Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Buna fetelor, sunt o membra veche a acestui forum , ani intregi am " locuit" in aceasta sectiune a forumului , apoi Dumnezeu mi-a dat o minune atunci cand nu mai asteptam nimic, la sase luni dupa ce am intrerupt orice fel de tratament am ramas insarcinata si acum baietelul meu are 2 ani si 9 luni si este un mare nazdravan.

 Insa ,desi am nascut cu cezariana , inca de cand Mihnea avea sase luni noi incercam sa avem un alt bebe, si iata ,au trecut 2 ani si 3 luni fara nici un rezultat, asa ca din nou as dori sa ma primiti in casuta voastra , unde doresc ca niciuna dintre noi sa nu stea prea mult .Am doi ani cel putin ,de cand nu am mai intrat pe acest forum, dar cum o prietena din vremurile mele de aspiranta e insarcinata cu al doilea bebe si s-a inscris in odisee ,pentru ea am intrat si brusc mi s-a facut dor sa cunosc noi aspirante, deoarece sper ca niciuna dintre cele de acum cativa ani sa nu mai fie aici,decat pentru un alt bebe.

Fiindca as vrea sa va cunosc cat de cat ,revin cu postarile dupa ce citesc acest capitol de la prima pagina .

Va pup pe toate !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor am o nelamurire de cateva zile ma doare mijlocul sani imi sunt umflati si ma dor cm trebuie sa imi vina tocmai pe 5 dar am niste dureri destul de mari de mijloc ma gandesc ca totusi ar fi prea devreme sa imi vina voi ce ziceti? [:-/]  [:-/]  [:-/]  Am avut ceva activitate in perioada fertila dar nu ca in alte luni din cauza ca eu si sotul meu lucram mult chiar si azi eu lucrez 14 ore de noapte ,sunt tare curioasa sa vad daca imi vine cm sau nu. [:-/]  [:-/]  [:-/]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OOO fetelorrr dar ce de activitate pe aici [pup]  [pup] Lipsesc cateva zile si abia apuc sa citesc  [:X]  [:X]  Bine bine

Hope.. ma bucur ca esti optimista.. Asa te vreau!! Dar n-ai mai incercat si parerea altui dr? Mi se pare un pic aiurea sa ajungi la Fiv doar pt ca ai o trompa infundata? La Sovata ai fost? Eu as mai astepta putin n-as sari direct la FiV ( nu de alta dar eu am sarit [:D]  fara sa ma informez ff bine si am cheltuit peste 3000e degeaba) Asa ca..mai gandeste-te  [floare3] Elena dar sotul tau nu mai ia nimic altceva pe langa Profertil? Ma gandesc ca sunt naturiste care ar putea sa-l ajute..

Sa va spun despre noi [:D]  [:D]  Dupa foarte muuult stres in sfarsit suntem acasa, sotul e bine, spune ca are doar putina jena in urma operatiei, dar e ok. Acum asteptam sa treaca doua luni ca sa mearga la control sa vedem daca s-a shimbat ceva. Sotul zice ca nu mai simte venele pe testicul asa cum erau inainte, acum nu stiu, n-am avut curaj sa ma uit [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anidaz sedere cat mai scurta pe aici. Sa te ajute Doamne Doamne si sa te surprinda cat mai repede si de data asta. Roxy iti tin pumnii sa fie cu noroc!! Otilia imi pare bine sa aud ca sunteti bine. Recuperare rapida sotului. In ceea ce ma priveste poate sunt mai multi factori care intarzie aparitia unei sarcini. Poate pentru ca am uter retrovers, pt ca am colul usor spre dreapta, pt ca am amh-ul 0,8, pt ca am o trompa infundata..si pt ca am 33 de ani si nu s-a intamplat nimic in 2ani jumatate ei recomanda fiv...habar nu am. Si mie mi-e greu sa trec la fiv pt ca parca nu am facut tot pt a obtine o sarcina naturala...dar pe de alta parte ma gandesc ca o sa regret peste 1-2 ani daca ma voi afla in acelasi punct..:( La Sovata am cerut o sg oferta de la un hotel si mi s-a parut ff scump..adica undeva la 40si ceva de mil doar pt mine (mai bine ii strang pt fiv )..Daca ai info despre Sovata da-mi, te rog! Vreau sa ma apuc de terapia Bowen..terapeuta e mama unei cunostinte si cik va face minuni cu mine :)) Va pup si va imbratisez cu drag!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy ,iti tin pumnii să fie sarcină .totodată poate fi și simptom premenstrual daca zzici ca trebuie să îți vină pe 5 ..asta însemnând cam peste o săptămână .mai ai puțin de așteptat și vei află

