Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Diana, Doamne ajuta sa fie !!!

Sper din suflet sa nu fie doar simptome induse de dorinta ta arzatoare de a se intampla minunea ci sa fie simptome reale !!

 

Eu nu sunt pro grup pe fb [:D] ...dar daca totusi va decideti..ma alatur [:)]

 

De azi sunt in concediu...prindem la fix perioada de pam pam..nu ca nu am mai fi prins-o si tot nu s-a intamplat nimic..d.ar ca idee :)))..sper nah [:D]

 

Va pup si wknd frumos!!

Si eu sper sa nu fie imaginatia mea, dar ma tooott intreb! Vom vedea, oricum.. Nu am ce sa fac decat sa astept si va veni si raspunsul. Normal ca speri... Si eu am prins ovulatia in fiecare luna timp de 11 luni si nema, ba chiar am avut si 3 foliculi luna trecuta si degeaba, dar tot sper!! Si odata, candva, o sa prindem si luna aia care o sa ni se implineasca visul. Ma gandesc ca pana luna asta nu am stat pe burta calumea dupa  [pathot] ... Luna trecuta am stat si am dormit pe spate toata noaptea, insa luna asta am stat pe burta o gramada, ba chiar si cu perne sub bazin. Ma gandesc ca poate a ajutat, sau cel putin sper...

 

aseara mi-a venit cm...deci,testele barza te induc in eroare!!!!mi-am fc pt luni programare la endocrinologie,reumatologie si dimineata merg sa imi si recoltez pt trombofilie.vreau sa scap odata de stres,sa stiu ce am,daca am ceva si mai ales sa stiu daca am ovulatie pt ca avand in vedere ca am ramas dupa 6 ani imi e teama ca nu ovulez decat rar.

as incerca un test de ovulatie imediat dupa cm sa stiu daca nu cumva ovulez dupa cm.ce  ma sfatuiti?

 

:( E bine ca faci analizele. Daca e ceva rau, aflii si tratezi, iar daca totul e bine, te relaxezi si stai linistita. Daca vrei sa stii daca ai ovulatie, nu testele sunt cele mai sigure, pentru ca ele doar masoara cantitatea de lh (hormonul care declanseaza ov), iar pt ovulatie e nevoie si de folicul/i matur/i. Eu ti-as recomanda sa mergi pt monitorizare ovulatie. Suna medicul, da-i datele si intreaba-l cand ar fi mai bine sa mergi. O sa iti faca eco endo-vaginala si iti va da toate datele necesare...

Diana și.eu sper la fel ..sunt curioasă mai apare nidația și a două oară ??/știi ca mintea ne poate juca și.feste când ne dorim.prea mult ..eu n am.niciun gând nimic.. Parcă m am împăcat cu ideea luna asta ca nu sunt gravidă și nici nu văd curând posibil ..așa se întâmplă după prea mult dezamăgiri ..luni ratate deși totul pare a fi bine 

Ma gandesc sa ma bag la.dieta drastica sa mai slabesc poate si asta sa fie cauza ca sunt grasa :))

 

Vai, ce as vrea sa stiu.. Eu am tendinta sa ma astept la aceleasi lucruri ca si data trecuta, dar stiu ca e foarte posibil si normal si sa fie total diferit. Totusi, tare multumita as fi sa am sangerare la nidatie (si inca repede, ca anul trecut, la 6 zile), ca as afla mai rapid. 

Nu stiu despre tine, dar eu incep sa ma incred in feeling-urile astea. E drept ca am mai sperat si in alte luni, dar parca mereu am avut o retinere si mi s-a adeverit. Poate ca a fost doar o coincidenta..

Tu fii optimista, ca sunt sanse pt ambele variante.

Ola,

 

Si eu am stari de greata asa..apoi de foame. ..dar e prea devreme. ..abia ziua 19...probabil de la stat degeaba si alimentație nesănătoasă :)))) 

 

Nu stiu ce sa iti zic despre "prea devreme".. Eu sunt sigura ca toate lucrurile astea difera de la femeie la femeie si de la o sarcina la alta. Am mai spus, eu la prima sarcina am avut balonare, foame, si mers la baie din 5 in 5 minute (bine, nu chiar asa) inca din prima saptamana dupa conceptie, ba chiar la 2 zile dupa. Daca citesti in engleza, uite aici si altele: http://www.babycenter.com/400_can-you-feel-pregnancy-symptoms-immediately-after-you-concie_915369_111.bc

 

Madalyna parese ca iti vine la 30-31 de zile...parerea mea e ca poti incerca teste de ovulatie din ziua 14-15 (poate fi devreme dar macar acoperi o perioada mai lunga de testari ca sa vezi cand o gasesti)

 

Succes si bafta multa!!!

Daca ii vine la 30-31 de zile, cam asa ar trebui. In mod normal ar trebui sa ovuleze in ziua 16-17, dar testarea se incepe mai devreme, cu toate ca testele nu garanteaza ovulatia..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnee ajuta-ne pe.toate să devenim.mămici ca tare bune om fii și îi vom.iubi.mai mult ca viata... :( Madalyna ,daca cumva mergi la.medic.si.vei face si.monitorizare o.sa aflii daca ovulezi. Ptr asta nu iti face probleme daca nu ovulezi normal ca exista tratament de stimulare .cel mai.usor se da clostylbegyt Eu am ramas din prima tura gravida ,luna a treia. Se face cam.3 luni tratament dupaia pauza obligatoriu si se reincepe ...o.sa.fie.bine. Daca am.ramas o data nu vad de ce n ar venii si a doua oara !!! Sa avem speranta :*:*:* Diana ,doamne da sa fie cum.simti Sa fie un bebe sau doi acolo la tine. E drept ca fiecare simte diferit si difera de la femeie la femeie deci te poti increde in simturile tale . Saptamana viitoare sigur vom.avea.și vești bune 

Va pup .maine este ziua sotului si n am sa intru des dar ne auzim spre seara sau duminica :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...