Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Buna fetelor. [flo2]

 

Silvi imi place semnatura ta. Ma bucur mult ca te-ai linistit. Felicitari pentru bebe si sa te bucuri de fiecare moment din sarcina. Sa ai un bebe sanatos si sa va aduca multe bucurii. [flo2] [pup]

 

Floren si de la tine asteptam vesti bune. [pup]

 

Hope, Elenna bafta cu tratamentele. Sa vina bebe curand. [pup]

 

Caresse, Marja ce mai faceti voi? [pup]

 

Eu nu am vesti, dar ma simt mai bine. Stiu ca Dumnezeu imi va da minunea mea intr-o zi. Stie El mai bine cand. [il]

 

Pup toate fetele fara exceptie. Weekend minunat sa aveti. Si neaparat insorit. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor sunt socata si tot odata foarte uimita ficei mele in varsta de 10 ani si 2 luni ia venit primul cm,doamne este asa de micuta dar daca stau si ma gandesc si mie mia venit tot pe la varsta asta.Parca mai ieri eram la maternitate cu ea si acum deja ia venit primul cm ce trece timpul. Va doresc o saptamana placuta cu cat mai multe vesti bune.  [deziuata]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy ai o adevarata domnisoara acum  [flo2] intr-adevar timpul trece asa de repede pe langa noi ca de multe ori nici nu constientizam. 

Si noi va pupam si va trimitem si putin praf de burtica pfiuu pfiuu pfiuu..

 Multumesc pt mesaj corina.ion, da ai dreptata am o adevarata domnisoara ce sa mai zic am ramas fara cuvinte 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-am programat marți pentru Hsg . ma cam.speriat medicul a zis ca îmi vor face o injecție care o sa ma amețească iar după vreo ora îmi face Hsg ,dar ca ma va durea tare ,chiar daca îmi face acea injectie care habar n am ce e ..si ca toată ziua voi fi amețita..așa sa fie de nașpa procedura??am auzit fete care ziceau ca nu e.asa rau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu stiu la ce medic te-ai dus si ce iti va face, dar iti spun ca eu am facut o hsg si mi-au dat doar o pastiluta inainte desi nu am cerut..ma rog...ideea e ca m-a durut pe partea dreapta unde lichidul a patruns in trompa, pe partea stanga nu m-a durut -trompa impermeabila. Trebuie sa stii ca nu stai pe masa aia o vesnicie ...si daca esti obisnuita cu dureri menstruale cred ca rezisti 10min. Eu am resimtit durerea ca fiind una gen ca de constipatie  cand esti super balonata si nu poti elimina nimic..si te tot balonezi si balonezi.

Mie nu imi vine sa fac anestezii asa una doua..asa ca am refuzat sa fac si la histeroscopie desi atat medicii cat si asistentele insistau..m-a durut dar am strans din dinti si a trecut..nici acolo nu am stat mai mult de 10-15 min pe masa iar durerile nu au fost continue. Apoi am plecat linistita acasa fara ameteli sau mai stiu eu ce.

Tu te cunosti cel mai bine si daca stii ca nu rezisti la durere (nu e una insuportabila) atunci fa anestesie.

Iti tin pumnii!! Sa vii cu vesti bune!! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună, as avea și eu o întrebare? Exista posibilitatea sa fiu insarcinata? Am avut cm pe data de 6 aprilie, ovulație pe 29 aprilie și contact pe 27 aprilie. Cm este cam de 37 de zile. Ar trebui sa vina pe data de 13 mai. Am făcut un test de sarcina dar este negativ, oricum cred ca este prea devreme. Am o fetiță de 4 ani și 9 luni. Ne mai dorim un bebe. Anul trecut am pierdut 2 sarcini. Am fost la doctor sunt bine, am făcut toate analizele și au ieșit ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu as vrea anestezie .medicul a zis ca înainte de Hsg îmi va face o injecție in uter bănuiesc ,iar după ora ca trebuie sa stau sa si facă efectul ,facem si procedura,dar ca ma va durea oricum .bănuiesc ca e vreo anestezie locala ..de aceea am întrebat sa ma pregătesc :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...