Otilia ,ma bucur ca a iesit totul bine si sunteti ok

Hope ,nu-ti pierde increderea .colega mea de la Servici are 36 de ani și are o fetita de 6 luni .e prim ul copil 10ani a încercat să rămână gravidă dar n a reușit

 Nu iti pierde increderea .medicina e avansata si ne poate ajuta mult.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor! [flo2]

 

Din fericire nu mai tin minte nici o fata , exceptie facand kmy_black,dar vad doua minuni la tickerul ei, felicitari !

Eu sunt z18 ,ovulatie in z8 (de obicei este asa timpurie z8-z12 maxim) , cu o scadere de tb semnificativa in z16, speeer,sper din suflet sa fi fost de implantare,dar nu stiu ce sa mai cred.Vom vedea peste cateva zile ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! 

Eu prea multe investigatii nu am facut , problema mea a fost si a ramas in continuare ovulatia precoce/timpurie, fara stimulare ovulez in z8-10 si la folicul de 15-17 mm , care ,din pacate nu este viabil pentru fecundare.Am facut analize uzuale hormonale, pentru tiroida, pentru progesteron si cam atat. 

Luni intregi stimulare cu clomifen , rar am facut si pregnyl pentru ca ovulatia se producea si fara el ,monitorizari , foliculul dominant ajungea la 21-21,5 mm ,perfect pentru intalnirea cu gigeii ,dar nu am ramas insarcinata nici asa.

Ce am reusit in acesti ani ? Sa ma ingras peste masura si sa-mi dereglez organismul si sa dau o caruta de bani pe teste negative, bine... asta cu testele a ramas obsesie si la fel fac si acum :) , insa nu mi s-a dereglat ciclul , mi-a ramas la 28-29 de zile .Asta pana anul acesta , acum il am intre 21-28 de zile .Faza luteala la mine este in general de 12 zile .

Am trecut pe Siofor si am luat trei luni dupa care in iunie 2011 am avut beta pozitiv 76 si ceva parca si apoi a scazut ,iar la cateva zile mi-a venit menstra si atunci am clacat , nu am mai avut putere sa mai lupt si am renuntat la tot stimulari, monitorizari, grafice de temperatura , ba chiar am luat o luna anticonceptionale, dar ma gandeam ca oricum nu-si au rostul asa ca am renuntat la ele .

La sase luni ,in 13 ianuarie , eram z28,( vrand -nevrand la asta nu poti renunta ,dupa o vreme stii exact cand ovulezi si in ce zi esti) si am facut o criza de rinichi , dureri insuportabile de am ajuns indoita la medic, acesta mi-a dat un antibiotic puternic si cand l-am cumparat ,am adaugat pe lista si un test de sarcina, fara sa sper nimic , era pentru siguranta mea , ca de obicei cand trebuie sa iau antibiotic .

Am desfacut cutia cu pastile si mi-am amintit de test ,asa ca l-am facut pe acesta prima data ,la ora 16 si un pic si in 2-3 minute era sa lesin ,aparusera doua liniute , nici nu stiam ce sa fac, stiu doar ca am inceput sa plang si sa-mi spun ca nu e adevarat, nu se poate ,nu am cum ,nu vad bine .M-am dus in fata blocului, nepasandu-mi de cine ma vede si ma uitam la el la lumina zilei ,chiar era acolo .Am sunat sotul sa vina acasa, am scris fetelor pe forum ,am pus poza, toata lumea vedea liniuta ,doar eu ma temeam ca se va evapora, nu am dormit in noaptea aceea ,asa ca dimineata urmatorul test avea o liniuta abia vizibila de am crezut ca o sa mor.In ziua aceea mi-am facut trei teste pe langa primul si erau clare ,Am mers lunea la dr. nu vedea nimic, beta imi spunea ca este ,era 373 si ceva, la 48 de ore era 876 si ceva, dar la eco nu si nu , abia dupa 10 zile s-a vazut punctuletul in 23 ianuarie ,cel mai iubit punctulet din lume, era miiiic dar era al meu, abia atunci am realizat ca voi fi mamica ,dar nu a fost usor deloc nici in timpul sarcinii.

Voi continua povestea  peste cateva momente , ca tot m-ati starnit ,m-au napadit amintirile , sper sa nu va plictisesc  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...