Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daaa ,am avut ovulația declanșată de pregnyl în ziua 10!! Undeva în ziua 25vine ciclu când iau așa repede dupaston .și prin ziua 20incep petele 

 

Hehe, nu e rau de tine. Lunile tale trec mai repede decat ale noastre!  [:D]

bine v-am regasit fetelor.revin si eu cu n intrebari.

ultimele 2 luni am avut cm de 30 zile,luna trecuta a inceput pe 12...nu am facut teste de ovulatie  dar banuiesc ca am avut pe 25-26 cand am si prestat.Avand in vedere ca sunt  15 zile de la contactul cu pricina ar trebui sa se vada pe test?am luat azi un  test barza obisnuit ca nu am gasit din acela ultrasensibil,am vazut o liniuta amarata si l-am lasat balta...dupa vreo 1 h am revenit la el si cand sa il arunc parca se vedea si a doua liniuta ffff stearsa caci in poze mi-a fost imposibil sa o prind)))))era spre roz dar fffff vaga dupa cum am zis,sa fie linia de uscare????

Am o vaga impresia ca daca ai CM de 30 zile, ovulatia ar trebui sa vina cam prin ziua 16. Tu ai zis de zilele 13-14, iar daca ai fi ovulat atunci, acum ar fi trebuit sa iti vina deja, sau daca nu, sa se vada pe test. Cat despre a doua liniuta despre care zici, din cate stiu eu barza are darul de a avea liniute de uscare, tocmai de-aia se recomanda sa se citeasca testul in max 10 minute. Daca nu o poti prinde in poza, inseamna ca nu e roz, deci e posibil sa fie de la uscare. Eu zic ca-s doua variante posibile: Ori ai ovulat mai tarziu decat crezi tu, caz in care testul e neconcludent chiar daca ar fi bebe sau nu, ori iti intarzie din alte motive. Daca ai ovulat pe 25-26, deja trebuia sa iti vina, iar testul trebuia sa se pozitiveze in caz de bebe. :) Daca nu esti convinsa de nimic, fa un beta-hcg si scapi si de stres.. Iti tinem pumnii!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,stiu sigur ca e linie de uscare)))))nu am calculat bine,de 31 a fost cm ,deci maine ar  trebui sa vina...asteptam.trebuie sa fac testele de trombofilie,dupa sarcina pe care am pierduto la 35 sapt((((de asemenea trebuie sa fac si analize hormonale,trebuie sa caut un pachet la o clinica sa vad ce gasesc.aveti grup pe fb???poate imi dati un add Bubu Biby am fb.multu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,stiu sigur ca e linie de uscare)))))nu am calculat bine,de 31 a fost cm ,deci maine ar  trebui sa vina...asteptam.trebuie sa fac testele de trombofilie,dupa sarcina pe care am pierduto la 35 sapt((((de asemenea trebuie sa fac si analize hormonale,trebuie sa caut un pachet la o clinica sa vad ce gasesc.aveti grup pe fb???poate imi dati un add Bubu Biby am fb.multu.

Daca maine trebuie sa iti vina, atunci nu are cum sa fi ovulat cand ai spus tu, ca perioada luteala ar fi mult prea mare... 

 

Exista grup? Daca nu, facem?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu să fie grup ..

 

 

Nici eu nu stiu de vreun grup pe fb...

Fetelor, pai hai sa facem.. Cred ca e mai simplu decat pe forum.

 

Weekend placut fetelor .cum mai sunteți ? Eu sunt așa sommoroasă cu vremea asta ..de vreo 2 zile tot  am perioade de greață și amețeli. Sper să nu fie fierea iar ... Sau de la dupahaston ...

Nicio veste nu avem nimic ?.

:) In ce zi esti? Poate e semn bun...

 

 

Fetelor, eu am un sentiment bun legat de luna asta... Azi sunt balonata si am o ciudata senzatie de foame. Nu stiu sa va explic, nici eu nu imi explic, dar seamana cumva cu ce a fost anul trecut si in nicio luna nu am indraznit sa spun asta. Ma tem sa nu fac preziceri false si sa fiu dezamagita, dar am un feeling diferit luna asta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...