Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Nu mai este nicio aspiranta pe aici care sa imparta cu noi experienta ei? Am ramas doar eu si Elena? ...nici in jurul meu nu am prietene / colege care sa fi avut probleme...sunt singura neinteleasa..ele cred e ataaat de simplu..nu stim noi (eu si sotul) sa ne iubim :))) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai sunt dar cred ca intra rar.. Noi ne susținem de fiecare data :) 

Hope sa stii ca eu la birou am doar colege mamici.. Sunt cea mai tânără e drept ,ultima colega are 36 de ani si anul trecut am rămas amândouă însărcinate in aceiași luna.. Din păcate ptr mine visul s a oprit la 8 săptămâni ..ea are o fetiță frumoasa de 3 luni acuma. Mi a fost tare greu după chiuretaj sa ma intorc sa o vad plus ca mai era una însărcinată in 7 luni! Dar asta e ...după ce mi am revenit cat de cat ,acu 6 luni Be am apucat de treabă ,intre timp si șefa mea ,care a rămas însărcinată in a 3 a luna de încercare. Dă-ți seama ce a însemnat ptr mine ....din nou plansete si întrebări ca eu de ce nu ..bla bla.  Dumnezeu o sa ne ajute si pe noi sper din suflet anul asta sa se întâmple. Am incredere ca după injecțiile GOnal se va întâmpla ,daca nu imediat trcen la inseminare. La vitro nucred ca se va ajunge doar am rămas odată. 

Va pup fetele mele .weekend fain 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, draga mea te inteleg perfect!! Anul trecut simteam ca o iau razna..am fost la pamant cu psihicul..si asta pentru ca pur si simplu nu intelegeam de ce tocmai eu si numai eu....Ca sa nu iti mai zic ca m-am retras f mult...pt ca nu mai aveam subiecte comune de discutii cu colegii si pt ca pur si simplu mi-era groaza de  "voi nimic? de ce? ..e minunat sa ai copii..puneti-va pe treaba pt ca viata trece.." (eu nu spun motivul meu real pentru ca mi-am dat seama ca singurii care inteleg cu adevarat supararea mea sunt cei care au trecut prin asa ceva..restul compatimesc superficial...dupa care vorbesc tot de realizarile lor cu copiii)...

Daaaar, de anul acesta mi-am propus sa ma accept asa cum sunt, sa fiu optimista si sa sper ca intr-o zi vom plange si noi de fericire!

Trebuie sa acceptam ca din pacate noi suntem nevoiti sa luptam mai mult pentru bebe si sa incercam sa ne bucuram de alte daruri pe care le avem deja (in cazul meu sunt ff multe..am o familie frumoasa, parinti sanatosi..prieteni...noi ne intelegem si ne iubim..)

Asa ca scapa de intrebarea " de ce eu?", invata sa te accepti asa cum esti si sper din tot sufletul meu sa venim cu vesti bune anul acesta!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [flo2]

 

Suntem aici dar intram asa mai rar. [biz]

Hope anul trecut eram in aceeasi situatie ca tine si eu. Toti ne intrebau de ce, cum, cand o sa facem ca timpul trece si bla bla bla. Asa ca le-am inchis gura si le-am zis ca nu imi doresc si ca atunci cand o sa ma hotarasc voi face un banner mare ca sa nu mai fie lumea asa curioasa. [bis] Important e sa fim sanatoase si linistite. Bebe o sa vina exact la momentul potrivit. Noi intre timp trebuie sa facem ce tine de noi. Dar Dumnezeu stie exact momentul in care bebe trebuie sa vina. Eu am invatat asta. Mai sunt si eu dezamagita... dar dupa imi arata Doamne Doamne ca stie ce face. [flo2]  

 

Corina mai e putin tare. Parca ieri ne dadeai marea veste. [il] 

 

Elenna o sa se aseze lucrurile. Imi pare rau de sarcina pierduta. Dar fii puternica. Bebe vine. [flo2]

 

Azi e vineri. Facem prezenta:  [colegi]  [loveyou]  [flirty]

[perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te puup Teo!!! Esti plina de speranta si optimism si se vede ca esti o fata vesela si plina de energie pozitiva..energie pe care asta seara mi-ai transmis-o si mie!!!  [fiesta]  [flor]

Incepem week-endul cu zambetul pe buze!!!  [colegi]

Va pup si va imbratisez cu drag!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena multe fete au avut rezultate cu myo sun.E indicat mai ales in ovare polichistice si scade rezistenta la insulina ceea ce determina o calitate crescuta a ovocitelor.Asa ca ia-l cu incredere.

Mai fetelor sunt mult mai multe familii care se lupta cu infertilitatea, dar unele nu recunosc.V-am mai zis eu.Spun ca au reusit in cateva luni si de fapt faceau tratament.

Eu am aflat de o ruda ca a facut tratament desi sustinea sus si tare ca a obtinut sarcina gemelara natural.Si cum bebeii provin din ovule diferite in final a rec ca a facut "putina stimulare ovariana".Unii oameni de rusine nu recunosc , altii vor barbatii sa se dea mari si tari ca vezi domne ce tauri comunali sunt ei. Asa ca treaba lor , noi o sa avem bebei doriti pe care ii vom vedea -asa cum trebuie vazut orice copil si din pacate in multe cazuri unde vin usor nu se intampla-ca o binecuvantate a lui Dumnezeu si ii vom creste ca atare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...