Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Bună fetelor 

Spuneti-mi va rog ce sa fac ,ce analize hormonale eventual trebuie sa fac si unde sa merg ,pentru dureri de sani?! Ma dor sanii de vreo 3 zile ,sunt ziua 26 a cm ,ba ma mancau sfarcurile ,ba simt.durere gen arsura ,pe urrma trce si tot asa. Sensibilitatea e in zona mameloanelor care sunt moi si mari !! Sa fie vreo dereglare de la atatea stimulari ?? Sau sindrom premenstrual? Nu am avut dureri asa de sani nici când am rămas insarcinata si tare ma incomodeaza ,dreptul mai ales !! Gravidă sigur nu subt. Luna asta n am luat stimulare si am prestat o singura data când am calculat o presupusa ovulație :)))) insa ,stiu ca nu ovulez fara stimulare ... 

Deci ,de unde  sa o iau? Am.citit.si de cancerul de sani eu fiind o prapastioasa de fire ..problema e ca durrrea apare la ambii nu doar la unu deci exclud.. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elena intreaba medicul ginecolog. El te poate indruma sa faci anumite analize hormonale sau vb cu un endocrinolog. Cel mai probabil organismul tau, obisnuit cu suplimentele hormonale, reactioneaza acum ca ai facut pauza. Si eu aveam luni cand pateam asa dar imi trecea cand venea menstruatia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, cred ca e hormonal totul..si eu am luni si luni..acum de exemplu si eu imi simt sensibile mameloanele..atata timp cat nu se accentuaza durerea si va trece nu ai de ce sa-ti faci griji. ..mai asteapta cateva zile sa vezi cum evolueaza totul si apoi mergi la doctor daca e cazul.

 

O saptamana frumoasa tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

Roxy, foarte frumoasa fetita ta! si ochelarista ca si a mea. imi pare rau ca esti despartita de fetita ta pentru moment. [flo2] 

 

floren, multumim pentru informatii, cand ajung la constanta (saptamana viitoare ) poate ajung si la biserica de care zici tu, cu toate ca nu cunosc orasul prea bine.

 

madalina, imi pare nespus de rau pentru pierderea ta. mai sunt fete aici care au trecut prin astfel de drame, dar din pacate nu prea mai scriu. chiar daca stiu ca nu e o consolare si ca nu poate inlocui pierderea ta, sper ca iti trimita Dumnezeu un alt copilas cat de curand.

 

danutza, ma bucur ca ai trecut pe aici!

 

elena, sa ai rezultate bune la analize!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragile mele,

 

cu mare bucurie va anunt ca sunt insarcinata.

povestea e destul de ciudata. exact cand am renuntat sa mai astept si sa sper, Doamne Doamne mi-a aratat ca am gresit. in luna aprilie am avut 2 contacte in z13 si 14, apoi am tinut post. nici macar nu m-am gandit ca va veni bb. eram atat de impacata cu decizia si fericita ca dupa sapte ani am reusit sa tin post , sa ma spovedesc.

si iata ca a venit bb.

deocamdata nu am nici o confirmare, in afara testului pozitiv, dar sper din suflete sa fie totul bine.

la dr. merg saptamana viitoare vineri, cand voi avea, conform CM, 6 saptamani si 6 zile.

 

nici nu stiu daca sa ma bucur inca, nu am spus inca nimanui. stie doar sotul, sefa, care imi e si prietena si grupul de aspirante de pe fb.

dupa ce am confirmarea dr. am sa anunt si familia. prietenii si restul vor constata singuri mai tarziu [:D]

 

sper sa fie totul bine si sa vin cu vesti bune de la dr.

fetelor, nu va pierdeti speranta, mergeti la analize, faceti tratamentele care va sunt indicate, procedurile necesare dar nu uitati ca si Doamne Doamne are un rol mare, si fara El nu suntem nimic.

 

va pup pe toate si va imbratisez cu mare drag! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, ma bucur enorm pentru tine!!!!! [colegi] Datorita cazurilor ca tine eu nu imi pierd speranta!! Iti doresc sa fie totul bine si sa ai sarcina usoara pana la final!! Intr-adevar Doamne Doamne este alaturi de noi si faptul ca nu ne da fix cand vrem noi nu inseamna ca nu ne va! Important este sa avem rabdare (cam greu..eu recunosc ca mi-am cam pierdut-o) si incredere! 

 

Va pup si va imbratisez cu drag!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...