Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Diana sa faci testul peste vro 3-4 zile [bib]  [clo] .Faci cinste cu o ciocolata calda  [soricel]

Fac cinste... Mi-ati picat numai bine in luna asta toate :) 

 

Diana ,și eu speram să rămân iar în luna aprilie da n a fost să fie .cine știe..poate la anu. Mama mea tot la 2 ani a rămas gravidă diferență intre mine și soră mea.. Tot așa ,făcând o lună progesteron ..pe.urma ,n a mai apărut o altă sarcină decât după 2ani.. 

Vine si randul tau acusicc!!!! :D sigur

 

Succes . să vii cu un beta frumos !

Multu, asa intentionez :)) O sa il fac fix de ziua mea...

 

Sper din suflet  Diana sa fie bb , cred ca in ultimul timp am citit prea multe despre bb si despre sarcini si femei insarcinate findca nu stiu cei cu mn azi am fost sub orice critica nu mia fost foame de loc numai cand ma gandeam la mancare imi venea sa vomit, mia fost somn toata ziua la servici imi venea sa dorm cu capul pe birou, am fost foarte suparacioasa si eu nu sunt asa,acum ce credeti ca fac va citesc toate mesajele si mananc inghetata , eu mereu v- am zis sa nu va pierdeti speranta dar eu miam cam pierduto pe a mea, multe luni mam simtit ca si cum as fii insarcinata ce feste iti poate juca mintea uneori , cine stie poate o sa mi se indeplineasca mie si sotului meu acest vis .

O sa ajunga si la tine barza cu siguranta...

 

Diana...am uitar sa-ti spun ceva.Daca faci test vineri ia ferilidona ca detecteaza mai devreme decat surecheke si restul testelor.Are o sensibiltate de 20u/ml.A inceput sa ma usture in stanga :))

 

Fac beta hcg vineri, testul de sange. Inca nu cred ca apare pe testele de urina. Data trecuta am facut testul de acasa abia la o saptamana dupa, deci trebuie sa mai astept o vreme. Atunci a aparut pe surecheck destul de bine si mai am unul prin sertare in baie. Oricum, o sa fac o droaie de teste numa liniute sa vad :))

Neata,

 

Eu am o avut o noapte horror...m-a durut capul rau... [fri]  ...acum de dimi m-a mai lasat putin...nu prea vreau sa mai i-au pastile..am luat acum cateva zile un nurofen forte, un nospa si un carbune d-ala medicinal ....incerc sa rezist fara...  [smulgpar]

 

Elena eu tind sa cred ca e nidatia  [:)]   ....sunt optimista  [flo2]

 

Diana cum mai esti? [il]

 

Hope tu?

 

Kykyss ?

 

O zi frumoasa tuturor! [clo]

Neataa, bine sunt... De dimi, cand a plecat, sotul (eu de obicei dorm si deschid ochii doar cat ma pupa) a spus ca"ne iubeste" :)) huh, m-am topit toata, dar am adormit instant iar. Abia acum m-am trezit, somnoroasa secolului sunt.. Cat despre durerile de cap, vreau si eu remediu pt migrene. V-am zis ca am avut una vineri seara si nu stiu cand mai loveste, iar acum nu pot sa mai iau quarelin, care face minuni. Ma intreb si o sa il intreb si pe medic daca o ceasca de cafea ajuta ( asa am auzit ) ... Eu nu beau cafea si nici nu imi place deloc, dar daca ar fi buna, una la 2 sapt nu cred ca ar fi o pb nici pt bebe si as reusi sa o inghit cumva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata

 

eu sunt in ziua 25, 9 dpo (cred).

Balonata sunt si eu, chiar extrem as zice si mai am si o aciditate gastrica de imi vine sa bat pe cineva... grasa nu mai sunt ca am slabit 8 kg, de la 72 la 64 la cei 164cm ai mei. E ok dar parca as mai da jos vreo 4...

