Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxana este mult prea devreme pentru un test. Daca ai ovulat pe 29 aprilie abia au trecut 6 zile de atunci. Nici nu a avut timp sa se lipeasca ovulul fecundat de uter.

Dupa fecundare ovulul pluteste in uter vreo 2 zile pana isi incepe traseul pt a se lipi de endometru. De obicei nidatia se produce intre 8 si 12 zile de la ovulatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana bine ai venit si sedere scurta la aspirante! Corina ti-a explicat foarte bine.Ciclul tau e un pic cam lung si ovulatia e destul de tarzie.Poate fi o cauza a sarcinilor pierdute ovulul prea batran si care totusi se fecundeaza.Ce intelegi prin toate analizele? Ca e un domeniu atat de vast incat e cam greu sa le acoperi pe toate? Hormonalele de ziua 3 cum sunt? Ce explicatie ti-a dat medicul ca ai ciclul atat de lung? Mi se pare f tarzie ovulatia in ziua 23 .

Elena o sa fie bine la HSG ai sa vezi!Si eu sunt total contra anesteziilor inutile.Am una singura la o histeroscopie,doar ca atunci nu stiam ca se poate face si fara ca nu faceam. Apoi am mai facut una fara anestezie generala,doar cu una usoara locala care isi cam pierduse efectul pana m-a urcat pe masa.Dar nu dureaza la infinit si apoi pleci acasa fara probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roxana bine ai venit si sedere scurta la aspirante! Corina ti-a explicat foarte bine.Ciclul tau e un pic cam lung si ovulatia e destul de tarzie.Poate fi o cauza a sarcinilor pierdute ovulul prea batran si care totusi se fecundeaza.Ce intelegi prin toate analizele? Ca e un domeniu atat de vast incat e cam greu sa le acoperi pe toate? Hormonalele de ziua 3 cum sunt? Ce explicatie ti-a dat medicul ca ai ciclul atat de lung? Mi se pare f tarzie ovulatia in ziua 23 . Elena o sa fie bine la HSG ai sa vezi!Si eu sunt total contra anesteziilor inutile.Am una singura la o histeroscopie,doar ca atunci nu stiam ca se poate face si fara ca nu faceam. Apoi am mai facut una fara anestezie generala,doar cu una usoara locala care isi cam pierduse efectul pana m-a urcat pe masa.Dar nu dureaza la infinit si apoi pleci acasa fara probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roxana bine ai venit si sedere scurta la aspirante! Corina ti-a explicat foarte bine.Ciclul tau e un pic cam lung si ovulatia e destul de tarzie.Poate fi o cauza a sarcinilor pierdute ovulul prea batran si care totusi se fecundeaza.Ce intelegi prin toate analizele? Ca e un domeniu atat de vast incat e cam greu sa le acoperi pe toate? Hormonalele de ziua 3 cum sunt? Ce explicatie ti-a dat medicul ca ai ciclul atat de lung? Mi se pare f tarzie ovulatia in ziua 23 . Elena o sa fie bine la HSG ai sa vezi!Si eu sunt total contra anesteziilor inutile.Am una singura la o histeroscopie,doar ca atunci nu stiam ca se poate face si fara ca nu faceam. Apoi am mai facut una fara anestezie generala,doar cu una usoara locala care isi cam pierduse efectul pana m-a urcat pe masa.Dar nu dureaza la infinit si apoi pleci acasa fara probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...