Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Abia aștept ziua de marți sa aflu rezultatul după Hsg ,sa prezint spermograma soțului la.medic si.sa vedem ce e de făcut. Natural sau încerc inseminare

Corina ,imi.zici.si.mie cum e cu.înseminarea? Cat durează ,procedura ? 

Weekend placut tuturor ;*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tu vei face stimulare exact ca si pana acum iar in functie de marimea foliculilor vei fi chemata la inseminare. Dupa ce da sotul proba de sperma dureaza cam o ora sa o "spele" si sa o pregateasca. Dupa asta iti va fi injectata tie si vei sta pe masa cu picioarele ridicate cam o jumatate de ora. Procedura de injectare dureaza maxim 10min. Injectia cu pregnyl o poti face in ziua inseminari,cu o zi inainte dau una dupa. Depinde cum considera doctorul. Asta e tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryella, ai și tu dreptatea ta, dar eu nu cred 100% în chestia cu sufletul. Nașii meu încearcă sa facă un copil de 15 ani. Crezi ca în 15 ani nu au fost niciodată relaxați, nu au fost niciodată împacati sufletește etc? Mai ales la inceput în primii ani ai fost f relaxați. Apoi au fost nervoși, furioși, nor investigații cum zici tu, apoi fiv eșuat, etc. Acum sunt resemnați, împacati, au lăsat la o parte de câțiva ani și investigațiile și încercările nenatuurale și bb tot nu vine. Ei deja au 40+

Și totuși în cazul lor nu știu, mi-e greu sa cred ca nu au copii din cauza de stres, sau ca nu vrea Dumnezeu. Totuși în 15 ani?! De ce sa nu vrea? Cauza lor e infertilitate primara de cauze necunoscute. Și da. Au făcut multe investigații. 

Totuși o cauza trebuie sa existe, ca pe noi natura ne-a făcut fertili, sa ducem specia mai departe. Ceva ceva împiedică natura sa își urmeze cursul. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

am intrat acum si am citit din urma.

 

teo, multumesc pentru urari!

 

roxy, ai o adevarata domnisoara! sper sa vina repede perechea!

 

ellena, bafta maine la HSG. sper sa merga bine tratamentul sotului.

 

arrya, bun revenit! sper sa vina bb2 repede si sa creasca piticii impreuna!

 

eu am fost vineri la dr. si sunt tare trista dar incerc sa imi pastrez optimismul. bb e bine, avea o,64 cm, 6 sapt si 4 zile si 119 batai/min. se auzea asa de frumos! [il] dar...nu este implantat foarte bine din cauza unui hematom. nu se stie din ce cauza. asa ca am tratament doua saptamani, in speranta ca se va resorbi hematomul si il lasa pe bb in pace. de eliminat nu da semne sa se elimine pe cale vaginala, ca nu am sangerari sau scurgeri de nici un fel. asa ca sper sa se resoarba, sau macar sa nu mai creasca.

asadar astept si sper sa creasca bb si nu hematomul.

 

va pup pe toate si sper ca data viitoare cand intru sa avem motive de sarbatorit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi , multumesc ! Abia aștept sa scap știu ca nu va fi plăcut ,dar macar nu durează 

Sper sa fie totul bine cu hematomul sa se resoarbă . daca bebe e acolo si ai auzit inimioara cu siguranță DD te va ajuta sa fie bine pana la capat

Va pup pe toate  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenna, multumesc, asa sper si eu dar DD stie mai bine!

 

corina, multumim pentru vestile minunate!

 

bun venit micutei! iar Mony sper sa fie sanatoasa si sa aiba laptic iar cand se recupereaza sa ne arate o poza cu printesa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va cer scuze dacă v-am jignit cu mesajele mele. E vina mea ca eu caut răspunsuri în știință și voiam sa zic ca totuși medicina încă nu știe totul și inca nu se știu cauzele la unele cupluri. Oricum nu e locul meu sa ma bag în discuție, eu care am făcut copil repede și nu știu ce inseamna aceasta lupta. Uneori nu știu ce sa zic și fac conversație aiurea. Ma simt și prost ca nu știu cum sa va abordez, dar în niciun caz nu doresc sa va rănesc. Va doresc din suflet numai bine. Silvi, o sa fie bine bebicul, urmează tratamentul, ai și repaus la pat? În odiseea lui bb1 au fost mai multe mămici cu hematom, unele și cu scurgeri maronii și bebeii sunt bine acum. Doamne ajuta și la tine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...