)) 

 

Eu nu am habar de endometru...foliculi .. etc ...sunt novice...incercam de ceva timp ce-i drept...insa am tot schimbat medicii si nici unul nu mi-a solicitat analize amanuntite..noul doctor se bazeaza foarte mult pe stimulare...si mi-a zis ca incercam asa primele 3 luni iar apoi vom investiga...daca Doamne fereste nu se intampla... [zid]

 

[:)] Succes, atunci, poate reusesti repede. Tu de cat timp incerci? 

Diana ,endometrul mai crește până la ovulație cu încă minim 2 mm deci stai liniștita în privința asta.:)

Super, m-am calmat.. Oricum, vad ca pe scrisoarea medicala scrie ca are 7 mm si sper sa mai creasca putintel. M-am uitat si nu am vaut pe nimeni care sa fi scris de foliculi asa imensi ca ai mei  [fri]  Ala de aproape 34 mm e huge!!! (dar din cate mi-a zis gine, nu e cel mai eficient, ci cei de 23-24 = de care am 2, +cel de 20 mm)... 

 

Și eu am.rămas gravidă prima dată cu closty zilele 5-9cate 2 tb ,din luna 3. Și am avut endomentrul undeva la 8.

Iti tin pumnii sa fie  cu ochisori

Luna asta eu am facut mai.repede pregnylul in ziua 9 seara ! Aveam folicul de 24mm si endometrul de 9 .deci ovulatia a avut loc in ziua 10  spre 11 :))) 

Doamne ajuta sa avem macar un puiut.apoi daca se leaga 2-3 nu-i bai:))

Eu am numai cate o tb de Closty tot in zilele 5-9 si sunt la a doua luna, dar rezultatele sunt bune. Sper numai sa se si prinda ceva. Acuma nu ma supar nici pt 2, dar 3 si 4 ma cam sperie  [batcap]  Azi este ziua 15 la mine si incepe oleaca sa ma intepe pe la ovare, deci se apropie ovulatia propriu-zisa.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt tot la a doua luna cu closti + ovitrelle.....sa speram ultima.. [il]

 

Noi incercam de un an si ceva...dar nu am controlat ovulatia ...medicii anteriori imi dadeau teste de ovulatie sa verific...dar nu iesea pozitiv nici unul...aveam si ciclu neregulat... in fine...sa speram ca de data asta totul va fi ok... pe seara cred ca o sa ma apuce durerile [fri]  ...groaznice ... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt tot la a doua luna cu closti + ovitrelle.....sa speram ultima.. [il]

 

Noi incercam de un an si ceva...dar nu am controlat ovulatia ...medicii anteriori imi dadeau teste de ovulatie sa verific...dar nu iesea pozitiv nici unul...aveam si ciclu neregulat... in fine...sa speram ca de data asta totul va fi ok... pe seara cred ca o sa ma apuce durerile [fri]  ...groaznice ... [batcap]

Si noi facem anul imediat. Acum fix un an ramaneam gravida!! :) Nu ma gandeam ca o sa treaca asa mult si nu o sa reusim din nou. Amuzanta treaba cu testele de ovulatie, ca mie imi ies pozitive mereu  [:-)))] ... Bine, se vede clar cand e ovulatia, ca a doua linie e mai evidenta, dar nu am facut niciun test de ovulatie care sa aiba doar o linie si crede-ma, am facut si inainte sa imi vina. Sunt hormonala rau  [pk]  Lasa ca luna asta trebuie sa fie cu bafta maxima.. Eu am zis ca asta vreau de ziua mea. un [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...