Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nuuu .pregnylul l am făcut acu 13 zile .de 5000 unități . clar nu mai e pregynl. Nu,primul e sure chek streamer ,al doilea un no name parca  Dr baby ii zice ..care a fost negativ azi...ce sa cred?! 

 As pune o poza sa vedeti dar nu ma lasa nu stiu de ce.. apare url.. nu mi da optinea sa atasez

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena, sper din suflet sa fie bb. totusi e devreme asa ca eu zic sa mai astepti cateva zile, chiar daca e foarte greu. si eu am avut in decembrie un sure chek pozitiv- e adevarat ca s-a pozitivat in 40 de minute- si nu a fost bb. eu aveam si o intarziere de cateva zile asa ca imi facusem mari sperante...mai ales ca toata lumea imi spunea ca sure chek-ul e chiar sigur.

oricum, cel mai bine e sa te inarmezi cu rabdare si sa repeti testul. poate ca e mai bine sa faci test de sange (eu nu ma pricep la asta dar sigur stiu fetele sa te indrume)

sper sa vii cu vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate ca ai dreptate ...dar se vede  asa clar liniuta.. mi s ar parea absurd sa fie  o linie aparuta mai tarziu , de uscare...etc.. Stiti cumva ce sensibilitate are testul asta? pe el scrie ca detecteaza de la momnetul conceperii.. Am mai vazut eu linii de uscare.. dar niciuna nu era roz , la fel de lata ca si cea de control.. o sa vad luni .sper sa fie bb...:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Surecheckul detecteaza de la 25ui hcg. De la momentul conceperii clar nu are cum sa detecteze niciun test de urina....poate de la 10zile dupa. Nici la sange nu-ti apare pana in z9-10 pentru ca atat dureaza drumul ovulului fecundat prin uter si pana se lipeste.

Daca vrei sa atasezi o poza da editare ultimului tau post si o sa-ti apara sus optiunea de a atasa fisiere.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fete dragi!

Nu am mai intrat de mult pe aici pentru ca nu am avut vesti in legatura cu barza - pe noi pare decisa sa ne ocoleasca. Nu am apucat sa citesc din urma si nu stiu ce s-a mai intamplat intre timp, cate dintre voi sunt in prezent fericite purtatoare de bebelusi in burtica, sper ca multe. Doar despre marja am aflat si tin sa o felicit din tot sufletul!

Acum avem si noi o noutate care ne face tare fericiti. Eu si sotul meu ne-am decis sa nu mai asteptam la mila berzei si am ales o cale mai sigura spre copilasul nostru. In urma cu doua luni am depus cererea si dosarul de adoptie, am parcurs o mare parte din etapele procedurii de acreditare ca parinti adoptivi, iar din mai, cand vom primi acreditarea, va incepe cea mai grea perioada - asteptarea pana la intalnirea cu micutul nostru. Asistenta sociala ne-a incurajat si ne-a asigurat ca vom deveni foarte curand parinti deoarece criteriile noastre de selectie nu sunt rigide - ne dorim un copil sanatos, 0-4 ani, indiferent de sex, etnie si religie.

Ieri am primit vizita la domiciliu, in cadrul anchetei sociale, si de ieri am simtit amandoi ca visul nostru incepe sa capete contur. Suntem tare fericiti si asteptam cu nerabdare clipa marii intalniri.

Din pacate exista si unele piedici, pentru ca legislatia noastra se pricepe foarte bine la asa ceva. Sotul meu, fiind navigator, nu are dreptul sa adopte copii, dar poate adopta copilul sotiei, adica al meu. Cu alte cuvinte, eu sunt cea care va adopta copilul, urmand ca ulterior sa il adopte si sotul meu. Eu o aberatie mai mare n-am pomenit, dar cu cine sa te certi? Asta e, ne scarpinam invers si megem mai departe.

Va imbratisez inca o data cu mare drag pe toate, mamici, purtatoare de bebici si aspirante la titlul de mamica, si promit sa revin cu noutati.

E foarte ciudat, dar de cand am facut pasul acesta parca ma simt si eu putin insarcinata.

Noapte buna, tuturor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floren ma bucur nespus sa aud vesti despre tine. Sper sa devii repede mamica. Foarte frumoasa initiativa voastra de a adopta. Pana la urma tot copilul vostru va fi chiar daca nu e nascut de tine. Te pup si te imbratisez. Ma bucur mult, mult pt tine.

PS: si noi am dat peste birocratie cand vroiam sa adoptam asa ca stiu cum sta treaba. Asta e Romania ce sa-i facem :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca totusi  testul ala  sure chek streamer , desi e unul  scump, da rezultate false.. A iesit clar pozitiv, o linie roz dupa 30 de minute, ca scrie pe test ca are timpul de citire mai mare  decat restul testelor de 3 ori...azi dimineata la 11 zile DPO am refacut unu Ferlidona. si e negativ. Sunt ziua 25.. mai astept  stiu ca am facut devreme testul dar nu mai sper luna asta la nimic.. va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...