Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Esti o frumoasa Corina ! Nu baga in seama absolut nicio răutate !

Eu sunt ziua 23 dar parca asa nu mai tin evidenta daca mi a zs dr sa mai stau si luna iunie ca sa si mai revina sotul cu spermograma si abia in iulie incepem stimulare ....mi se pare o vesnicieeee dar ce sa  asta e

 

Medicul stie de ce a.zis sa așteptam .

Va pup seara faina 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciclul meu s-a dereglat total....o luna vine la 24zile, o luna la 30....acum sunt ziua 28 si am doar scurgeri maronii dar nu permanente..le observ cand ma duc la toaleta dar nu de fiecare data. Uuuf tratamentele astea...cu toate ca in afara de utrogestan (pe care nu il mai iau) si letrozole ( daca vin uratii) nu am luat / iau nimic... [zid]

 

Voi ce faceti? Cum sunteti? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, stie cineva sa-mi explice spermograma sotului?

Vol sperm: 3,2 ml (1,5-6)

Lichefiere: 25 min (10-30)

Vascozitate: normal

Culoare: normal

pH: 7,2 (7,2-7,8)

Concentratie: 0,1 Mio/ml (15,0-120,0)

Nr total sperm: 0,4 Mio (39,0-720,0)

Celule cilindrice: 0,1 Mio/ml (0,0-1,0)

Vitalitate 32% (58-100)

Morfologie: datorita nr scazut de spermi nu s-a putut diferentia morfologia

Motilitate la 2 H

Progresie: L 10% (32-100)

Mobilitate 18%

Limite normale mai mare de 40%

Nemiscatori 72%

Aglutinarea nu poate fi evaluata.

Va multumesc mult de tot!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia sotul tau se apropie de azoospermie. Numarul dr spermatozoizi este foarte mic, motilitatea este de asemenea extrem de scazuta iar morfologia nu s-a putut calcula pt ca sunt prea putini spermatozoizi de analizat. Din pacate analiza nu este buna deloc. Cred ca ai avea sanse sa ramai gravida decat prin fiv. Cel mai bine e sa iei legatura cu un dr specializat si sa vedeti ce aveti de facut mai departe. Parerile noastre nu sunt avizate oricat de multa experienta am avea. Imi pare rau. Sper sa reusiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai.dreptate corina .otilia ,mergi vb cu un medic specializat in infertilitate ..cred ca singura soluție la voi este fiv-ul din ppăcate .....

Ce mai faceti voi fetelor? Eu nimic nou ,iau siofor ,astept.menstra sunt ziua 26..sunt dezamagita ca trebuie sa stau si luna iunie fara stimulare dar asta e... Sotul trebuie sa -si ia profertilul ..ginecologul a zis ca 3luni n are rost sa incepem stimularea pana nu se amelioreaza spermograma desi nu ar fii atat de grava-usoara teratozoospermie ,28% normali ,minim e 30%

Ziceam ca are de tip B , 72% ,si de tip  A zero%

De fapt ce inseamna acei tip B? Au defecte sau ?

Va pup 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru promtitudine, din pacate nu este prima spermograma, de fapt avem doua FIV la activ si acum sotul este programat la operatie laparoscopica de varicocel grad III, sper din suflet sa fie mai bine dupa. Nedumerirea mea este, care este numarul real al spermatozoilor? La spermograma dinainte avea un nr de aprox 1 mil. Iar spermograma aceasta eu zic ca nu e facuta corect. Multumesc inca odata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...