Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Hope, nu am auzit de aceasta terapie dar am cautat aici unde stau si am gasit un cabinet, am trimis un E-Mail si am intrebat daca functioneaza in caz de infertilitate. Cand primesc un raspuns te anunt.

Mi-a mai spus o prietena despre un tratament cu laptisor de matca crud dar nu stiu cum se ia, daca doresti pot intreba.

Elenna tu iti faci singura viata grea... stiu poate mai bine decat alte persoane ce inseamna asteptarea si deceptia si toate lucrurile legate de conceptie si sincer din experienta proprie si din experienta altora care au trecut prin fazele prin care trecem noi, ma asteptam totusi sa devii incet-incet mai calma... sincer, si fara sa fiu rea, gaseste-ti ceva de facut sa iti iei gandul de la chestiile astea cateva ore pe zi. In capul tau e balamuc. Ia fiecare zi asa cum este, cu bune si cu rele si incearca sa accepti ceea ce Dumnezeu are pentru tine pregatit. Stresul asta continuu nu te ajuta deloc.

 

Nu spun sa nu facem tot ceea ce e omeneste posibil pentru a ne vedea visul implinit dar pana la urma fara Dumnezeu (sau fiecare cum Il numeste) nimic nu este posibil.

 

Nu vreau sa scriu romane si nu trimit pe nimeni la biserica, nici eu nu merg fiecare are propria biserica in inima lui/ei dar stiu cat este de important pentru corp, pentru minte si pentru suflet sa iti gasesti echilibrul interior. Stiu cat este de important pentru familia fiecareia acest echilibru. In "Hora" asta nu jucam doar noi, joaca si sotii si mamele si tatii nostri, chiar daca uneori uitam asta. Echilibrul nostru ii echilibreaza si pe ei si le da si lor putere sa lupte alaturi de noi, sa ne sustina si sa ne ajute cand avem nevoie.

 

Ma opresc aici :)))

 

Otilia cum a decurs operatia? Te asteptam cu vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Avand in vedere ca am usoare pete maronii mi-e teama sa fac test..ar fi prea frumos sa fie adevarat si daca nu ar fi m-as intrista f tare....asa ca astept o intarziere mai clara. Din pacate de-a lungul timpului (mai exact de la inceputul anului) am avut cm si la 23 si la 24 si la 26 dar si la 28-29z...deci nu stiu la ce sa ma mai astept luna asta...daca nu vine pana in z 31-32 atunci e un semn bun. 

Azi e ziua 25-26 dpo...am gasit ovulatia pe 1 si pe 2 iunie, primul test de ovulatie fiind favut pe 1 iunie iar ultimul pe 3 cand a iesit negativ si nu am mai continuat sa fac. Eram ziua 4-5 de cm...si nu am prestat decat abia din a 7a ....ar fi maare minune :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariana, eu stiu ca functioneaza in caz de infertilitare..cel putin asa se lauda ei. De aceea eram curioasa daca este careva care stie un caz concret...

Ai dreptate in ceea ce spui..conteaza f mult echilibrul nostru...ai mei nu stiu prin ce trec..de fiecare data cand am vb cu mama ea a fost ffff optimista si a zis sa asteptam pt ca sigur minunea se va intampla...ce atata graba...doar suntem tineri :))))). Asa ca ma arat  relaxata in fata lor pe acest subiect fapt care ii face si pe ei sa fie linistiti si increzatori. 

Mai nasol e ca in sufletul meu stiu ca toti au asteptari din partea mea..asteptari pe care eu nu sunt in stare sa le satisfac...asta ma ucide pe interior..:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope ,dacă e să. fie sarcină deja.îți iese.la test :) îți țin pumnii

Ariana ,sunt foarte calma insa nu poti cere sa devin indiferenta :) toate stim ca inauntru nostru suntem la fel ,la fel de nerabdatoare ,la fel de triste cNd vedem ca nu am reusit ,dar probabil nu aratam la fel de mult celor dn jur sau jucam ca suntem cele mai puternice.

E normal sa mai disperam când vedem cum trece timpul și la.fel de normal sa ne umplem capul de gânduri.și iluzii .asta nu înseamnă ca viață devine mai.grea decât e :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui ce frumos suna sarcina :)

Dar nu am alte simptome......

Acum ma gandeam ca nici nu m-am pregatit pentru vreun test pozitiv vreodata..cum voi reactiona?!?! :)))))....mi-e sa nu o iau razna de fericire..cik si ea iti poate lua mintile :))

 

Daca asa este, haideti fetelor s-o luaaam raznaaa!! [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns la concluzia ca cea mai mare presiune am pus-o eu pe proprii umeri. Nimeni nu are asteptari mai mari de la mine decat eu insami. Am constatat cu stupoare ca sotul meu si parintii mei nu se asteapta de la mine sa fiu iapa de prasila ci isi doresc un alt lucru: sa fiu fericita. Cu sau fara copii. Daca soarta mea e sa nu am copii sigur nu voi ajunge sa imi vand sufletul si sanatatea si familia pentru a ii obtine ci ma voi ruga sa primesc puterea sa accept lucrurile asa cum sunt si totusi sa fiu fericita. Este enorm de greu, voi face, bineinteles, tot ce imi sta in putinta sa primesc copiii pe cate atat de mult ii dorim.

 

In alta ordine de idei, Hope nici eu nu stiu cum as reactiona la un test pozitiv, probabil mi s-ar parea la inceput o gluma buna... :))))))))))))))))) eu astept menstra sambata, am calculat in sfarsit ieri, ca habar nu mai aveam in ce zi sunt... :))))

 

Noi momentan facem pauza de la Medici si medicamente, am hotarat cu sotul meu sa nu ma supun operatiei de laparoscopie, voi face probabil in sept-oct un hsg si apoi mai vedem.

 

In Germania e relativ simplu fiv-ul din punct de vedere al costurilor, o mare parte (>50%) o suporta casa de asigurari, singura problema este ca aici nu au voie sa "produca" mai mult de 3 embrioni, din care implanteaza cei 2 mai buni. Nu se poate apela la o singura stimulare si sa pui apoi fulguletii la congelator just in case... in Austria, Romania, Cehia se poate, asa ca, daca vom ajunge in acel punct trebuie sa gandim foarte bine lucrurile.

 

Fetelor, nu mi-o luati in nume de rau dar va dau un sfat: bucurati-va de fiecare lucru, oricat de marunt, pe care il aveti, simtiti, vedeti, mirositi... este o binecuvantare si un privilegiu.

Nu va pierdeti niciodata speranta, fiecare avem sansa noastra si sunt sigura ca vom discuta si din postura de burtici si din postura de mamici.

 

Va pup si va doresc o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope, nici eu nu am avut simptome când am rămas anul trecut. Decât mici dureri ca la ciclu sanii puțin tensionați și atât .inafară de pata maro din ziua 10 dpo n am avut semne .atunci am și bănuit sarcină fiind pe tratament iar la 2 zile după adică 12 dpo am.avut și primul beta hcg din sânge pozitiv și primul test de sarcină foaaarteeeslab pozitiv 

Eu iti.doresc sa fie bebe Doamne ajuta!! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...