Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello fetele.Activitate nu gluma pe aici. Cine a a dat drumul la berze? Una si la mine va rog.!! Un sfat bun la uter retrovers..o sa l urmez..eu stateam cu picioarele pe sus..plus ca nu ma ridicam din pat o juma' de ora si fara sapun la spalatul intim. Intrebare..e bine sa prestezi in ziua de ovulatie maxima sau inainte/dupa? Si daca branca ursului nu e buna ce as putea sa iau? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este f bine sa prestezi inainte de ovulatie pentru ca vitejii sa se afle deja acolo in momentul in care are loc ovulatia...oul tau poate supravietui doar cateva ore ( nu e musai..dar POATE)...iar daca voi prestati in ziua resp dar dupa ce oul s-a dus, ati ratat luna...Nu stii niciodata cu exactitate ora la care ovulezi, doar ziua...asa ca e bine sa ai rezerva de gigei inauntru :))

Este bine sa prestezi si dupa...pt ca oul tau poate supravietui 12-24 ore..asa ca, daca gigeii de zilele trecute nu au fost f puternici si au murit, ai sansa sa trimiti unii noi care sa mai prinda oul in viata :)

 

Succes !!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola,

Eu incep sa simt durerile..imi creste temperatura. ..simt ca ard  [help]

 

Maine dimi incep bumti bumti  [soricel]

 

Doamne ajuta sa treaca barza si pe la noi [fiesta]

Successs!!  [pk]

 

[il]  4? Este ambitios  [pk] Bafta!   [ruga] 

 

[si-eu] 

Pfff, da, si ne luam concediu amandoi  [:-)))] Ca numai asa poate am supravietui!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele.Activitate nu gluma pe aici. Cine a a dat drumul la berze? Una si la mine va rog.!! Un sfat bun la uter retrovers..o sa l urmez..eu stateam cu picioarele pe sus..plus ca nu ma ridicam din pat o juma' de ora si fara sapun la spalatul intim. Intrebare..e bine sa prestezi in ziua de ovulatie maxima sau inainte/dupa? Si daca branca ursului nu e buna ce as putea sa iau? 

Nici eu nu stiam mare lucru de uterul retrovers, dar dupa ce am pierdut sarcina si am inceput incercarile, m-am documentat. Am stat ieri o ora si ceva cu fundu'n sus, pe perne :)) si pe burta... Voiam sa stau toata noaptea, dar faceam pe mine daca mai asteptam, insa am vazut ca nu au mai iesit "gigeii", deci cred ca inaintasera deja, iar eu m-am pus repejor inapoi in pat. 

 

Este bine să prestezi în ziua ovulației neapărat .mie.din.momentul când am fscut pregnylul mi.-a zis.contact sexual in fiecare zi și imediat după ovulație a doua zi să încep dupastonu 

 

 

Este f bine sa prestezi inainte de ovulatie pentru ca vitejii sa se afle deja acolo in momentul in care are loc ovulatia...oul tau poate supravietui doar cateva ore ( nu e musai..dar POATE)...iar daca voi prestati in ziua resp dar dupa ce oul s-a dus, ati ratat luna...Nu stii niciodata cu exactitate ora la care ovulezi, doar ziua...asa ca e bine sa ai rezerva de gigei inauntru :))

Este bine sa prestezi si dupa...pt ca oul tau poate supravietui 12-24 ore..asa ca, daca gigeii de zilele trecute nu au fost f puternici si au murit, ai sansa sa trimiti unii noi care sa mai prinda oul in viata :)

 

Succes !!!!

Si eu zic ca e bine si inainte, si in timpul si o zi dupa. Eu data trecuta am ramas la o zi dupa (a fost sg contact sexual neprotejat si de-aia stiu sigur) si am realizat ff repede. 

 

Cat despre mine, am niste dureri de ovulatieee, cum nu am avut niciodata! Zici ca imi vine, asa m-a apucat. Cat am fost in pat, a fost bine, abia simteam, dar daca ma misc, numai "au, au" zic. :( Dar suportam si poate poate...  [barza1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,  prestați mereu ! Fără atatea calcule și ochii pe ceas :))

Deci  este normal.inainte de ovulatie in timpul si dupa sa fie contact sexual .aia ziceam si eu mie.medicul.mi -a zis clar azi faci pregnylul și ai contact și azi sși mâine și poimâine.ptr ca așa cum s a spus deja ,ovulul poate să trăiască 12-24ore .gigeii trăiesc mai mult .oricum e.bine să fie cam cu o oră înaintea ovulației deja acolo ..să fie proaspeți pe când așteaptă ovul .le ia cam 30-40de minute să ajungă ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, dar nu cumva tu esti hiperstimulata de ai asa dureri?...intreb..nu stiu...zic... [masc] 

Nu, era totul perfect alaltaieri la ecografie... Mi-ar fi zis daca ar fi fost ceva de rau, din contra, era multumit medicul. Eu oricum simt ovulatia si atunci cand am un mini-folicul. Acum am 4 si sunt toti mari. Si luna trecuta am simtit destul de intens. Acum vad ca se linisteste, ma mai doare doar daca merg...  [iartama]  Deci e ok, doar ca ma tine in dreptul ovarelor o vreme.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana ,și pe mine mă doare la ovulație câteva ore în ziua respectivă dar alte simptome nu am ...se poate să fie si hiperstimulare și știi de ce zic asta .? Până are loc ovulația foliculii mai cresc puțin ,chiar și după .de aceea îi zice hiperstimulare. Eu am patito luna trecută .aveam 3foliculi din care unu a rămas dominant pânăla urma ..ddupă ce s a spart ,era de 24mm ,a continuat să crească corpul galben și a ajuns la 34mm..deci un mic chist .mă băgat pe pauză o lună și anti .dar nu am luat fiindcă având trombofilie implică riscuri. S a retras de la dupaston dar la ciclul respectiv n am fscut stimulare fiindcă nu a fost voie. Nu e nimic grav se intampla mai ales cand apar mai multi foliculi Dar daca medicul a zis ca e ok atunci sigur nu e nimic la tine .oricum aia toți se sparg după injectia ovitrelle așa ca nu pun problemă 

 Sa fie cu noroc :*

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...