Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Mariell,  am fost suspecta de uter bicorn sau subseptat dar am facut o histeroscopie exploratorie cu biopsie de endometru si a rezultat ca nu este nici bicorn nici subseptat...tu cum ai aflat ca intr-adevar este subseptat?

Hope, am ajuns la un medic bun in Szeged si el a vazut asta la un simplu eco. Aici la noi, nu s-a prins nimeni de ceea ce pentru cel din Ungaria parea evident. Am facut apoi o laparoscopie si l-am scos (laparo pentru ca am verificat si trompele si am facut si un drilling).

 

Fetelor si eu am un sept uterin care-i da o forma se inimioara. Acum ca este umflat de la sarcina se vede si cu ochiul liber ca in partea dreapta sus este mai dezvoltat decat pe stanga. Si cu toate ca nu l-am operat sarcina merge bine numai ca nu voi putea naste natural.

Silvia felicitari din tot sufletul iti urez si aici.

Caresse ma bucur tare mult ca mai intri din  cand in cand pe la noi.

Sa stii Mariell ca exact asa se intampla. Cand nu te mai astepti apare si minunea care-ti schimba viata. Sper ca toate aspirantele mai vechi sau mai noi sa simta in curand bucuria pe care o simt eu atunci cand imi simt bebelusul cum da din picioruse.

Va pup pe toate.

Cori,  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce ma bucur ! Sarcina ușoara si la termenn!!

Eu sunt ziua 29 a cm ,de ieri trebuia sa -mi apăra semnele menstrei ,tip pete maronii ,efect al duphastonului ,insa nimic ! TB inca e 37 desi din ziua 29 incepea sa scada sub 36.9 

Test am facut azi unul ,eram curioasa ,insa e negativ.. Ciclul  meu e de 31-33 maxim ..dar lunar stiu ca in ziua 28 incep petele .acuma nu e asa ,ramane sa astept. pLus ca e luna fara stimulare deci ovulatia sigur na avut loc :) va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, cum e treaba asta cu "stiam ca sunt insarcinata..."? Intreb ca sa stiu si eu ce simptome sa urmaresc pana sa fac testul, ca sa "stiu ca sunt insarcinata"

 

Va pup si va imbratisez cu drag pe toate!!

 

e foarte simplu. si la prima sarcina am stiut, am simtit ca sunt insarcinata si acum s-a intamplat la fel. eu inainte de cm am scurgeri maronii, spoting, si acum nu am avut nimic. cu o zi inainte de cm am o migrena insuportabila. ma doare capul si cu alte ocazii dar migrena asta ce prevesteste cm-ul este inconfundabila.

apoi chiar in perioada cand trebuia sa vina menstruatia am avut stari de greata si ameteli.

dar nu am vrut sa fac test pana cand nu am trecut peste operatia Crinei. chiar nu am vrut sa ma gandesc la aceste semne si sentimente ciudate atata timp cat eram ingrijorata si concentrata pe fetita.

cat am stat cu ea in spital am vomat diminetile si sotul imi spunea ca de emotii pentru operatie... [:D] se poate sa fi fost si de la emotii, dar cred ca mai repede de la bb.

oricum, fiecare ne cunoastem organismul si semnele sunt diferite la fiecare dintre noi. eu de exemplu nu am experimentat nici la prima sarcina si nici acum durerile de sani, tensiune la nivelul sanilor, etc.

oricum, eu nu as face niciodata test inainte de data la care ar trebui sa vina rusii. ba chiar putin mai tarziu, ca sa ma protejez pe mine de dezamagiri. stau mai bine la capitolul gestionarea stresului provocat de asteptare decat la stresul provocat de dezamagire [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA TUTUROR VA URMARESC IN FIECARE ZI CHIAR DACA NU AM MAI SCRIS DE CEVA TIMP, SILVI MA BUCUR FOARTE MULT PENTRU TINE SPER CA SI NOI CELELALTE ASPIRANTE SA PRIMIM CAT MAI CURAND ACEASTA VESTE , VA PUP VA UREZ O ZI BUNA TUTUROR MULTA SANATATE SI CAT MAI MULTE VESTI BUNE   [caru2]  [caru2]  [caru2]   [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope sa stii ca si eu am avut asa un presentiment la prima sarcina ca sunt gravida cu toate ca nu am avut niciun simptom nimic. Pur si simplu am fugit de la serviciu la o farmacie din apropiere si mi-am cumparat un surecheck. Eram cu vreo 3 zile inainte de cm dar simteam eu ca tb sa iasa pozitiv. La vreo ora dupa ce l-am facut a aparut si liniuta de test foarte palida dar era acolo. Acum la sarcina asta am facut testul si mai devreme, in z24, dar cum mai facusem inseminare odata si ramasesem cu toate ca avusesem decat 3mil gigei parca simteam ca si acum va iesi din nou a doua liniuta. A aparut mica si pricajita pe test de nici nu stiam ce sa cred. Dar fetele mele dragi m-au incurajat si mi-au dovedit ca nu sunt nebuna si ca o vad si ele. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e foarte simplu. si la prima sarcina am stiut, am simtit ca sunt insarcinata si acum s-a intamplat la fel. eu inainte de cm am scurgeri maronii, spoting, si acum nu am avut nimic. cu o zi inainte de cm am o migrena insuportabila. ma doare capul si cu alte ocazii dar migrena asta ce prevesteste cm-ul este inconfundabila.

apoi chiar in perioada cand trebuia sa vina menstruatia am avut stari de greata si ameteli.

dar nu am vrut sa fac test pana cand nu am trecut peste operatia Crinei. chiar nu am vrut sa ma gandesc la aceste semne si sentimente ciudate atata timp cat eram ingrijorata si concentrata pe fetita.

cat am stat cu ea in spital am vomat diminetile si sotul imi spunea ca de emotii pentru operatie... [:D] se poate sa fi fost si de la emotii, dar cred ca mai repede de la bb.

oricum, fiecare ne cunoastem organismul si semnele sunt diferite la fiecare dintre noi. eu de exemplu nu am experimentat nici la prima sarcina si nici acum durerile de sani, tensiune la nivelul sanilor, etc.

oricum, eu nu as face niciodata test inainte de data la care ar trebui sa vina rusii. ba chiar putin mai tarziu, ca sa ma protejez pe mine de dezamagiri. stau mai bine la capitolul gestionarea stresului provocat de asteptare decat la stresul provocat de dezamagire [:D]

Iti multumesc pentru info, Silvi. Ma gandeam eu ca astea ar fi semnele, dar am zis sa mai intreb pentru ca vorba ta fiecare are organismul diferit si poate aflu despre noi stari :)). Eu nu am facut decat 3 teste in viata mea si incercam fara succes de 2 ani. Doua dintre teste au fost la indemnul doctorilor pt ca suspectau ei ceva, iar unul singur facut de capul meu pt ca imi intarziase pentru prima data 3 zile...de atunci am zis ca nu mai fac niciun test pana nu am semne clare si o intarziere considerabila de aprox 7 zile. Plus ca ma cunosc destul de bine si nu am avut in nicio luna alte simptome decat cele prevestitoate de CM care s-au si adeverit. Acum sunt in z22 iar de ieri au aparut petele maronii..deci sambata sau duminica vin uratii

 

Va pup si va imbratisez cu drag pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...