 

Carin, am vazut ca ai facut 3 FIV-uri in Timisoara, la ce medic esti? Ti-as recomanda sa incerci la Szeged, au mai multe sanse de reusita, plus ca, din cate stiu, se plateste pe etape, adica nu platesti toata procedura dintr-o data, daca undeva pe parcurs ceva nu merge ok, se intrerupe si procedura si plata. E doar o Idee.

 

Elenna pana nu vezi rosu... stii povestea, da? Hai, capul sus!

 

Eu una am experiente foarte triste cu grupuri pe fb asa ca nu contati pe mine la treaba asta. Fara suparare, nu e nimic personal, dar din experienta spun ca nu functioneaza.

 

Va doresc o zi minunata si sa veniti cu vesti bune!

Ariana22, cand am inceput cu procedurile am pus o intrebare si la Szeged, dar din cauza problemelor si a varstei am fost refuzata politicos. Acum ca s-au mai rezolvat din probleme si am in atecedente o reusita poate m-ar accepta de pacienta, dar dupa refuz am inceput sa ma indoiesc eu de medicii lor. Eu merg la Stelea pentru ca a stiut sa-mi dea speranta si incredere in mine cand toti ceilalti la care am apelat au spus ca e prea tarziu si am ramas pacienta ei pentru ca am avut deja un FIV reusit cu ea. Am luat o pauza din iarna si acum vreau sa reiau "ofensiva" dar m-am trezit cu analizele aiurea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Neata, Eu am o avut o noapte horror...m-a durut capul rau... [fri] ...acum de dimi m-a mai lasat putin...nu prea vreau sa mai i-au pastile..am luat acum cateva zile un nurofen forte, un nospa si un carbune d-ala medicinal ....incerc sa rezist fara... [smulgpar] Elena eu tind sa cred ca e nidatia [:)] ....sunt optimista [flo2] Diana cum mai esti? [il] Hope tu? Kykyss ? O zi frumoasa tuturor! [clo]
o

 

Anca, eu sunt bine..sunt ziua 9 sau 10 ( nu stiu cum s-o calculez pt ca mi-a venit noaptea pe 7 spre 8 septembrie)...Am facut teste de ovulatie ieri si azi dar sunt negative...oricum prestam...

Va urmaresc cu sufletul la gura pt ca parca retraiesc si eu lunile pliiine de speranta cand faceam ceva nou pt a ramane insarcinata si pliiiine de simptome de sarcina in perioada de asteptare...Va doresc sa fiti mult mai norocoase decat mine..

 

Va puuup. O zi frumoasa sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o

 

Anca, eu sunt bine..sunt ziua 9 sau 10 ( nu stiu cum s-o calculez pt ca mi-a venit noaptea pe 7 spre 8 septembrie)...Am facut teste de ovulatie ieri si azi dar sunt negative...oricum prestam...

Va urmaresc cu sufletul la gura pt ca parca retraiesc si eu lunile pliiine de speranta cand faceam ceva nou pt a ramane insarcinata si pliiiine de simptome de sarcina in perioada de asteptare...Va doresc sa fiti mult mai norocoase decat mine..

 

Va puuup. O zi frumoasa sa aveti

 

Hope, ai speanta!!!  [:-)))]  Ia sa vezi tu ca vine si la tine imediat... 

 

 

Fetelor, mie imi fuge rabdarea. Acus vreau sa se faca vineri, iar imediat sa sar pana pe 29, ca sa merg la eco! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena sa stii ca mi-am facut una mai devreme...am mancat un hot dog si am baut-o. [pk]

 

Ma simt mai bine...nu ma mai doare....sau am o durere asa .. in treacat  [batcap]  [biz]

Of Diana te cred...nu mai am eu rabdare...care nu am prea mari sperante...de ce? nu stiu... [batcap] Eu as face test si azi si maine si tot asa :)))) In ce zi esti? [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...