Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hope_32 te inteleg perfect si eu am trecut prin exact aceleasi situatii poate un pic si mai stresant in sensul ca la serviciu nu stiau decat o colega si seful de problema mea iar ceilalti colegi erau dea dreptul rautaciosi, pot sa zic ca uneori ma simteam ca la gradinita. Cred ca nu exista zi in care unul sau doi sa nu ma intrebe ca nu sunt gravida nici acuma sau baietii ajungeau uneori si la glume de genul: Nu-i bun, lasa-l cauta-ti altul.. Mi se rupea inima..ma duceam cu groaza la serviciu..pana intr-o zi! I-am zis sotului clar si raspicat ca daca nu plecam din tara eu ajung la nebuni.. si am plecat..si acum mi-e mai bine. Doamne ajuta!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la mine nu stiu multi. Pana de curand stia doar un coleg, apoi am fost nevoita sa-i spun sefului meu pentru ca el este mai glumet si mereu batea apropouri de fata cu toti colegii si obosisem sa tot zambesc si sa ma prefac ca sunt bine.

Nu imi place sa vb despre problema mea pentru ca nu vreau sa fiu compatimita plus ca am observat ca lumea in general e proasta..asa ca mai bine ma protejez cat pot. De cate ori am vorbit m-am izbit de replici de genul "of..o sa fie bine, ai sa vezi! Insa noi suntem atat de fericiti..copiii nostri ne umplu viata de bucurie..e minunat sa ajungi acasa si sa sara in bratele tale..."...concluzia? nu au inteles nimic! Asa ca prefer sa vb cu persoane care au trecut / trec prin aceeasi situatie..sunt singurele care inteleg...si asta vreau, intelegere :)

Elena pana nu vezi rosu nu iti pierde speranta!! 

Otilia, Doamne Ajuta sa fie bine in continuare..sa fii linistita si impacata ..asa poate vine mai repede si bb..stresul asta zilnic si lupta pe care tb s-o ducem cu prostii nu ne face bine sunt convinsa.

 

Va pup si va imbratisez cu drag!!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am pierdut prima sarcina nu ma asteptam sa am prea multa sustinere de la colegii de servici mai ales ca toti aveau copii dar m-am inselat. Seful a fost cel mai intelegator si mi-a explicat ca si sotia lui a pierdut 3 sarcini si stie cum e. Am avut bafta de colegi care m-au sustinut. 

Otilia eu am ramas insarcinata in urma tratamentului sotului cu spermotrend. A fost singura sarcina obtinuta natural dupa un an jumate de incercari. Profertilul nu a imbunatatit sperma sotului deloc.

Elena mie mi-a iesit testul poziti in z22 a cm dar a fost sarcina gemelara de a iesit asa repede. La o sarcina anterioara obtinuta prin inseminare testele de urina mi-au iesit negative dar cm nu venea. In z15 dupa ovulatie am facut un beta hcg si a iesit valoarea 13. Deci era sarciba dar se prinsese mai tarziu. Sanse mai sunt. Tin pumnii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai.sper umpic Corina ...să de- a DD  să fie asa.. Mâine sunt ziua 12 dpo și poate să mai fac un test ...deși tb e 36.9 nu cred ca e sarcină ...vedem .Doamne ajuta!  

Daca nu ,luna viitoare alta sansa poate mai mare. Ar fi culmea sa fi reusit din prima cand data trecuta cu clomifen am reusit doar din luna 3 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope_32 ceva vesti? Cum a fost azi?

Elena87 ma bucur ca esti optimista. Asa trebuie sa fim toate. Eu acum sunt ok astept si eu ”neamurile” sa pot declara ziua 1. Insa sunt putin in stres pentru ca maine sotul are operatia de varicocel. Sper sa trecem cu bine peste, DD sa fie cu noi.

Corina.ion cum te simti?? In ce stadiu esti cu pregatirile? cRed ca au inceput emotiile nu  [fri]

Cred ca pana la urma vom incerca si noi cu Spermotrend. sa vedem.. sa trecem si de hopul asta si o sa discutam. o seara frumoasa tuturor [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello tuturor. Astazi mi s-a decis soarta. Dr a recomandat fiv.....nici acum nu imi vine sa cred ca vorbesc despre mine..ca eu am ajuns in situatia asta. Din pacate nu avem bani inca..vom strange in urmatoarele luni si vom demara pregatirile. Avem un an destul de plin cu nunti si botezuri deci probabil ca va dura mai mult timp sa strangem decat ne-am dori...sa speram insa ca nu va trece mai mult de un an.

 

Va pup si va imbratisez cu drag!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia ,îți țin pumnii pe mâine să fie totul bine și sa iasă soțul cu.bine din operatie..

Hope ,imi pare rau ...costa enorm de mult un fiv. Sa dea DD sa fie bine si sa va ajute sa vi se implineasca visul de la prima încercare .nu îți pierde speranță ca nu se știe niciodată. Câte cupluri nu si-au luat gândul de la bebe ca fac fiv și  a rămas însărcinată spontan.. D zeu e mare !

Pupici noapte buna 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...