Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Buna fetele, am de vanzare pt cine intereseaza 3 fiole de Pergoveris care expira in 06.2016, le dau la pret de 200 Ron/fiola si 3 fiole de Orgalutran care expira in 04.2016 la pret de 150 Ron/fiola.
Ambele medicamente au fost si sunt tinute la frigider din momentul cumpararii.

Sunt din provincie, tel: 0744-508108

 

Eu am trecut prin 3 fiv-uri nereusite din pacate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor, vineri am fost la ginecolog si dupa un eco vagina mi-a zis ca sunt in perioada fertila si ca ar trebui sa avem un weekend romantic  [pathot] . Credeti ca e posibil asa ceva? Avand in vedere ca prima zi a ciclului a fost in data de 30 Mai. Ar fi fost vineri ziua 22. Cum este posibil sa ovulezi in ziua 22???? El zicea ca asta vede la eco. L-am intrebat si despre testele pentru ovulatie din saliva si mi-a zis ca sunt bune si trebuie incercate avand in vedere situatia noastra nicio luna nu trebuie ratata [:D] . Le-a incercat careva dintre voi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow....asta da situatie, cu ovulatie in z22...nu m-as fi gandit niciodata. Dar tu ti-ai mai facut intre timp teste luna aceasta? Cum ti-au iesit? 

Eu nu le-am folosit decat pe ele din pipi. 

Marti ma duc si eu la doctor. Abia astept pentru ca mi se decide soarta pe mai departe - laparoscopie sau fiv direct.

 

Va pup si va imbratisez cu drag!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope ,mult succes ! Ținem pumnii și să ne dai de veste marți :)

Eu sunt ziua 20 .mi-e teama de esec sincer fiindca mai simt.in burta ocazional mici crampe si cunosc senzatia dinainte de menstra. Ar trebui sa vina peste 10 zile dar avabd in vedere ca am luat mai repede dupastonul adica ziua 11-21 ,cred ca o sa vina mai repede menstra undeva prin ziua 26...

Mai am 2 luni de încercare și deși totul e relativ ok cred ca mă gândesc la înseninare . medicul zice ca nu e cazul ca soțul are ușoare teratozoospermie dar aproape 3 luni de Profertil și ca ,cu siguranță e ok acum ..nici nu stiu cum să procedez mai departe. . e greu când nu mai ai răbdare ..

Pupici weekend fain 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce simti, Elena. E greu sa speri la altceva cand iti cunosti f bine corpul si stii ca semnalele lui duc la dezamagire nu la fericire. Este prima luna de tratament..poate nu ai fost f norocoasa sa resesti din prima (e deja cunoscut faptul ca tb sa lupti mai mult), daar nu dezarma!! Atata timp cat esti pe tratament cu siguranta vei reusi!! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și când eram pe clomifen am.reușit.din a 3 a lună.. După care a urmat pauza 3 luni ,iar ne am.apucat dar n am mai reușit. Endomentrul se subțiase. Acum ,era totul perfect..rămâne să vedem ce vrea DD... mai pot.spera cateva zile deși mă cam amăgesc ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenna87, daca sotul tau are 3 luni de Profertil nu si-a refacut spermograma? Si sotul ia Profertil, deja a terminat a doua cutie si o sa inceapa iarasi dupa operatie. Eu zic sa nu lasi garda jos poate poate se intampla..si cumnata mea avea aceleasi simtome de ciclu si era insarcinata, avea simtomele astea si dupa ce medicul ia confirmat sarcina, deci..se mai intampla :-)

Hope_32 nu mi-am mai facut teste de ovulatie deloc, dar cred ca o s-mi cumpar electronic, mi se pare mai usor de folosit :-) Multa bafta Marti la doctor. Sa ne spui ce ti-a recomandat  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...