Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata,

 

Eu am o avut o noapte horror...m-a durut capul rau... [fri]  ...acum de dimi m-a mai lasat putin...nu prea vreau sa mai i-au pastile..am luat acum cateva zile un nurofen forte, un nospa si un carbune d-ala medicinal ....incerc sa rezist fara...  [smulgpar]

 

Elena eu tind sa cred ca e nidatia  [:)]   ....sunt optimista  [flo2]

 

Diana cum mai esti? [il]

 

Hope tu?

 

Kykyss ?

 

O zi frumoasa tuturor! [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Diana, Doamne ajuta sa fie cum spui si sa fie bebe acolo!

 

AncaMaya si eu am ajuns la cutit cu hemoroizii acum 2 ani, am fost o norocoasa ca am avut doar extern. Din pacate acolo unde venele s-au belit o data o sa se mai intample si a doua oara. Daca sangerezi fugi la farmacie si ia o crema cu care sa te dai de cateva ori pe zi. In plus, poti face bai de sezut (caldute, nu fierbinti) cu ceai de marul lupului sau ceai de pelin. Din experienta iti spun ca ajuta. Poti amesteca si un pic de ceai de galbenele si/sau musetel in baia de sezut. Important e ca la baile de sezut sa nu stai pe fund (daca faci in lighean). Stai pup, cu genunchii la piept.

Daca ai un Magazin DM pprin apropiere iti recomand hartia igienica umeda, daca nu, poti sa iti "prepari" singura hartia sau sa folosesti servetele umede din alea pentru bebelusi cand mergi la baie. E foarte important sa tii zona curata. Chilotii cu ata in c*r sper ca stii ca sunt tabu pt persoanele cu hemoroizi... Alimentatia e, de asemenea, extrem de importanta. Multe fibre (dar nu exagera) si fara mancare care te poate constipa gen Banane, orez, fainoase, etc. Iti recomand seara sa bei cate un ceai de musetel cu galbenele, e bun.

Pentru migrene as putea sa iti propun sa iti faci masaj la tartacuta acolo unde doare cu esenta de menta, gasesti la naturiste. Sa fii atenta insa sa nu faci direct cu esenta, ci putin diluata altfel e prea tare. Locul respectiv se incalzeste de la menta si favorizeaza circulatia sanguina. La mine mai functioneaza si masajul cu Ibalgin sau masaj cu crema normala de corp/fata apoi cu spirt si infasurat capul intr-un batic/prosop, ceva sa Tina caldut. Atentie. ori Ibalgin ori crema cu spirt, sa nu combini Ibalginul cu spirt ca nu e bine.

 

Na, mai am un pic si pot sa imi dau doctoratul in medicina alternativa :))))))))))))))

 

Va pup pe toate si sa auzim numai de bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELOR NU STIU CE AM AZI DAR MA SIMT FOARTE OBOSITA,AMETITA PARCA SUNT MAI OBOSITA DECAT SOTUL MEU CARE A FOST SCH 3. CRED CA O SA MA BAG LANGA EL IN PAT PANA CAND O SA PLEC LA SERVICI SUNT SCH 2 DECI MAI AM CATEVA ORE PANA PLEC . EU SUNT IN ZIUA 17 CRED ( ATAT AM DE CAND MIA VENIT PE 31 AUGUST) NU STIU DACA O FI SARCINA SAU NU MIAS DORI EU AR TREBUI SA IMI VINA PE.....26 CRED , MAI AM DE ASTEPTAT . VA PUP PE TOATE SI ASTEPT VESTI BUNE DE LA VOI.  [:)]  [flo2]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [barza1]  [barza1]  [barza1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cum se zice..nu? Pana nu se vede sange.. sa fim optimiste. Eu cred ca sunt la ovulatie. Acum s au mai detensionat sanii. Oricum prestam asa ca.. [:)] ..la hemoroizi am auzit ca se retrag cu apa rece local. Plus creme cu hidrocortizon in concentratie mai mare si supozitoare. In sarcina e permis sa iei nospa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kykyss, nu exista o temperatura anume la ovulatie, trebuie urmarita curba TB. La o zi DUPA ovulatie Tb creste si ramane crescuta pana inainte de cm urmator sau pentru urmatoarele cateva luni daca esti norocoasa. :))

 

AncaMaya, cu cea mai mare placere dau sfaturi in Probleme pe care le-am avut si eu personal, sfaturi care chiar au functionat, deci sunt "testate". Al meu hemoroid s-a umflat in pene acum vreo 3 saptamani si l-am linistit cu tratamentul de mai sus. Am doua creme (luate din farmacie) - una care contine lidocaina (am folosit-o in primele zile, cand era si dureros) si una fara lidocaina (ambele pe baza de galbenele). Metoda mea a fost sa pun crema (din plin - sa nu cumva sa se usuce si sa se lipeasca) pe un Tampon demachiant (din ala rotund) si sa pun acolo. Am lasat sa stea cu tot cu pad minim 1/2 de ora crema. Clar ca inainte de aplicare trebuie sa cureti bine zona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...