Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (853)


Recommended Posts

Au inceput greturile , care m-au insotit pana in ziua in care am nascut , nu puteam manca decat fructe, in timpul sarcinii am slabit 7 kg.In sapt.20 am avut sangerari si de atunci cateva saptamani am fost la pat si cu ginypral , in sapt 34 am facut prurit de sarcina , iar in sapt.37 ,fiindca nu mai puteam ,mancarimile erau insuportabile ,stateam noapte cu dusul pe mine sa mi se calmeze, mi s-a facut cezariana.Mihnea a stat la incubator 4 zile , ceea ce m-a facut sa intru rapid in depresie post-natala, 8 zile cat am fost in matern am plans aproape intr-una si nu puteam sta in salon , eram mai tot timpul in curte si mergeam doar la muls si apoi alaptat  si iar afara..Cand am ajuns acasa priveam mogaldeata aceea din leagan si stiam ca-l iubesc cu toata fiinta mea ,dar in acelasi timp ma simteam legata, simteam ca totul s-a schimbat si ce ma fac eu acum , cum ma descurc ,daca nu fac bine ce fac, heheeee dupa doua saptamani ,toate acestea s-au schimbat si am stiut ca nimeni nu va putea rupe ceea ce s-a legat intre mine ,sotul meu si mica noastra comoara si asa este si in ziua de azi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vaaai Anidaz!! Cat de frumos!! [pup] . Doamne de ni s-ar intampla si noua minunea... Sa stii ca si mie mi-a spus o colega al carei sot este medic sa incerc sa iau o luna ac pentru ca apoi am sanse mai mari..pana acum nu "mi-am permis luxul" de a sacrifica o luna :))...dar cred ca usor usor o sa le incerc pe toate. Tocmai am cerut o oferta la Sovata :))...astept raspuns si de la o terapeuta Bowen :))...daca medicii nu ma pot ajuta decat cu un fiv, macar pe cont propriu sa mai incerc sa gasesc ceva ce m-ar putea ajuta sa reusesc natural :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola chicas!

 

Duminica am declarat si eu ziua 1, a venit nemernica zglobie si zambitoare ca o floricica :))))))

Hope, mi-a raspuns terapeuta la care i-am scris E-Mail, un raspuns extrem de evaziv cum ca aceasta terapie Bowen ajuta la echilibrarea intregului sistem, ce trebuie parcursi mai Multi pasi, etc etc. Eu iti doresc succes daca te-ai decis sa incepi terapia, rau nu cred ca poate face.

 

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Va citesc si eu si am vazut ca va ganditi la Bowen. Am un exemplu, doar ca nu prea bun din pacate. O prietena a mers la masaj/terapie Bowen pentru ca nu reuseste sa ramana insarcinata, dar din pacate nu a ajutat-o cu absolut nimic... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetelor!

 

Am venit să vă încurajez și să vă spun că va veni bebe atunci când nici nu vă așteptați și când nu mai sperați... mie mi s-a întâmplat, de 2 ori încă...

Și eu, ca și Anidaz (da, eu sunt prietena de care zice ea) și ca și alte fete am petrecut mulți ani pe aici dar Dumnezeu m-a ajutat și vă va ajuta și pe voi să vă țineți minunile sănătoase și frumoase în brațe. Nu vă pierdeți speranța!

 

Vă las pupici de molipseala și vă aștept la odisee!

[pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de tot Monna!!! Si felicitri pt bebei!!  [flor]

Speram sa ne intalnim curand la odisee..

Ne poti spune care este povestea ta (pe scurt) si daca ai intampinat dificultati in a avea bb? Stiu ca poate gasesc aici pe forum info, dar eu intru de pe tel si este ffff greu sa rasfoiesc forumul.

Ma gandesc ca daca ne impartasiti din experienta voastra poate ne regasim si noi in anuminte lucruri si asa ne dati si mai multa speranta ca se poate. Pe mine m-ar incuraja fffff mult sa stiu ca o fata cu o trompa permeabila a reusit ..cum..in cat timp..ce investigatii/ tratamente a facut...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Monna multumim de incurajari, eu una sunt sigura ca vom primi copiii mult doriti, nu se poate altfel.

 

Hope eu sper din suflet sa te ajute terapia Bowen, stii cum e, pe unii ii ajuta pe unii nu, nu suntem toti la fel si nu reactionam toti la fel.

Ti-as recomanda sa iti faci si acasa, singura, masaj abdominal, ideal cu ulei de canepa daca gasesti. Daca doresti caut metoda de automasaj abdominal si ti-o scriu, sunt niste pasi extrem de simpli si usori si dureaza cam 10-15min. Uleiul de canepa este foarte bogat in Omega 3 si Omega 6 si se absoarbe foarte repede in piele. Pe langa relaxarea pe care ti-o da masajul se pare ca si ajuta la functionarea mai buna a trompelor, uterului, etc.

 

Intre timp s-au mai clarificat apele si pe strada mea, noi plecam in concediu pe 30 iulie si vom fi cateva zile acasa la Timisoara. Exact in zilele astea este perioada cea mai propice pentru un HSG asa ca am programare pe 3 August pentru procedura. Dupa plecam la mareeeeeeeeeeee!

 

Fetele va pup pe toate si va doresc o zi minunata ca sufletele voastre!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...